herdacht. Op emotionele wijze stonden de aan-wezigen, eikaar vasthoudend, enige tijd stil bij de afschuwelijke gebeurtenis in Beverwijk. Een moment van rust namen we ook voor Alex, onze 'kleine grote'vriend, die veel te vroeg om het leven kwam, en ook voor Ton Harmsen die na een ziekte overleed. De meeste toeschouwers in de Arena nemen het woord 'rust'wel erg letterlijk. Blijkbaar komen zij voor hun rust, anders is de saaie bedoening in de Arena niet te verklaren. Er is al een hoop verbeterd, mede door de inspanningen van het sfeerteam, maar het kan altijd beter. De zomermaanden zijn uitermate geschikt om afstand te nemen. Van het voetbal, van je werk, van alles eigenlijk. De mens wil vakantie, tijd om na te denken, rust dus. Eenmaal uitgerust maken we ons op voor: De tweede helft Bij aanvang van het nieuwe seizoen is er meteen al een schandaal: Oldenhof doet het met Edelenbos, en de laatste bekleedt een functie binnen feyenoord. De kaalhoofdige voorzitter uit rotterdam laat er geen gras over groeien, Edelenbos word ontslagen. Nog meer zenuwachtige mensen: de gebroeders De Boer spannen een arbitragezaak aan tegen Ajax om koste wat het kost weg te komen en zo snel mogelijk te kunnen vertrekken naar Barcelona. Zij weigeren om ook nog maar één poot uit te steken voor Ajax omdat hen de spelvreugde is ontnomen door de saaie 'Duitse'trainingen van Morten Olsen. Ajax koopt haast plichtmatig drie nieuw spelers: Wamberto, Gronkjaer en Kinkladze en opent hiermee het nieuwe seizoen 1998/1999, zonder De Boertjes. Het nieuwe Ajax start tegen psv om de Johan Cruijff-schaal. Zenuwachtig staan honderden Ajax-supporters bij de poorten van de Arena met hun nieuwe seizoenkaart, uiteraard met foto. Ook zitten enkele honderden nog gewoon thuis omdat zij deze PCC nog niet hebben ontvangen. Verder is de Arena gevuld met 30.000 toeschouwers zonder PCC. De wedstrijd gaat verloren met 0-2. De eerste wedstrijd in de competitie dan: thuis tegen Willem II, 31.000 toeschouwers, een teken aan de wand? Uitslag: 2-0, Ajax overtuigt allerminst. Ajax speelt in de Champions League in een redelijke poule. Porto, Croatia Zagreb en Olympiakos Piraeus, dat moet te doen zijn! Helaas overleven we de eerste ronde niet. Na de thuisnederlaag tegen Croatia Zagreb (0-1) is het einde verhaal, ook al door de tegenvallende resultaten in de eerder gespeelde poule-wedstrijden. Opvallend genoeg maakt F. de Boer zijn rentree in de verdediging tegen Croatia Zagreb. Van Os heeft zijn poot stijfgehouden en hield de De Boertjes gewoon aan hun contract zodat ze weinig anders konden doen dan zich weer bij Olsen te melden, zij het met flinke tegenzin. Honderd procent inzet, dat beloofden ze wel. Wat dat inhield zagen we thuis tegen de Graafschap: 1-1. De F-Side had waarschijnlijk een vooruitziende blik, er werd stilzwijgend aan de wedstrijd begonnen in het kader van de actie EuroStand. Volgens velen ligt het spelpeil aan het veld, of toch aan Olsen? Fortuna-uit, we zullen het wel zien. Nou inderdaad, Ajax werd gewoon bij tijd en wijlen weggespeeld door Fortuna en mocht blij zijn dat het bij 1-0 bleef. Nieuw dieptepunt, na een sterke thuiswedstrijd tegen Porto (2-1), het verlies tegen Sparta in de kuip (2-0). In deze wedstrijd valt Olsen te betrappen op een tactische blunder: hij 'vergeet'de geblesseerde De Boer te vervangen, die zich nog steeds "honderd" procent inzet voor Ajax. Het geflirt met Barcelona gaat intussen onverminderd voort. Gaan ze wel, gaan ze niet? Het is inmiddels een veelgehoorde vraag op de tribune en ook de bobo's zetten hun geld in. De positie van Morten Olsen staat ter discussie, het voetbal is af en toe niet om aan te zien, het "Olsen, rot op!" dendert regelmatig van de tribune."Niets aan de hand", zeggen de voorzitter en de penningmeester in koor, "De Boertjes blijven en Olsen ook!" Het schip is zinkende en iedereen weet het, behalve het bestuur van Ajax. Vitesse-Ajax: er werd weer eens ouderwets verloren, in de rust stond Ajax al kansloos met 3-0 achter, eindstand 3-2. Ajax-MVV: eindstand 1 -1FC Porto-Ajax: eindstand 3-0. "Wij hebben vertrouwen in Olsen", zegt Van Praag op 9 december. Enkele dagen later, het is 11 december. Ajax likt de wonden onder een nieuwe trainer: Jan Wouters. Morten Olsen is de laan uitgestuurd door het Ajax- bestuur. Een ramp, noemt Van Praag het ontslag. Een zegen, zegt de Ajax-supporter. Een wedstrijd heeft altijd twee helften, de eerste was fantastisch, de tweede helft vreselijk. Helaas voor Morten Olsen mag hij deze wedstrijd niet meer overspelen, de tweede helft had hij bij voorbaat al verloren. 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 17