inktvlekken voorgelegd (de zgn. Rorschachtest) en Michiel Menting richtte de 100 watt bureaulamp recht op mijn ogen. Ik sloeg door en antwoordde dat ik niets anders in de vlekken kon zien dan vuurwerk, rookwolken en schermutselingen tussen hooligans. De sollicitatiecommissie was er nu van overtuigd dat men met een DAS- infiltrant te maken had en beëindigde op brute wijze het gesprek. Ik had echter nog meer ijzers in het vuur, de functie van beleidsmedewerker veiligheidszaken bij de KNVB. Ook voor deze sollicitatie had ik een, in mijn ogen, overtuigend verhaal verzonnen. Ex-hooligan betert zijn leven en staat voortaan aan de goede kant van de wet, daar kwam het ongeveer op neer. Ik had mijn tong nog niet langs de achterkant van Bea gehaald of er lag al een ontvangstbevestiging in de brievenbus. Een sympathieke en vlotte organisatie, die KNVB. Een week later dacht ik er weer geheel anders over. Toen kreeg ik de afwijzing voor mijn kiezen. Wat is er mis met de KNVB dat ze geen gebruik willen maken van de expertise van een ex-hooligan. Waarschijnlijk wil men daar helemaal geen problemen oplossen. Stel je voor dat het altijd veilig zou zijn rond voetbalwedstrijden, dan kan de afdeling Veiligheidszaken wel inpakken. Met andere woorden, de problemen moeten vooral in stand gehouden worden. Men wil maar wat graag blijven vergaderen, blijven borrelen en makkelijk aan kaartjes kunnen komen voor belangrijke wedstrijden (vergeet de reizen naar EK's en WK's niet). Dat laatste zogenaamd om de veiligheid rond de betreffende wedstrijd in ogenschouw te kunnen nemen, om het relgedrag van hooligans te observeren. Het is al vaak gezegd, maar ik kan nu uit eigen ervaring spreken. De voetbalwereld is een jungle. Om je erin te werken moet je over stevige ellebogen beschikken. Om je erin te werken moet je over stevige ellebogen beschikken. Je moet veel sigaren roken met types als Harry Mens, Cor Zadelhoff en Hans van Breukhoven. Want als je niet in het circuit zit, als je geen kruiwagen hebt, kun je het wel vergeten. Zit je eenmaal in het wereldje dan moet je over lijken gaan om je te handhaven. Je moet gestand zijn tegen rokerige vergaderzalen, veel kunnen drinken en opdringerige schoonvaders op afstand kunnen houden. Aangezien ik meen over al deze eigenschappen te beschikken zijn ze nog niet van mij af. De door DAS afgevaardigde kandidaat wordt na de psychologische test door de sollicitatiecommissie de Arena uitgewerkt. 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 15