Tijdens mijn speurtocht naar meer informatie over de kuipbewoners trof ik op het stadionplein een uit schotten en jutezakken opgetrokken bouwval aan. Dacht ik eerst nog aan een soort toevluchtsoord voor uitgeprocedeerde 3e rangs spelers, uit nadere bestudering bleek het hier om een ware souvenirsshop te gaan. Nieuwsgierig geworden kroop ik door een gat in het jute naar binnen en ontwaarde in het schemerdonker een uitstalling onbenulligheden die een verrassende gelijkenis vertoonden met de souvenirs uit onze eigen Mega-shop. Mijn oog viel op een tot 0,99 afgeprijsde luchtverfrisser in de vorm van een minishirtje. Hé, dacht ik, die heb je bij Ajax ook, zouden die nou in kwaliteit verschillen? Met forse tegenzin smeet ik de verkoper een gulden naar het grijze hoofd en stopte het prul in mijn binnenzak. Thuisgekomen haalde ik de Ajax-versie van de luchtverfrisser van het toilet, toog naar een willekeurige boom in het weiland bij mij om de hoek en hing aan de linkerkant de Ajax-luchtverfrisser en aan de rechterzijde de rotterdamse versie (foto links). Na een week ging ik er weer eens kijken. Uiteraard had ik wei een verschil in kwaliteit voorzien, maar dit had zelfs ik niet verwacht (foto rechts). Omdat je iets of iemand altijd een kans op revanche moet geven, trok ik de verfrissers van de boom en fietste naar r -wy-, J.'.; -r het kralingse bos. Hier hing ik ze in twee bomen. - y '»y met een tussenliggende afstand van zo'n 30 v. U meter, ditmaal met de Ajax-versie aan de .-.Tyv. rechterkant (foto links). Deze keer gunde ik de geurverdrijvers twee weken de tijd om hun -. V reini9encle werk ,e d°en- En de resultaten waren Hl I verbluffend. Was aan de Ajax-kant alles opgebloeid, aan de andere zijde vormde kaalslag 'r •- de hoofdmoot (foto rechtsonder). Een **'•-'■' - -1 - verbluffende gelijkenis met het voetbal van de beide kampen, het één opbouwend en prachtig om te zien, het ander destructief en ontluisterend. Tot slot nog even dit. Als jullie volgende week in de kuip zijn, zing dan voor mij s.v.p. het volgende lied (op de wijs van "Tulpen uit Amsterdam"): Als de winter komt dan sturen wij, de FIOD naar rotterdam (2x) Al die rente, op die centen Zal ze straks doen, moeten venten Wat nicole niet pakken kan Pakt de FIOD in rotterdam (2x). Als jullie dan uit een molshoop op de middenstip een "blauwe brief" tevoorschijn zie komen, weet dan dat ook ik die middag in de kuip aanwezig ben! De Mol uit rotterdam 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 29