The Road to Heaven (geen gezellig familie spel) Hoe komen wij de lange en overbodige winterstop door zonder ons geliefde voetbal? Om je van de straat te houden en de verveling te verdrijven biedt DAS de moeder der bordspelen aan "The Road to Heaven", een ideaal gezelschapsspel voor al degenen die zich tot de Ajax-familie rekenen. Natuurlijk -doen er heel veel bekende familieleden mee aan het spel, toch is elke overeenkomst met bestaande personages stomtoevallig. De spelregels Het spel moet met zoveel mogelijk Ajacieden (minimaal 50) worden gespeeld, hoe groter de groep des te groter het speelplezier. Eén speelbord voor de gehele F-Side zou zelfs volstaan, zolang iedereen maar een eigen pionnetje meeneemt. Ook een dobbelsteen is wel handig, maar creatieve supporters weten vast wel een manier om het zonder dobbelsteen te spelen. Het spel begint bij het station Bijlmer, om precies te zijn in de Febobo. Koop hier gerust nog een moddervette zwartgeblakerde kippenpoot, je zult het nodig hebben want dit spel kan wel even duren, Gooi met de dobbelsteen, verplaats je pion evenveel plaatsen als je ogen hebt gegooid en lees in welke situatie je nu weer verzeild bent geraakt. Als je om wat voor reden dan ook een aantal vakken terug moet, dan heeft dat vak geen betekenis meer (gewoon je pion verplaatsen en wachten op je volgende beurt). Wie het eerst aankomt in de voetbalhemel heeft gewonnen en trakteert al zijn medespelers op een rondje. Het glas bier (beslist geen alcoholvrij) wordt gelijk de wereldbeker triomfantelijk omhoog geheven. Oh ja, zoals in elk supportersleven wordt je soms geconfronteerd met onverwachte tegenslagen. Maar de echte supporters laten zich hierdoor niet zo makkelijk uit het Arena-veld slaan. Zelfs niet als je een stadionverbod krijgt, Supporters die zo'n stadionverbod krijgen, verplaatsen hun pion naar Soccer World en schuiven per beurt één maand op. Om het vooral leuk te houden, kun je bij ons maar maximaal 6 maanden een verbod krijgen. Als het verbod is uitgezeten, wordt de pion weer op de oorspronkelijke plaats teruggezet en doe je weer mee in de race naar "The Road to Heaven". De voorbereiding is niet alleen voor de Godenzonen van belang, ook de supporters bereiden zich terdege voor op het nieuwe seizoen, ja zelfs voor iedere wedstrijd. Traditiegetrouw verzamelen zich honderden supporters bij het station Bijlmer, de ene helft hangt smakkend en vretend rondom de automatiek van de Febobo terwijl de andere helft zich laat vollopen met de laatste liters écht bier. Op weg naar de Arena 1. Uit veiligheidsoverwegingen besluit Ajax dat de Open Dag alleen nog maar voor VlR's en genodigden, maar in ieder geval niet voor jou, toegankelijk is. Trek een nieuwe kroket (0,013% echt rundvlees) in de Febobo en bljf één beurt wachten. 2. Een enorme supportersmassa probeert bij het station het nieuwste nummer van het fanzine De Ajax Ster te bemachtigen Je weet voor te dringen en betaalt zoals gewoonlijk weer met een briefje van 250. Wacht 746 beurten op het wisselgeld. 3. Er ziffi veel nieuwe spelers aangekocht zodat je geen flauw idee meer hebt wie nu eigenlijk wie is. Gelukkig biedt 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 36