Ajacieden op bezoek bij Tottenham SPURS v NOTTINGHAM FOREST J* Tijdens de bekerfinale Ajax-psv in de kuip maakte ik kennis met lan, een Engelsman die al een paar jaar in Nederland woont. Hij is natuurlijk fan van Ajax, maar zijn grote liefde is toch Tottenham Hotspur. Dat bracht hem op het idee om eens met een paar Ajacieden een wedstrijd van de Spurs te gaan bezoeken. Op dat moment nog een hersenspinsel waarvan hij de belangstelling wilde meten. Die bleek enorm: door een uitgekiend marketingplan (bestaande uit het uitdelen van honderden stencils) bleken er maar liefst 90 aanmeldingen te zijn voor de wedstrijd tegen Nottingham Forest. Doordat hij slechts zo'n 70 kaartjes en plaatsen in de bus had, kwam er zelfs dus een wachtlijst! Na maanden voorbereiden kwamen dan op vrijdagavond 20 november de gelukkigen die mee gingen bij elkaar in een café bij de Arena. De tijd totdat de bus zou komen werd gedood met het nuttigen van enkele biertjes. Naarmate het beoogde tijdstip van vertrek naderde werd reisleider lan steeds nerveuzer, aangezien er nog altijd geen bus in zicht was. Tot overmaat van ramp ging het café dicht zodat wij de vrieskou in werden gezet. Inmiddels begonnen wij lan te verdenken van roeverachtige praktijken. Sommige reisgenoten verveelden zich en A 1 otlcilham J Tolspui" speelden het spelletje "Wie-het-hardste-een- bierglas-tegen-een-muur-kan-gooien". Dit F.A. Carting Premiership ging sommigen te ver en zij verlieten SAT 21 NOV 1998 Kick Off 3.00 p.m kwam dan eindelijk de bus: een oud, zwaar SLOCK ROW SEAT PRICE -BJOSov'sClK^pp.»!- afgeschreven vehikel met jaren zeventig 23 £21.00 bekleding voorzien van Van Nood stickers die South Lower Gangway32 W, over de naam Bovo Tours waren geplakt. Nu HOME SUPPORTERS ONLY *7 waren wij gerustgesteld: 'onze' Arend R. zou Mr lan Dawson V ons nooit met zo'n vervoermiddel de weg cans chargad at sop per min. opsturen. Hij wil zijn klanten namelijk graag TO BE RETAINED Spurs Line 0891 33 55 55 Spun Tickst Information 0691 33 55 66 heelhuids terughebben om in de toekomst weer aan ze te verdienen. lan maakte zich klaar om netjes zijn passagierslijst af te werken, maar voordat hij het papier uit zijn jaszak had gehaald was de bus al bestormd. Vechtend voor ons leven konden wij nog net een acceptabele zitplaats bemachtigen, terwijl ons als DAS-verslaggever (in ruil voor een gunstig verslag) een vorstelijke plaats was beloofd!! Nadat de koppen waren geteld kwam de bus in beweging. Dit was echter teveel voor een Ajacied schuin achter ons die zijn maaginhoud eerst moest prijsgeven aan een plastic zakje en toen dat vol was het maar op de vloer deponeerde. Uiteraard was dit tot groot genoegen van de reisleider die zijn schoonmaakkwaliteiten meteen kon demonstreren. Nadat bij een tussenstop op de grens van Nederland en België ook nog een restaurant werd geplunderd sprak lan de legendarische woorden: "O mijn god, waar ben ik aan begonnen?!?". Hij kon echter gerustgesteld zijn: de rest van de reis verliep zonder incidenten. Via Calais met de boot naar Dover en vandaar nog twee uurtjes naar Noord-Londen. Bij het stadion White Hart Lane aangekomen moesten we natuurlijk met z'n allen voor de poort vereeuwigd worden (zie foto). Hierna ging iedereen zijns weegs: een gedeelte verkende Londen, een groepje ging naar Wembley en de rest bezocht alvast de plaatselijke pub. Wij hadden een (korte) ontmoeting met een Spurs-fan die wij van internet kennen. De Engelse supporters maken zich erg kwaad over de commercie die het voetbal volledig in zijn greep heeft. Helaas heeft mediamagnaat Rupert Murdoch zijn oog nu ook laten vallen op het vasteland De wedstrijd begon om drie uur en stipt op tijd melden wij ons bij het stadion. In het stadion bleven we niet onopgemerkt, want de stadionspeaker en het scorebord maakte melding van onze aanwezigheid. Dat was eigenlijk overbodig, want door het zingen van anti-Pierre van Hooydonk liederen waren we toch al opgevallen. Als uitsmijter werden op een gegeven moment samen met de Spurs-aanhang zelfs enkele anti-feyenoord-songs ten gehore gebracht. De wedstrijd viel enigszins tegen, de Spurs wonnen met 2-0 en beide clubs lieten zien dat zij dit seizoen niet erg hoog zullen eindigen. Uitzondering was Ginola die eerst zijn directe tegenstander een rode kaart bezorgde en toen de weg vrij zag om de trukendoos open te gooien en te strooien met schitterende passes. In de rust waren wij getuige van een aardig fenomeen: opeens ging een rolluik open en daar kwam een heuse tap tevoorschijn.Toen genoeg mensen voorzien waren bier werden de glazen geheven en zong men uit volle borst: "Raise you glass when you hate Arsenal" (melodie: Stand up if you love Ajax). Misschien leuk voor de skyboxhouders in de Arena: op aangeven van de F-Side allemaal het glas heffen en met een hete aardappel in de 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 34