21 September - opnieuw stuur ik een fax naar Ajax, met de vraag waarom mij meerdere malen een uitkaart is toegezegd maar dat ik niets ontvang. 29 september - nog voordat vanuit Ajax op mijn fax is gereageerd krijg ik een nieuwe seizoenkaart toegestuurd, een uitkaart. Hebben ze alles toch herzien, moet ik nu blij zijn, of toch niet te vroeg juichen? Met de twee seizoenkaarten van augustus was het toch ook niet goed afgelopen. 7 oktober - er volgt een brief van Ajax, mijn verzoek is op basis van de fax nogmaals in behandeling genomen en Ajax is verheugd mij mee te delen dat ik in aanmerking kom voor een uitkaart. Of ik mijn huidige seizoenkaart uiterlijk vrijdag 16 oktober wil inleveren. Ik ga nu op naar seizoenkaart nummer 5 voor dit jaar. Als dit zo doorgaat heb ik aan het eind van het jaar meer seizoenkaarten versleten dan Ajax punten heeft gehaald. Als dit de voorstanders zijn van de PCC vraag ik me op deze manier sterk af of de kaart zijn doel niet sterk voorbij schiet. Michael van Praag als voorvechter van de PCC heeft zijn eigen organisatie wat betreft de uitgifte van seizoenkaarten absoluut niet onder controle. Mijn sterke afkeer van de PCC wordt in deze nogmaals bevestigd als zijnde een grote farce om richting de politiek een gebaar te maken om het voetbalvandalisme actief te bestrijden. De vrijheid die in het verleden vanzelfsprekend was, wordt omgezet in de dwang en gebondenheid van combi regelingen en registraties waardoor de stadions leger worden en aan gezelligheid verliezen. Nagekomen bericht vlak voor de wedstrijd tegen Cambuur ontving Marcel wederom een niet werkende seizoenkaart. Opnieuw moest de gang naar de "hospitality desk" gemaakt worden om een losse toegangskaart op te halen. Ondertussen heeft Michael hele andere problemen aan zijn hoofd Welke pet zal ik vandaag opzetten? 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 9