13. Wat is het lelijkste stadion en waarom? Niet zo lang geleden was ik nog in de Goffert en dat is echt het lelijkst. De Graafschap heeft ook een kutstadion. Door de plastic platen voor het vak zie je bijna niets. 14. Welke club haat je het meest? feyenoord, gewoon vanwege al het teringvolk wat er in rotterdam woont. 15. Welke speler zou Ajax nu moeten kopen en waarom? Machlas misschien, omdat Arveladze nu een iets mindere periode heeft. Maar om dan voor hem in de plaats meteen een nieuwe speler aan te trekken is misschien wat overdreven. Het is wel een goede speler die ook goed in het systeem van Ajax zou passen. 16. Wie moet na Olsen de nieuwe trainer van Ajax worden en waarom? Het zal Wouters wel worden, of misschien Blind. Ik hoop nog altijd op Cruijff, maar dat zal wel nooit meer gebeuren. Als ik moest kiezen zou ik Blind wel als trainer willen zien. 17. Wat vind je het beste artikel/de beste rubriek in DAS? Who the fuck is..., omdat je wat te weten komt over andere supporters en dat vind ik wel belangrijk. De afsluiters zijn ook leuk. 18. Wat vind je het slechtste artikel/de slechtste rubriek in DAS? Alles wat ik in DAS lees vind ik interessant. Er wordt niet geouwehoerd, er staan geen domme verhalen in (aldus Richard's vriendin Diana). 19. Wat zou je doen als je morgen voorzitter van Ajax werd? Jezus, dat is een moeilijke vraag zeg Er zal een hele hoop gaan veranderen. De Boertjes worden teruggezet naar het tweede en ik zou er voor gaan zorgen dat de sfeer terugkomt. Alle stoelen gaan eruit en er moet weer vuurwerk worden afgestoken. Laatst bij Ajax - Cambuur zaten we vlak voor de wedstrijd nog in de Skybox (bij station Bijlmer). Niemand had zin om te gaan omdat er toch geen sfeer hangt, ledereen leeft op dit moment meer naar de uitwedstrijden toe en dat is eigenlijk belachelijk. Ik denk dat de sfeer niet zo makkelijk is te verbeteren. Als vroeger de Diemenzijde begon met zingen dan ging de Stadszijde vanzelf meedoen en soms ook de Reynolds-tribune. Op de een of andere manier krijg je hier niemand mee. Het lijkt wel alsof ze het aan de overkant niet horen. 20. Heb je een bepaald bijgeloof met betrekking tot Ajax? Nee, dat heb ik helemaal niet, al ben ik wel goed ziek als Ajax verliest. Ik heb wel een tijd een bepaalde aansteker bij me gehad en dat is heel lang goed gegaan. Bij thuiswedstrijden kom ik meestal iets te laat binnen en dat brengt vaak geluk. Ik ben een keer tegen psv op tijd naar binnen gegaan en toen kregen we meteen op ons kloten. 21. Wat is de meest belachelijke reden waarom je ooit bent opgepakt? Dat was in '92 tegen Besiktas. Ik stond in het vak en toen kwamen die Turken een beetje provoceren. Het werd wat paniekerig, ik viel tegen een ME'er aan en toen ben ik opgepakt wegens openbare geweldpleging omdat ik hem zou hebben geschopt. Ik heb drie dagen op de van Leijenberghlaan vastgezeten, onschuldig. Ik ben naderhand wel vrijgesproken, maar daar heb je dan niet veel meer aan. 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 8