En dan nu de ware Richard... Al zijn vrienden kennen Richard als een vrolijke gezellige jongen, die nooit te beroerd is om een rondje te geven. Zelf houdt hij ook wel van een biertje. Zijn drankgebruik heeft hem echter meer dan eens in de problemen gebracht. Op de heenweg naar een uitwedstrijd zit Richard steevast achterin de bus met een biertje in de hand. Hij doet druk tegen alles en iedereen. Helaas voor Richard houdt de politie niet zo van lachebekjes en hij werd met name in het verleden nogal eens het slachtoffer van de dadendrang van de hermandad. Zo viel hem de twijfelachtige eer te beurt om als eerste met behulp van het gesloten videocircuit in het philips-stadion te worden gearresteerd. De politie moest scoren, ook al omdat er een cameraploeg van Tijdsein aanwezig was, en greep de eerste de beste die in de hekken hing bij zijn kladden, Richard in dit geval. Ook niet erg succesvol was zijn poging om ooit bij FC Twente - Ajax een supporter uit de handen van de politie te redden. Er werd iemand gearresteerd en in het gedrang deed een aantal personen nog een poging de ongelukkige supporter vrij te krijgen, Richard voorop. Echter, op het moment dat de politie besloot het grote schuifhek dicht te doen was Richard niet op tijd weg. Hij kwam klem te zitten, waarbij zijn arm in een vreemde hoek op de rest van zijn lichaam kwam te staan. Nadat hij enige tijd klem had gezeten - de politie had bepaald geen haast hem uit zijn benarde positie te bevrijden - werd hij uiteindelijk met de ambulance afgevoerd. Echt mis ging het op de nachtboot tijdens de terugreis naar Hoek van Holland na de uitwedstrijd tegen Glasgow Rangers. De hele trip was tot dan toe bijzonder geslaagd geweest. Richard en vrienden hadden besloten Roever te mijden en zelf het avontuur gezocht. In Glasgow hadden ze na de wedstrijd (met 1-0 gewonnen door Ajax) nog gezellig een biertje gedronken met de eigenaar van het hotel. Ook aan boord van de nachtboot was het gezellig en er werd flink gedronken. Richard had een van zijn vele vrolijke buien en papte aan met een tweetal Duitse vrouwen. Op het moment dat bleek dat bij de twee Duitse vrouwen ook twee Duitse mannen hoorden, waren zijn vrienden Richard even uit het oog verloren.Toen ze naar hem op zoek gingen bleek hij onvindbaar. Enigszins ongerust gingen ze navraag doen bij de bemanning van de veerboot.Terwijl Piet en Opa Jan rustig aan de bar zaten was Richard een beetje lastig geworden tegen de twee moffen en uit voorzorg had men hen alle drie maar in het ruim opgesloten en daar zou tot het eind van de reis ook geen verandering meer in komen. Zonder uitzondering melden zijn vrienden dat Richard zijn drankgebruik heeft gemin derd sinds hij weer een vriendin heeft en misschien is dat maar goed ook. 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 9