Gorré) werd iedereen wild van vreugde. Gelukkig verloor Porto van Zagreb. Mooie avond dus. En: wat zag dat Griekse vak er indrukwekkend uit. AZ- Ajax 1-1 (8-11-1998,800 Ajacieden) Nooit geweten dat ook Alkmaar in het bezit was van zoveel politie-agenten. Ook deze verfoeide combi ging weer gepaard met misplaatst machtsvertoon, terwijl daar totaal geen aanleiding voor was. Op het soppige veld speelde Ajax waarschijnlijk de beste wedstrijd tot dit moment. AZ, vooraf bestempeld als reuzendoder, werd compleet van de mat gespeeld. De 0-1 van Benni was dan ook een logisch gevolg. Alleen: bij de rust had het al een nulletje of 4 moeten staan. Dat komt dan na de rust wel, dachten we. Kansen zat in die tweede helft, de een nog mooier dan de andere. Moens speelt een wedstrijd die hij nooit meer zal spelen en trommelt alles z'n doel uit, soms gered door medespelers op de doellijn. Jesper Gronkjaer wordt na zo'n 20 minuten bedankt voor bewezen diensten en vervangen door Peter Hoekstra. Dean Gorré mag vlak na de rust warm gaan lopen. Hij bleef maar lopen, lopen, lopen en nog eens lopen. Een kwartiertje voor tijd is duidelijk dat bij Ajax een paar spelers OP zijn. We noemen alleen maar Benni en Kinkladze. Olsen lijkt Gorré vergeten te zijn. De F-Side schudt Olsen wakker door Dean Gorré toe te zingen. Net te laat schrikt Olsen wakker. AZ maakt 1-1 (ouderwets foutje van Frank de Boer) en Olsen zet Gorré in, misschien wel om de 1 -1 veilig te stellen. Geschrokken door deze absurd late wissel krijst de F-Side: "Olsen rot op". Kortom: liever slecht spelen en winnen, dan goed spelen en gelijkspelen. Ajax - Roda JC 2-1 (11-11-1998,45.000 Ajacieden) In de dertiende wedstrijd van het seizoen spelen we voor de tweede maal tegen Roda, terwijl we ook AZ al tweemaal zijn tegengekomen. Hoezo een idioot onoverzichtelijk competitieprogramma, KNVB? Michael van Praag probeert de F-Side te lijmen door op vak 127 te gaan staan! Staan????? Ja, staan! Nou Michael, hier worden we niet koud of warm van hoor, zorg liever dat die PCC en combi worden begraven. We vinden dit een beetje (erg) slijmerig. Ajax begint (met Danny weer terug in de basis maar met een groot aantal afwezigen) erg sterk. Na 20 minuten is het 2-0 door Pipo (mooi de keeper uitgespeeld) en Benni (nuttig intikkertje na een mooi opgezette aanval door Peter Hoekstra en Richard Witschge). Daarna is het op. Ronald de Boer valt uit met een hoofdwond. Ook Peter Hoekstra moet nog even aan zijn hoofd gehecht worden. Kansen op 3-0 worden voor de rust gemist. Na de rust doet vak 127 een verwoede poging om Noord wakker te schudden. Helaas, men was al in een te diepe slaap verzonken. Het was ook al zo laat! Na de 2-1 van Roda was het alleen maar hopen dat het zo zou blijven. Gelukkig geloofde Roda niet zo in (Foto: Hans) nog een doelpunt. Gelukkig maar. Ajax - psv 2-2(15-11-1998. 49.000 Ajacieden) Eindelijk, ja eindelijk waren er weer van die mooie roodwitte vlaggen op de F-Side te zien. Nou de fakkels nog en het gaat ergens op lijken. In de eerste helft staan Super Mario en David Endt op de trappen, jaja Michael, van 127. Overigens, David bezweerde ons niet naar binnen te zijn geglipt. Het scherm van dat verfoeide bedrijf uit eindhoven ziet er eindelijk fantastisch uit: buiten werking. Was het altijd maar zo. En weer lukt het niet om thuis van de boeren te winnen. Ajax speelt de eerste helft ongehoord slap. Een onwennige verdedigingslinie laat zich al na 8 minuten verrassen. Ajax gaat jagen op de 1 -1 die al snel komt, Ronald de Boer stuurt Pipo binnendoor waarna Pipo keurig afmaakt: 1 -1 Ondertussen weigert de slappe Uilenberg van der doelen een gele kaart of drie te geven. Marchanderen is ook een vak. 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 5