Van de redactie Het uitbrengen van deze DAS wordt overschaduwd door de dood van Alex, ook wel bekend als Italiaantje. Wat leek op een gewone burenruzie eindigde in een drama toen Alex' buurman hem zonder pardon neerstak. Zijn dood heeft op velen diepe indruk gemaakt zoals bleek uit de rouwadvertenties en de aanwezigheid van de vele F-Siders op zijn begrafenis. Het feit dat Alex enkele dagen voor zijn dood nog speurwerk voor de DAS-redactie heeft verricht, maakt het hele voorval extra bizar. Waar het Ajax betreft, lijkt het erop dat de magere jaren weer zijn aangebroken. Voor het eerst sinds lange tijd zal Ajax niet overwinteren in "Europa", tenzij er in de wedstrijd tegen Porto een wonder (is) gebeur(d)t. Op een, naar eigen zeggen, goede grasmat kon Ajax niet van Croatia Zagreb winnen. Daar kan het dus niet aan gelegen hebben. Morten Olsen legde de schuld bij de tegenstander die naar zijn zin te verdedigend speelde (alsof dit niet hun goed recht is). Louis van Saai had de tegenstander altijd dermate goed geanalyseerd, dat htj hier een antwoord op wist. Wie Morten Olsen ooit op een knappe tactische vondst heeft kunnen betrappen, mag het zeggen. Het gaat echter te ver alle schuld bij de trainer neer te leggen. In de wedstrijd tegen Vitesse leken vooral Witschge en Frank de Boer (en ook enkele anderen) niet hun best te willen doen. Misschien is het een idee om na de eerstvolgende wanvertoning een sarcastisch "Ajax bedankt" aan te heffen, in plaats van het bekende "Olsen rot op". Morten Olsen is ooit met de beste bedoelingen naar Amsterdam gekomen en heeft bovendien vorig jaar de dubbel gewonnen. De Europese top heeft hij met Ajax niet gehaald, maar iets meer respect voor deze man is wel op zijn plaats. Daarbij komt nog dat Ajax aan het eind van dit wat mindere seizoen een aantal gezichtsbepalende spelers gaat verliezen. De Boertjes naar Barcelona, Litmanen naar Liverpool, Van der Sar naar Manchester United en Danny Blind stopt. Seen prettig vooruitzicht. Als deze spelers het bij Ajax voor gezien houden is het misschien een idee om te kijken welke oud-Ajacieden voor een terugkeer voelen. Tarik Oulida en Bryan Roy (zoals in het gedicht hiernaast), Kanu, misschien wel Aron Winter of, we noemen hem maar weer eens, Martijn Reuser. Behalve het matige tot slechte spel is het nieuws rond Ajax beheerst door de eerste jaarcijfers en de zoveelste grasmat in de Arena. Met betrekking tot het eerste melden we dat de DAS-redactie een minderheidsbelang van minder dan 0,01% heeft genomen in AFC Ajax NV om zo tijdens aandeelhoudersvergaderingen zijn invloed te kunnen doen gelden. Sezien het verlies dat onze club het afgelopen jaar heeft geleden zullen enige adviezen zeker geen kwaad kunnen. Bovendien geeft DAS in navolging van AFC Ajax NV zelf ook openheid van zaken en presenteren wij voor het eerst met gepaste trots onze "jaarcijfers". De grasmat blijft een zorgenkindje en dat zal voorlopig niet veranderen. Bij het uitbrengen van deze DAS speelt Ajax zijn derde en laatste wedstrijd op deze grasmat. Daarna zal het gras plaats maken voor het zoveelste spektakelstuk van Jan Gaasterland, een gigantische ijsvloer. Een leuk idee, dat toch zal mislukken omdat ook een ijsvloer behoefte heeft aan frisse lucht en nog wat andere dingen waar men ongetwijfeld niet aan gedacht heeft. Het zal Jan worst wezen, als er maar geld verdiend wordt. Misschien is dit evenement een idee voor de die-hards onder de glippers, die zich tijdens de winterstop vervelen. Veel leuker dan glippen bij malle ijsfestijnen is het om de koude zondagmiddagen door te brengen met het spelen van spelletjes. Sjoelen, Halma, Risk of... "The Road to Heaven". Het ultieme spel om de verveling te verdrijven. Bovendien een spel dat verrassende overeenkomsten met de werkelijkheid vertoont. Worstel je door gedonder met de Ajax- administratie over je PCC, zit langdurige stadionverboden uit, je kunt het zo gek niet verzinnen of het zit erin. Doel van het spel is om ondanks alle tegenslagen toch de supportershemel, een wereldbekerfinale, te bereiken. Verder in deze DAS een vooruitblik naar de uitwedstrijd tegen onze aartsvijand, een reisverslag van de georganiseerde trip naar een wedstrijd van Tottenham Hotspur en de gebruikelijke vaste rubrieken. Tot ziens aan de andere kant van de winterstop. 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 3