over op, toen hij in de hoedanigheid als conducteur in een afgeladen feyenoord- express op weg naar Amsterdam een zwartrijder probeerde te beboeten. In een tijdrovende discussie vergat hij zijn dubbelrol als machinist en zag daardoor bij Harmeien een rood sein over het hoofd. Een volledig ontspoorde trein met vele rotterdamse slachtoffers was het tragische gevolg. Arend kwam er wonder boven wonder zonder kleerscheuren vanaf. Kort daarop besloot de onderneming het supportersvervoer per trein te laten voor wat het was en zich te specialiseren in het duurdere (lees winstgevender) marktsegment van de vliegreizen. Roever Aerospace De onderneming groeit en bloeit en is jaUl wil nieuwe terreinen verkennen, ditmaal in de ruimtevaart. Voor het eerst geeft fiTi Roever blijk van een maatschappelijke verantwoordelijkheid en probeert een bijdrage te leveren aan de oplossing van het voetbalvandalisme. Een dochteronderneming onder leiding van Wubbo Roever werkte halverwege de tachtiger jaren een geheim plan uit om beruchte fans met de "fan-shuttle" het heelal in de lokken. Met intergalactische voetbalwedstrijden ergens in de Krabnevel zouden terroristische fans die hun club overal achterna reizen voor vele lichtjaren uit Nederland afwezig zijn en geen problemen meer kunnen veroorzaken. De ultieme oplossing voor het voetbalvandalisme, ware het niet dat door een noodlottig ongeluk hier helaas nooit meer verder De successen van Ajax in de daarop volgende jaren sussen de monopolist in slaap. Er worden miljoenen aBBHBMaMBBBrali verdiend aan dure vliegreizen, de bomen lijken tot in de jv A te Het einde van de Roever-monopolie Steeds meer supporters stelden de misselijk makende kaartverdeling aan de kaak. En met succes, want de monopolie positie van Roever werd gedeeltelijk doorbroken, wat een zware aanslag was op de winstgevendheid. Opnieuw moest het bedrijf zich bezinnen op de toekomst en begon met nieuw elan en een nieuw imago een nieuw leven. Radio-active Roever Travel De nieuwste loot aan de ondernemerstak is Radio-active Roever Travel. Als doelgroep mikt men op de puisant rijke reiziger, die op plezante, zij het kostbare wijze, bezig zal worden gehouden. Zo is een eerste rondreis voor miljardairs aan de kerncentrale in Tsjernobyl, inclusief een bezoek aan een nog nasmeulend reactorvat, bijzonder succesvol geweest even afgezien van de steeds kaler wordende schedel van Arend de Roever. Maar skyboxhouders komen er niet meer in, laat staan het gepeupel van de andere tribunes. Toch werd er voor de belaagde Ajacieden in Zagreb een uitzondering gemaakt, hetgeen bewijst dat zelfs Roever af en toe menselijke trekjes begint te vertonen. Nu de prijzen voor alle dagvluchten nog met 25% naar beneden, dan zijn we waar we wezen willen. 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 7