Jaaroverzicht 1998 De eerste helft Landstitel en bekerwinnaar seizoen 1997/1998. De opvolger van Louis van Gaal heeft het hem toch geflikt. Met een scala aan buitenlandse spelers heeft hij de supporters verwend met opnieuw een landstitel. Als klap op de vuurpijl wist hij de Amstel- Cup-finale ook nog te winnen van psv die met 5-0 van de groene(!) grasmat van de kuip werd gespeeld. Helaas was het Europese avontuur bij de kwartfinales al afgelopen. Na de 1-3 (thuis in een niet uitverkochte Arena) en de 1-0 (uit, met de support van vierhonderd Ajax-supporters die nooit meer naar Rusland gaan) tegen Spartak Moskou was het einde Europa. Morten Olsen was desondanks een tevreden man:"Spartak misstaat niet in de halve finales." Hier lang bij stil staan kon niet want de zware uitwedstrijden tegen NAC (0-2), Twente (1-1) en feyenoord (0-1) stonden op het programma. De laatste club was zich nog steeds aan het 'bezinnen' (wat dat 'bezinnen' inhield hebben onze spelers aan den lijve ondervonden) zodat de Ajacieden thuis voor de buis (een paar uitzonderingen daargelaten) moesten toekijken hoe wederom Ajax met de punten aan de haal ging door een doelpunt van een honderd procent gemotiveerde R. de Boer die hiermee matchwinnaar werd. De 'echte' kampioenswedstrijd werd gespeeld in en tegen Groningen. Op een broeierige zondag in april togen er vijftienhonderd Ajacieden, al dan niet met een kaartje, richting Groningen om daar alvast een voorsprong te nemen op het kampioensfeest later op die dag. De uitslag (2-4) deed er niet eens meer toe, Ajax werd met de vingers in de neus kampioen van Nederland met een straatlengte voorsprong op de concurrentie. Feest zou het worden en feest werd het! Eindelijk had Ajax eens geluisterd naar de achterban. Het ultieme kampioensfeest zou gevierd gaan worden op het kale terrein van De Meer omdat het Leidseplein wegens een verbouwing aan het bordes (deze stond op instorten door de vele feesten aldaar door Ajax gegeven) van de Stadsschouwburg niet beschikbaar was. Duizenden supporters en Ajax-liefhebbers zongen hun kelen schor hoe 'great' Morten Olsen en zijn kompanen wel niet waren door hun geliefde Ajax wederom een kampioensschap te schenken. Betondorp schudde op zijn grondvesten, ook al omdat de Supportersvereniging een kolossaal vuurwerk aanbood. Een moment van 'rust'greep R. de Boer aan om eens een kijkje te nemen in DAS (zie Afsluiters DAS 16). Hij zou blijven, dat wisten we zeker! Had hij dat niet zelf gemeld op de F-Side bijeenkomst in februari toen de vraag aan hem werd gesteld wat hij in de winterstop in Barcelona te zoeken had? Nou dan! Doel van deze bijeenkomst was het 'uitpraten'van meningsverschillen en het wegnemen van allerlei misstanden tussen de F-Side en Ajax (Van Praag). Zo'n 800 supporters kwamen af op een gratis bakkie koffie en wat geleuter over en weer, wat uiteindelijk resulteerde in een aantal beloftes van Van Praag (zie DAS 14). Overigens meldt de voorzitter ook nog even dat er een heus Publieksforum komt, zodat het publiek zowaar inspraak krijgt. Amper vijf dagen na de inhuldiging speelt Ajax ook nog even Willem II van de bruin verdorde mat van de Arena. Met 6-1 worden de volgelingen van Co Adriaanse naar Tilburg teruggestuurd en Ajax maakt zijn 100e competitietreffer (Arveladze). En zowaar, de wonderen zijn de wereld nog niet uit: in het theater valt voor het eerst, bij Ajax welteverstaanvuurwerk te bewonderen (met dank aan het sfeerteam en de Supportersvereniging). Wat nooit kon en veel te gevaarlijk was, kan dus blijkbaar wel. Het "Morten Olsen is great' rolt regelmatig van de tribunes af en zowaar bouwen we weer een feestje in het mega-theater van "Ome Jan". Niets staat een beursgang nog in de weg, iedereen is tevreden, de sponsors, supporters en meer Ajax-liefhebbers zingen het hoogste lied. De tijd is rijp voor de beurs! Een aandeeltje Ajax wil iedereen toch! Vanuit de skybox van Harry: "Tussendoor nemen we nog even een WK'tje mee in Frankrijk Diederik, wat jij kerel, Harry regelt de tickets wel even wat jij Harry? Daarna 'regelen'wij wel een paar van die aandeeltjes voor je! By the way, hoeveel wil je er?" Rust Een woord met vele betekenissen. Rust werd het voor Michael Laudrup die zijn voetbal-schoenen aan de wilgen hing en afscheid nam van het voetbal. Rust werd het ook voor de vele supporters die na hun strafzaken met betrekking tot 'Beverwijk' en wat daar op volgde werden veroordeeld tot o.a. stadionverboden van enkele jaren. In maart, een jaar na het drama, werd Carlo op een rustige manier 16

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 16