verwachtte ik elk moment een paar honderd opgeheven rechterarmen om me heen. Verder vind ik het niveau van de Ajax-songs er met de wedstrijd verder op achteruitgaan, met die van Utrecht en andere derderangs clubs nageaapte zeikerige liedjes. Is het nou echt niet mogelijk om weer eens een beetje niveau in de songs te stoppen, of is de zanggroep te soms te stom om een prachtig lied als "God sends his famous team" ten gehore te brengen? Zo ja, laten ze dan weggaan om nooit weer terug te komen, om hun eigen woorden maar eens te gebruiken. Oh ja, nog iets. De Joden-liedjes zijn ludiek bedoeld. Dat houdt in dat je ze op speciale momenten moet laten horen (bijvoorbeeld in reactie op een anti-Joden lied van de rivaliserende supporters of na een speciaal doelpunt) en niet iedere paar minuten, tenzij je hiermee zo'n sfeer als tijdens de bekerfinale kunt creëren. Rob, vak 126. Geachte DAS-redactie, Zoals gewoonlijk weer een prima DAS (nr. 19). Ik wil reageren op het artikel "Ajax in verval". Het 'niet-malse' verhaal is goed te lezen en zet een aantal problemen in het spel van Ajax aardig op een rij, evenals het artikel "Waar is die jeugd nou toch" dit goed weergaf. Toch begon m'n maag bij het verhaal van Ingmar en Sjoerd aan het eind behoorlijk om te draaien. Gorré een probleemgeval binnen deze selectie? Gezien zijn verleden? Zijn de twee auteurs helemaal van de ratten besnuffeld? Wie was er vorig jaar topscorer in de Amstelcup? Wie is de meest tevreden ogende bankzitter van Ajax, omdat hij een sterspeler voor zich weet? En wie scoorde er een wereldgoal toen diezelfde sterspeler prima werd vervangen? Zaten Ingmar en Sjoerd na die goal solitair met de 4000 Grieken mee te wenen? Nee, toch! Ongetwijfeld zwaaiden ook zij naar de kuip! En dat Gorré nou toevallig van de scf afkomstig is zal me werkelijk een worst zijn. Hij is niet de eerste die uit rotterdam-zuid komt overwaaien. Sommige figuren gaan zelfs een een-tweetje met die club aan. Was er niet een fantastische trainer in de jaren '80 die een jaartje bij scf had laten zien wat voetballen is? Of kwamen Ingmar en Sjoerd toen net de wieg uitgestapt? Dat dezelfde Gorré doodleuk in een interview heeft verkondigd dat het volk van de andere club fanatieker is dan dat van Ajax is pijnlijk, maar helaas ook een waarheid als een koe. Een kinderhand is immers snel gevuld en zeker in rotterdam-zuid. Keerzijde van hun fanatisme is dat ze bij mindere tijden het stadion, of de aanwezige ME, of gezinnetjes van de tegenstander afranselen. Uiteraard wordt dat door niemand uit het Ajax-kamp ondersteund. Maar Gorré afschilderen als een soort vijand slaat kant noch wal. Wees blij dat die sukkels van scf hun talenten snel laten vertrekken, zoals naast Gorré de bij Vitesse spelende Trustfull. Helaas speelt daar inmiddels ook de van Ajax afkomstige Reuser. Om even op dat 'interview'terug te komen: zulke lectuur mag men van mij in de schappen laten staan. Er is immers een veel beter alternatief voorhanden, zei het dat dit eerder het predikaat 'literatuur' verdiend. Maar daar zijn Ingmar en Remco gelukkig van op de hoogte. Verder kwamen ook weer pijnlijke zaken als de PCC en het Ajax-embleem aan de orde. Dat die in bijna elke DAS verschijnen is zeer terecht. Er kan niet vaak genoeg op worden gewezen. Over die PCC: ik dacht dus even vrolijk een vriend (nota bene een Twente- supporter) mee te nemen naar Ajax-Twente. Dacht, want uiteraard was hij niet in het bezit van een Ajax- clubcard, sterker nog hij zette voor het eerst een been in een voetbalstadion. Nu had hij de pech dat hij door een als steward verkleedde dief werd verzocht om even zijn clubcard te tonen, een toegangsbewijs Is immers niet genoeg. Niet aanwezig, dus met vele andere lotgenoten op naar de containers, die inmiddels hun kostprijs in veelvoud hebben terugverdiend, om a la 25,= een clubcard aan te schaffen die hij misschien nooit meer zal gebruiken. Schandalig! Wat een wanbeleid. Ajax gaat zo aan de bureaucrate tovenaars die zich bestuur noemen ten onder. Uiteraard voorafgegaan door een legio supporters. Hopelijk sterft de PCC een spoedige gruweldood en kan het gezinnetje Roermond weer voor 1 middagje uit hun buitenland overkomen. Met veiligheid heeft het niets te maken. Mijn vriend was net uit de Twentse bajes ontsnapt, alwaar hij verbleef voor een 5-voudige moord, maar niemand die dat in de containertjes zal interesseren. Als er maar betaald wordt. En waar kwamen al die verdwaalde Grieken vandaan, die zelfs op Zuid-1e ring rondzworven? Die leverden zeker geen potentieel gevaar op? En waarom worden de supporters bij uitwedstrijden niet naar hun PCC gevraagd? Omdat alleen het 'consortium Van Praag'in hun prachtige theater heil ziet in die pas. Dan het Ajax-embleem. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Olympiakos schalde de Litmanen-song door de luidsprekers. Dat de F-Side bij dit opgedrongen volksvermaak niet aanhaakt is prima te begrijpen. Tegelijkertijd met de song kwam een banner in beeld met een 'hart+pijl-erdoor, gevolgd door de tekst JARI 4EVER'. Is nu de cameraman of de beeldscherm- bediende zo scheel dat het oude Ajax-logo, waar de maker vele uren op heeft staan zweten, en dat een onmisbaar deel van de tekst vormt, zo nodig moest worden 'gemist'? Waarschijnlijk geen van beide. Maar Ajax kan met een bejaard logo immers geen sier meer maken (lees: geen zakken meer vullen) en dus wordt al het oude maar harteloos verzwegen (zie Ton Harmsen). Want de fans zouden eens in de war raken en er achter komen wat voor lelijk aftreksel ze zojuist 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 15