Kort nieuws Wie wordt de nieuwe Oldenhof? Zoals bekend zal algemeen directeur Maarten Oldenhof Ajax per 1 januari gaan verlaten om iets totaal anders te beginnen. De grote vraag is natuurlijk wie het nieuwe opperhoofd zal worden. Lezers van DAS die zich aangesproken voelen, en over een rood-wit hart beschikken, worden bij deze van harte uitgenodigd om te solliciteren op de begeerlijke vacature. Brieven kunnen worden gericht aan Interface Executive Search, Haaksbergweg 65 1101 DR Amsterdam, een belletje naar genoemd wervingsbureau 020-6970351 kan natuurlijk altijd. Naast een uitstekend salaris (een paar ton) ben je altijd verzekerd van een tribuneplaats. Vlaggen Sinds enkele weken zijn er, dankzij het sfeerteam, een aantal gigantische vlaggen aanwezig op de F-Side. Echt makkelijk zwaaien is het niet, vandaar dat er in Italië een aantal telescoop-stokken zijn besteld die tot 6,5 meter uitgeschoven kunnen worden. Na de winterstop zal er waarschijnlijk een mogelijkheid komen om meegebrachte vlaggenstokken in het stadion in bewaring te geven (hoe groter de vlag des te beter). Er hoeft dan niet meer elke wedstrijd gesleept te worden met een vlag. 'Veldbestorming'in de Arena Tot onze verrassing is het toch mogelijk om van het extreem zwak alcoholische bier van de Arena dronken te worden. Althans, dat leek een supporter te bewijzen die tijdens de bekerwedstrijd tegen UDI'19 erin slaagde het veld op te komen. Aanvankelijk verkeerden wij in de veronderstelling dat het een DAS-lezer betrof die gehoor gaf aan de oproep om te gaan streaken in het stadion (zie DAS 18). Helaas was de man te ver heen om zijn kleren uit te trekken, maar wij vinden dit een hoopvol begin. Voor zover wij weten heeft de man voor zijn amusementsverhogende daad geen stadionverbod gekregen. Gelukkig maar, want wat ons betreft moet dit soort ludieke acties gewoon kunnen. Tip van de maand gratis parkeren Wie na afloop van een wedstrijd de lange rijen voor de betaalautomaten ziet, ontgaat de lust om met de auto naar de Arena te komen. Om de drukte voor te gaan zit er vaak niets anders op om begeleid door hoongezang ("Ga weg en kom nooit meer terug") voortijdig het stadion te verlaten. Slimme supporters kunnen met een eenvoudige handeling hun slag slaan en gratis parkeren. Rij gewoon vlak achter je voorganger de garage uit. De slagboom daalt weliswaar snel, maar veert op het laatste moment toch weer automatisch terug. Om misverstanden te voorkomen deze methode schijnt alleen te werken bij de parkeergarages rondom het winkelcentrum. Het spreekt voor zich dat pogingen hiertoe geheel voor eigen risico zijn. En bij nader inzien lijkt het ons ook niet al te handig om deze truc met een caravan achter de wagen uit te proberen. Fakkel Eindelijk lijkt een deel van het Arena-publiek de schroom van zich af te werpen. Ondanks de aanwezigheid van duizenden zwaar astmatisch mensen op de tweede ring (althans volgens Michael van Praag), is er een hoopvol begin gemaakt met het ontsteken van fakkels. We meenden zelfs op de Noordzijde al enige fakkels te ontwaren. Om eventuele problemen (lees stadionverbod) met schriftgeleerde Menting te voorkomen, geef je de brandende fakkel als een estafettestokje aan elkaar door. DAS-fotografen belaagd Bijna alle medewerkers van DAS werken "undercover", en zijn niet als zodanig herkenbaar. Veel paranoia geworden supporters denken dan ook dat iedere onbekende persoon met een camera wel een zeer geheim agent moet zijn. Wij danken de supporter die onze fotograaf enkele weken geleden een kopstoot heeft gegeven en ook de fans die 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 32