Gametalk Ajax - Cambuur Leeuwarden 4-0 (25-10-1998,39.000 Ajacieden) Na het debacle tegen Olympiakos moest het varkentje Cambuur Leeuwarden maar even snel gewassen worden. Opvallend waren opnieuw de grote lege plekken in het Arena-theater. Na 20 minuten viel Rudy uit. En jawel: Splintertje mocht invallen. Waarschijnlijk waren er echt geen andere alternatieven. Na een paar jaar geleden redelijk tot goed te hebben gedebuteerd kreeg hij weer eens een kans, die hij gelijk maar direct pakte. Hij speelde alsof hij al jaren in de hoofdmacht speelde. Het scoren ging Ajax moeilijk af, pas in de op één na laatste minuut van een zouteloze eerste helft scoorde Ronald de Boer. Daarna scoorde Pipo Wamberto 2-0, en op het eind werd het uiteindelijk toch weer een "normale" uitslag: 4-0. Gelukkig scoorde ook Shota Arveladze weer eens. Daar was hij (en dus ook wij) hard aan toe. Ajax - UDI'19 9-0 (28-10-1998,16.000 Ajacieden) Eindelijk dan de lang verwachte boereninvasie in de Arena. Dankzij de boeren mochten er per PCC maar liefst vier kaarten worden gekocht. Waarschijnlijk geschrokken door de steeds groter wordende lege plekken was Ajax tot dit besluit gekomen. Nu ineens wel!!! Beetje inconsequent Michael. En jawel: ineens waren er weer veel vaders met kindertjes waar te nemen bij Ajax. Het leek zowaar een heel klein beetje op een Engelse tribune. We hadden verwacht dat UDI zich op het weiland genaamd Arena beter thuis zou voelen. Niets was minder waar. Ajax liet blijken haast te hebben en schoot als een speer uit de startblokken. Splintertje (de hele wedstrijd lekker inschuivend), een eigen doelpunt, Pipo en Hoekstra beslisten de wedstrijd binnen 21 minuten. Daarna was het lekker onderuit zitten en wachten op de 10, die helaas niet kwam. Niemand kon er echt mee zitten. NEC - Ajax 0-4 (1-11-1998,600 Ajacieden) Weer met zo'n afschrikwekkende buscombi, nu naar Nijmegen. Aangekomen in Nijmegen wanen we ons in een safaripark. Nijmegen blijkt te zijn omgetoverd tot een fascistoïde politiestaat. We hebben nog nooit zo veel hekken rondom een stadion gezien. Een overdreven politiemacht, het waren er echt ontelbaar veel, staat het groepje van 600 Ajacieden gniffelend op te wachten. NEC is nooit een favoriete uitwedstrijd van de F-Side geweest, dat is duidelijk, en dan ook nog 's avonds om 18.00 uur met zo'n verrotte combi. Voor de wedstrijd treedt er een Nijmeegse dorpsgek op, genaamd L. Vis. Op dat moment kregen we een gevoel van medelijden. We dachten dat wij het al zo moeilijk hadden bij het aanhoren van pak maar beet Peter Beensen (of schrijf je dat anders?), dit sloeg echt alles. Je zal maar NEC-supporter zijn. De wedstrijd begint lekker, Ajax combineert goed, Splintertje speelt veel op de aanvalshelft. Alleen de doelpunten ontbreken nog. Dan gaat bij de Nijmegenaren letterlijk het licht uit, kan ook niet anders met NUON als sponsor. Na de verplichte lichtpauze beslist Ajax in no-time de wedstrijd. Eerst Jari na een mooie (loop)actie van Pipo. Ronald de Boer geeft een voorzet waar Jari alleen maar tegenaan hoeft te lopen. Daarna geeft NEC Shota de kans om te draaien en te kappen: 0-2. In de tweede helft (NEC speelt inmiddels met 10 man door de rode kaart van Jack de Gier) lijkt het net alsof de verdediging van Ajax Van der Sar ook een paar balletjes gunt. Waarom ook niet? Pipo (schot van richting veranderd) en Witschge (prachtig intikkertje) zorgen uiteindelijk voor 0-4. Ajax - Olympiakos Piraeus 2-0 (4-11-1998,44.000 Ajacieden) Voor de wedstrijd is de spanning in de Arena te voelen. Deze wedstrijd moet immers gewonnen worden. Niet winnen is zeker niet overwinteren. En overwinteren is iets dat past bij de status van Ajax. Helaas is de Arena wéér niet uitverkocht voor een Champions League wedstrijd. Vak 127 is weer ouderwets vol, het lijkt wel vakkie F van vroeger. Wie zo'n kwartier voor de aftrap vak 127 zo maar denkt binnen te lopen, moet eerst weer ouderwets zich door een menigte wringen. Heerlijk! We voelen vanaf de aftrap de angst voor een counterploeg. Ajax speelt het eerste half uur een beetje afwachtend, begrijpelijk. Binnen het half uur wordt Shota Arveladze door twee Grieken het veld uitgeschopt. Benni erin. Een paar minuten later scoort Richard Witschge, met het hoofd nog wel, nadat Benni half misschoot. We vieren feest. Kort daarna is het schrikken. Eerst Ole Tobiassen eruit voor Dani, daarna Litmanen eruit voor Gorré. De laatste minuten van de eerste helft blijken alle omzettingen het spel van Ajax erg aan te tasten. De angst is voelbaar. Na de rust is Ajax weer wat meer in balbezit, al gaat de tijd wel heel erg langzaam. De Grieken krijgen toch amper kansen. Benni mist een kans op 2-0. Vlak voor tijd wordt het toch 2-0 door een schitterende goal van Dean Gorré. Op een enkeling na (die hadden liever nog een Griekse eigen goal gezien dan een goal van "halve rotterdammer" 4

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 4