Solliciteren in de voetbaljungle Omdat ik al een tijdje aan het rondkijken was naar een nieuwe baan en mij bovendien ter ore was gekomen dat de heer Oldenhof bij Ajax zou vertrekken, trok ik de stoute schoenen aan. Algemeen Directeur van AFC Ajax NV, dat leek me wel wat. Na even te hebben gewacht op wat inspiratie, startte ik met het schrijven van een flitsende sollicitatiebrief, in mijn enthousiasme verloor ik de werkelijkheid enigszins uit het oog, maar wie zou er ooit achter komen dat ik niet in Amerika gestudeerd heb en geen stage heb gelopen bij de Edmonton Oilers. Dat soort dingen wordt toch nooit gecontroleerd. Bovendien ken ik de wetten van de voetbaljungle beter dan mijn eigen broekzak, dus in de praktijk zou ik nooit in de problemen komen. Onderhandelingen over televisierechten, een diepte-interview met Mart Smeets, een BMW 735 besturen, de snelle jongen uithangen tussen de Business-seat houders en nog wat van die dingen, ik zou er mijn hand niet voor omdraaien. Als directeur gaat het erom dat je de juiste Havana's rookt en een goed glas whisky weet te waarderen. Silvio Berlusconi, Rupert Murdoch, Karei Aalbers en ik, jongens van de gestampte pot, we zouden het best met elkaar kunnen vinden. Het jaarsalaris van vier ton beschouwde ik als een onkostenvergoeding. Ik doe het allemaal uit liefde voor Ajax. De brief was klaar en ik beloofde Michael (ik ging er vanuit dat ik vanaf nu gewoon Michael mocht zeggen) na een week om een reactie te vragen. Ik gaf een vette lik aan de achterkant van onze vorstin en daar ging de toekomstig Algemeen Directeur op weg naar de brievenbus om het kleinood te posten. Het lange wachten begon, 's Nachts kon ik de slaap maar moeilijk vatten. Een niet aflatende stroom van ideeën om Ajax op te stuwen in de vaart der volkeren teisterde mijn brein. Meer sfeer in de Arena of desnoods een nieuw stadion met een goede grasmat. Ontbinding van de contracten met Roever, CSU en Canal+. Een stadionverbod voor Champy. De terugkeer van het oude embleem. De schier oneindige mogelijkheden begonnen me te duizelen. Na een week vol ongeduld ondernam ik mijn eerste poging om een reactie van Michael los te krijgen. Ik belde Michael bij Ajax. Ik belde Michael bij Muititronic. Ik belde Michael thuis.Ten einde raad belde ik hem op zijn 06-nummer. Hij verzekerde mij terug te bellen als ik na de piep een boodschap achterliet. Opnieuw begon het lange wachten, maar Michael belde niet. Ik besloot het opnieuw te proberen, bij Ajax, Multitronics en thuis, geen Michael. Moedeloos geworden draaide ik voor de laatste keer het 06-nummer. "Met Michael," klonk er aan de andere kant van de lijn. Oké dan, eindelijk had ik de man die altijd bereikbaar beweert te zijn te pakken, "ik heb u vorige week een brief gestuurd waarin ik solliciteer naar de functie van Algemeen Directeur en ik ben erg benieuwd naar uw reactie," zei ik enthousiast. "Ik geef geen reactie," reageerde Michael laconiek, "ik heb de brief doorgestuurd naar het werving- en selectiebureau dat zich verder met de procedure bezighoudt." Er was dus nog hoop. Ik wenste Michael nog een prettige dag en begon weer met wachten. Enkele dagen later, na een lange DAS-redactievergadering, luisterde ik mijn voice-mail af. Een mevrouw met een sympathieke stem vroeg om me haar de volgende dag terug te bellen in verband met mijn sollicitatie. Met was geïnteresseerd en zo kon het gebeuren dat ik een week later tegenover een niet malse sollicitatiecommissie zat. Van Praag, Champy en Menting zaagden mij door over de meest uiteenlopende onderwerpen. Gelukkig was ik in vorm, alles liep op rolletjes en er leek geen vuiltje aan de lucht.Totdat het tijd werd voor een psychologische test. Ik kreeg een aantal kaarten met 14

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 14