Nieuwe rage op komst in supportersland Er wordt tegenwoordig wat afgesmeten met taarten. De ene hoogwaardigheidsbekleder heeft de smurrie nog niet van zijn gezicht afgeveegd of de volgende taart suist alweer door de lucht op weg naar een nieuw slachtoffer. Van Minister Zalm en Frits Bolkenstein tot en met Catherine Deneuve en Bill Gates. Allen kregen zij te maken met deze alleraardigste en geweldloze actievorm. DAS zou DAS niet zijn als wij niet pijlsnel zouden willen aanhaken bij deze ontwikkelingen. Vandaar dat wij een klemmend beroep doen op onze lezers om hun maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen en tot actie over te gaan. Hierna volgen enkele waardevolle tips waar je je voordeel mee kunt doen. De kandidaten Het spreekt voor zich dat de kandidaat-slachtoffers in de directe omgeving van het voetbal worden gezocht. Ook moeten zij zich op een of andere wijze het ongenoegen van de supporters op de hals gehaald hebben. Dit is makkelijker gezegd dan gedaan, want de keus aan nitwits die het leven van voetbalsupporters zuur maken is enorm. Na lang beraad zijn voor de komende maand de volgende drie "slachtoffers" uitverkoren 1. Peter Goedbloed (de oud-voorzitter van de Supportersvereniging, creatief boekhouder en virtuoos in het opvoeren en innen van declaraties, niet in het bezit van een rijbewijs). 2. Paul van Gageldonk (de welbekende schrijver en verkoper van sprookjesboeken, intiem bevriend, in de breedste betekenis, met de voltallige harde kern van de feyenoord-aanhang, vertoeft graag anoniem in dure hotels). 3 Frank Köhler (de Amsterdamse wethouder van verkeer en vervoer, wil alle seizoenkaarthouders 100 piek extra laten betalen in ruil voor een "gratis" parkeerplaats in zijn failliete transferium). De spelregels In principe voldoet elke slagroomtaart, zelfs als de houdbaarheiddatum al is verstreken. Het is verboden om half aangevreten taarten in de strijd te werpen. Ook moet de taart compleet zijn (onze jury zal hier streng op toezien). Het is ten strengste verboden om ingrediënten aan de taart toe te voegen, zoals scheermesjes, glasscherven of bijtende zuren (een kwart strafpunt). Moorkoppen, gevulde koeken en tompoezen zijn eveneens ongeschikt en kunnen hooguit als oefenmunitie (bijvoorbeeld op stewards in de combi-bus) worden gebruikt. Degene voor wie de uitdaging niet groot genoeg kan zijn, attenderen we erop dat het ook is toegestaan om bruidstaarten (minimaal vijf etages) te gebruiken. Deze extra moeilijkheidsfactor wordt beloond met elf extra boluspunten. Alleen DAS-lezers dingen mee naar een van de talloze prijzen. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd en deelname geschiedt geheel op eigen risico. Het moment suprème Benader het slachtoffer rustig met de gebaksdoos in de hand, open vlakbij het nietsvermoedend doelwit in één beweging het deksel en pak de taart soepeitjes met de andere hand uit de verpakking (aandachtspunt Hema- taarten worden door nog niet opgehelderde redenen door de Hema-meiden altijd met een kilometer plakband dicht gekit. Het wordt aanbevolen om dit vooraf even met een scherp mes verwijderen. Ga beslist niet voor het nog onwetende slachtoffer met een mes staan zwaaien, dit geeft onnodige misverstanden en leidt tot paniek). We verkeren nu in een cruciale fase, het projectiel wordt langzaam in stelling gebracht. Aarzel nu niet en stap met een vastberaden tred door. Vergewis je nogmaals van de juiste persoon. Verwar bijvoorbeeld Goedbloed niet met zijn chauffeur (een vergissing kost 1 strafpunt en stomerijkosten). Haal nu uit. Druk de taart tussen de drie seconden en de anderhalf uur (per minuut twee extra boluspunten) tegen het verbaasde gezicht aan, en maak een draaiende beweging alsof je de motorkap van een auto (met chauffeur) in de was zet. Treedt vooral niet in discussie met geschokte omstanders, dit leidt onnodig af. Voor zover het geen live televisie uitzending betreft (50 boluspunten), maak je een haarscherpe portretfoto van het besmeurde gelaat. Hierna wandel je rustig weg, doe dit in ieder geval voordat het slachtoffer in razernij ontsteekt. Veeg zonodig nog snel je handen af aan de kleding van de tegenstander (20 extra boluspunten) en neem vervolgens zo snel als mogelijk contact op met de redactie ter overhandiging van de bewijsstukken. De prijzen De winnaar ontvangt een jaarabonnement op DAS en een door ons persoonlijk gemaakte taart naar keuze. De supportersvereniging stelt als aanmoedigingspremie bij een voltreffer van Goedbloed bovendien een auto met chauffeur beschikbaar, die je de rest van het seizoen kosteloos naar elke uitwedstrijd zal vervoeren. Wij hopen dat de lezers een verantwoorde keus kunnen maken uit ons gevarieerde aanbod. Zet hem op smulpapen, wij verwachten veel van jullie. 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 19