Vijf minuten later is het Kinderkrant bij Ajax. Witschge verliest knullig de bal, Frank de Boer glijdt op het weiland net zo knullig uit: 1-2. Na de rust toont Ajax karakter, het begint de gloeilampen op te jagen. Met Brutil Hosé voor Benni in de ploeg heeft Ajax al kansen gemist voordat Frank de Boer mooi de 2-2 inkopt, psv lijkt rijp voor de slacht. Flosé gaat alleen op waterreus af die hem, helaas buiten de 16, vastgrijpt. Rood. Ajax krijgt en mist nog wat kansjes. Dani loopt nog door op lodewijks, gelukkig voor hem kan hij er alleen maar knapper van worden. In plaats van 12 minuten trekt Uilenberg er maar 5 bij. RKC - Ajax 0-1 (22-11-1998,1.000 Ajacieden) Het is altijd lekker toeven in de oude fietsenstalling van Waalwijk. Geen combi, lekker zitten bovenop het veld. Voor de wedstrijd is er slechts één klein ingangetje. De "Duitse" Ajax steward Fred Schrijvers doet er alles aan om het een en ander in goede banen te leiden. In de Brabantse vrieskou doet Ajax er alles aan om ervoor te zorgen dat we het niet warm zullen krijgen. Hosé begint in de spits en op links mag Kinkladze weer eens proberen aan te tonen dat hij geen miskoop is. Wat hem overigens niet lukt: Ajax speelt de wedstrijd met 10 man, Kinkladze wint deze middag het wereldkampioenschap verstoppertje spelen. Ajax begint sterk en neemt via Blind (assist Hosé) een 0-1 voorsprong. Daarna is de wedstrijd afgelopen. Ajax is niet vooruit te branden, grossiert in balverlies en gelooft het allemaal wel. Hosé wil nog wel, maar is tegen de fysiek sterke Nascimento kansloos. Sar verricht nog een paar nuttige reddingen. Verder moeten we het allemaal maar snel vergeten. Gelukkig zijn de punten binnen. Ajax - Croatia Zagreb 0-1 (25-11 -1998,46.000 Ajacieden) In de weer niet uitverkochte Arena moet Ajax weer winnen om te overwinteren in Europa. De sfeer zit er lekker in. De vlaggen doen een beetje denken aan vroeger. Gelukkig komt er ook steeds meer vuurwerk. Ajax begint sterk, Peter Hoekstra krijgt een kans die hij eigenlijk niet mag missen. Helaas mist hij wel. Een inzet van Dani wordt van de doellijn gehaald. Daarna is het eigenlijk over met Ajax. Het grossiert in balbezit. Het overwicht is eigenlijk optisch, Ajax weet na de actie van Dani amper een kans te creëren. Peter Hoekstra staat alleen maar danspasjes te maken (wanneer gaan we eens iets van hem zien???), Ronald de Boer laat zien dat zijn hoofd inderdaad niet meer bij Ajax is, Pipo lijkt weer op het niveau van zijn eerste wedstrijden te zijn en Hosé komt er tegen de stugge Kroatische verdediging niet aan. In deze wedstrijd blijkt opnieuw dat Olsen niet in staat is deze ploeg iets extra's te geven. De spelers zijn toe aan nieuwe impulsen. Het wordt dan ook nog 0-1 voor de laffe Kroaten. Sar komt zijn doel uit om het een en ander voetballend op te lossen, Frank de Boer glijdt half uit, met een lobje over Sar heen wordt de wedstrijd beslist. Ajax komt niet eens aan een slotoffensief toe. Dat zegt al genoeg. Europa exit. Vitesse-Ajax 3-2 (29-11 -1998,750 Ajacieden) Een drama om gauw te vergeten. Het was die dag vier maal niets, de combi was niets, het Gelredome was niets, de wedstrijd was niets en de uitslag was niets. Het hoogtepunt: het blikje chocomel na afloop. Opa Spoor (Foto: Hans) 6

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 6