een andere fotograaf het werken onmogelijk hebben gemaakt zijn wij zeer erkentelijk. Als dit zo doorgaat rest ons niets anders dan een DAS uit te brengen zonder foto's. Eikels. Combi-vervoer Opnieuw moeten we constateren dat het combi-vervoer schrikbarend duur is geworden en nog steeds te pas en te onpas wordt gebruikt. Een reisje naar Vitesse kostte dit jaar 57,50. Trekken we hier het kaartje vanaf 15) dan blijft over 42,50 voor een simpel busreisje.Ter vergelijking een treinretour Amsterdam - Arnhem kost 41,50 (zonder korting) en een 6-persoons meermanskaart 186 (31 piek p.p.). Veel supporters beschikken over kortingskaarten, zij kunnen zelfs voor 25 op en neer (bedoeld wordt naar Arnhem). Wij denken dat het zo langzamerhand tijd wordt om samen met supporters van andere clubs in actie te komen. Een landelijke boycot van alle overbodige combi-reizen (en dan bedoelen we dus niet een feyenoord-ajax) zal de hoge heren misschien ook eens tot bezinning brengen. Verboden toegang voor niet-officiële snippers Een van de weinige meezingende supporters op de Noordzijde beklaagt zich er over dat hij voor de wedstrijd tegen Olympiakos door een steward is aangehouden met de vraag wat zich in de meegebrachte plastic zak bevond. "Nou ja, snippers natuurlijk!". Dit ging het bevattingsvermogen van de steward te boven. De man kraamde de onzinnige opmerking uit dat er klachten waren binnen gekomen van supporters. Zij zouden zich beklaagd hebben over papiersnippers die op hoofden terecht waren gekomen. Voldoende reden voor de brave borst om de zak in beslag te nemen. Enkele minuten later daalden er honderden kilo's officiële snippers (formaat 8,92 bij 16,87 cm) neer vanaf de 2e ring. Kan het sfeerteam als verrassing de volgende keer niet een aantal stewards, al dan niet voorgesneden in het officiële snipperformaat, van de 2e ring naar beneden laten gooien? Sfeerteam Al ver voor het begin van de wedstrijd zijn de vrijwilligers van het sfeerteam in touw voor hun voorbereiding. Een papierberg van 1000 kilo snippers moet op de onderste rijen van de tweede ring worden klaargelegd. Als de eerste Ajax-speler het veld opkomt kan de hele handel naar beneden worden gegooid. Althans dat is de bedoeling. "Niets met dat tuig van beneden te maken" roepen enkele supporters in nauwelijks verstaanbaar dialect en beginnen ver voor tijd al met de actie. Het sfeerteam verzoekt hierbij aan alle "boertjes van buuten"om de horloges weer eens gelijk te zetten. Supporters met stadionverbod rechteloos Het wordt steeds duidelijker dat supporters met een stadionverbod rechteloos zijn en aan de grillen van de KNVB zijn overgeleverd. We hebben hier in de voorgaande nummers uitgebreid aandacht aan besteed. Zetten we alle feitelijkheden nog eens op een rijtje dan komen we tot de volgende schokkende constateringen De KNVB vervult de rol van aanklager en rechter (hoezo een "scheiding der machten"?) Klachtbrieven worden te laat, onvolledig of in het geheel niet beantwoord Het indienen van een verweerschrift heeft geen opschortende werking Er wordt geen ontvangstbevestiging van klachten verzonden Er is geen formele klachtprocedure, men doet maar wat Klachttermijnen ontbreken Er is geen recht op een weerwoord, de KNVB wikt en beschikt en doet dat bovendien nauwelijks met redenen omkleed. Op basis van een summiere melding van Justitie volgt al een stadionverbod. De KNVB weigert halsstarrig bekend te maken welke personen in de Commissie van Toezicht zitting hebben, zo deze Commissie al bestaat. En zo kan de KNVB onlangs trots melding maken dat door het nieuwe "lik-op-stuk" beleid het aantal stadionverboden drastisch is toegenomen. Met moeite kunnen wij een meewarige glimlach onderdrukken. Flitsverkoop feyenoord-Ajax Alleen supporters die het geluk hadden bij een SENS-punt een razendsnelle winkelier met een perfecte timing te treffen, wisten een kaart te bemachtigen 70!!). Niet voor niets worden dit soort wedstrijden een "flitsverkoop" genoemd. Opnieuw zijn velen zonder kaartje teleurgesteld naar huis afgedropen. Achteraf blijkt dat er hooguit enkele honderden kaarten in de vrije verkoop zijn geweest. De rest was al vergeven aan de uit-seizoenkaarthouders en leden van de supportersvereniging. Wij beginnen ons toch af te vragen of dit de meest eerlijke verdeling is en of er niet een groter aantal kaarten in de vrije verkoop kan komen. En wanneer worden er nu eens pogingen ondernomen om het onderste tribunevak in de kuip vol te krijgen. Een compleet vak wordt al jarenlang, volstrekt ten onrechte, vrijgehouden om rondlummelende agenten en stewards te kunnen herbergen. En dat terwijl dat terwijl er honderden Ajacieden thuis moeten blijven, omdat er zogenaamd geen plaats meer is. 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 33