Van de redactie Zo, de eerste prijs van dit seizoen is binnen. In een zenuwslopende finale wist Ajax-supporter Benno voor de tweede opeenvolgende keer de TROS-loop op zijn naam te schrijven. Zoals je op de foto rechtsonder op bladzijde 2 kunt zien deed hij dit op spectaculaire wijze: gewoon op een sok en één gympie, de andere gymp in de hand. Commentaar van de winnaar: "Ach, die vorige loop won ik op een slof en een oude voetbalschoen, deze keer wilde ik het wat spannender maken". Ook Ajax maakt het dit seizoen wat spannender. Zowel in de Champions League als in de competitie gaat het wat moeizaam. Vanavond moeten we maar eens lekker uithalen. Laten wij als supporters in ieder geval weer eens proberen er een ouderwetse Europacup-avond van te maken. Tegen Porto waren we in ieder geval al weer aardig op de goede weg. Aan vreemde ontwikkelingen hebben we de afgelopen weken geen gebrek gehad. Zo is Ajax geheel op de neo-imperialistische toer gegaan met het opstarten van een voetbglschool in Zuid-Afrika (wat merkwaardig voor een club die pretendeert 's werelds beste jeugdopleiding in huis te hebben) en het proberen "op te kopen" van Germinal Ekeren. Uiteraard steunt DAS dit soort initiatieven van harte. Solidair als wij zijn hebben wij inmiddels een zesjarige Papoea geadopteerd die vanaf nu driemaal daags les krijgt in het schrijven van Nederlandstalige flauwekul-artikelen. Ook hebben we vorige week het Germinal-fanzine "Je suis perdu" overgenomen; vooralsnog leverde dit 23 abonnees extra op. Om onze nieuw verworven vrienden tegemoet te komen kan DAS vanaf heden ook met Belgische francs worden betaald en valt "De goeie oude tijd" vanaf nummer 20 alleen nog maar in het Frans te lezen. De supportersvereniging, die zegt meer voor de belangen van de vaste supporters te willen opkomen, heeft de banden met de Ajax-sponsors nauwer aangehaald. Door het ontwerpen van een spandoek of het zoeken naar tien verschillen kun je nu zelfs door Roever of Canal+ beschikbaar gestelde prijzen winnen. Roever en Canal+?? Maar zijn dit nu juist niet de gedoodverfde vijanden van de meesten onder diezelfde vaste supporters? Ook is er geen tekort aan acties. De ene is nog niet voorbij, of de andere is al weer gestart. Even voor alle duidelijkheid: het initiatief van de meeste acties gaat niet van DAS uit. Uiteraard maken wij hier wel melding van, hetzij op Internet hetzij in dit fanzine. Vele lezers hebben ons de afgelopen weken benaderd met het verzoek om óf een groter lettertype te hanteren óf een leesbril op het voorblad te nieten. Nou, die keus was gemakkelijk gemaakt. Omdat de nietjes echter steeds loslieten, hebben we te elfder ure toch maar besloten de letters wat te vergroten. Maar nu even serieus: de kans bestaat dat er in de verkochte DASSEN misdrukken zitten. Dit kan een lege bladzijde zijn of een volledig verkeerd afgedrukte foto (en dan bedoelen we niet de "zwartgemaakte Van Praag" uit ons vorige nummer). Je kunt dan twee dingen doen: je gelukkig prijzen dat je een misdruk hebt die over tachtig jaar veel geld waard wordt of deze gewoon aan de verkoper teruggeven. Je krijgt dan gewoon een andere DAS of, indien uitverkocht, je geld terug. Door het niet altijd flitsende spel van de laatste maanden grijpen steeds meer lezers naar de pen of PC om hun mening hierover kenbaar te maken. Het gevolg is dat we deze DAS wel in z'n geheel met ingezonden brieven/mail hadden kunnen vullen. Over de ingezonden brieven/mail nog even het volgende: maak ze niet te lang, dan hebben we in ieder geval de mogelijkheid om zoveel mogelijk brieven te plaatsen. Heb je toch erg veel te melden, probeer het dan in de vorm van een artikel te schrijven; die kunnen we dan in z'n geheel, met je naam eronder (tenzij je dat niet wil) plaatsen. Een voorbeeld hiervan is het -overigens niet malse- artikel op blz. 26 en 27 (Ajax in verval). Verder in deze DAS een artikel over de -nou niet bepaald aanstormende- jeugd, nieuwe songs, de terugkeer van "Who the fuck is" en een speciaal voor de DAS-lezers bestemd interview met Super Mario. Zoals gebruikelijk is er weer veel anti-PCC nieuws en konden we weer niet om het beladen onderwerp "stadionverboden" heen. Gelukkig blijk je van dat laatste vrij simpel af te kunnen komen! Ook doken we in de roemruchte geschiedenis van het Roever imperium. Tot slot vestigen we de aandacht op een wel erg mooie supportersfoto uit het verleden, die we -met dank aan Lange Joop- via via in handen kregen (zie de middenpagina). 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 3