Qooalf, o0°e% O O O O 0 V dmWr«éeit Tuturu, tuturu, attentie, attentie, geachte heer Olsen, wordt wakker, wordt wakker. Attentie, attentie, zitten we op dezelfde frequentie. Misschien is het beter om de verkleurde teletoeters bij u in de dug-out te plaatsen. Ik ben geen trainer, nee ook geen toeschouwer, ook geen betweter, maar een supporter die naar hetzelfde potje voetbal kijkt als u. Wat zag ik tegen AZ, Ajax had vierhonderd kansen om te scoren en u weet toch wel dat als de bal er bij de tegenstander niet ingaat, dan gaat hij er bij ons in. U weet toch dat als Ajax zich naar zijn eigen helft terug laat vallen, het tijd is voor een dubbele wissel. Of u laat de hele reservebank opstaan en warmlopen, dit is Amsterdamse bluf. Zowel voor de tegenstander als voor Ajax en helemaal voor ons de supporters, die ook weer opleven. Ik weet dat u de kapitein op het schip bent, maar de Titanic zonk ook naar de bodem en als u denkt met laf voetbal de competitie te overleven moet ik u teleurstellen, want Ajax kan niet verdedigen. Ajax is een aanvallend elftal en dat begint al bij, ja inderdaad, de jeugd. Dus heer Olsen, laat Peter Hoekstra en Dean Gorré niet een half uur warmlopen. Als je toch iemand wilt vernederen, pak dan de tegenstander aan. Zoals Cruijff altijd zei: het maakt niet uit hoeveel doelpunten er vallen, als je er maar één meer maakt. Dus wordt wakker heer Olsen, wij willen voetbal zien, anders kijken we wel naar psv. U lijkt nu net een poes die in de vensterbank ligt te spinnen. Wij weten dat u een ziekenboegbeeld vóór op uw schip heeft, maar als u de poppetjes op de juiste plaats zet dan is het net als tafelvoetbal: je scoort in een handomdraai. Dus heer Olsen, wordt wakker en voorkom de 1-1 tegen AZ en de bijna 2-2 tegen Roda. Laf voetbal past ons niet. Wij zijn Ajax, Ajax en nog eens Ajax. Maar misschien ligt het wel aan ons en moeten we stoppen met het roken van pretsigaretten, want daar kan je ook in slaap van vallen en al dat rook blijft onder het dak van de Arena hangen. Dat zal ook de reden zijn dat de perstribune zo'n slap verslag geeft. Zo, nu even over de naweeën van El Nino en zijn broer Mitch, juist Ronald en Frank. Ik had ze altijd heel hoog zitten totdat ze die domme reclamespotjes maakten over makkelijk overstappen (daar houden wij van). Nou als ik trainer was, dan hadden jullie nu in het tweede gevoetbald en hadden jullie een strippenkaart gehad om zo door het land te rijden naar de wedstrijden van het tweede. Wat ik bedoel is eerst de tram of de metro, overstappen op de trein in Amersfoort, overstappen op de trein naar Hunebeddeneiland, vervolgens overstappen op de bus naar FC Kweetnietwaar en vervol- pONl gens komen jullie in de scientologykerk terecht (daar houden wij van). Waar wij nog meer van houden is van Dani. Waarom? Omdat hij bijna de 3-2 tegen psv maakte, wel met het hoofd van doelman lodewijks, maar dat had scheidsrechter Uilenberg toch niet gezien, want deze was rijp voor een geluidsscherm van glassterkdikte potje pindakaas (wie is er niet scheel door geworden), zelfs een glaszuivere penalty zag hij niet. Wij willen Dani in de spits, hij houdt van het spelletje één keer raken. Voor ons staat hij met stip op nummer één in de verkiezing man of the match (van het jaar). Verleden jaar was dat Richard Witschge (negen keer hoog). Hier volgt een verlanglijstje voor Dani: 1 lodewijks, 2 nilis, 3 Luinge, en als je richting dug-out gaat: 4 willem van hanegem en 5 leo beenhakker. Het was trouwens een wedstrijd met alles erop Sf). S O 10

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 10