Babyface De wedstrijd eindigde zoals begonnen, de supporters maakten zich op voor een lange reis terug. Het puntverlies zou op passende wijze botgevierd worden op het interieur van de trein. De telepathische spoorwegpolitie had intussen voorzorgsmaatregelen getroffen en had versterkingen ingezet, waaronder de beruchte vopo Babyface. Dit was een blonde hondenbegeleider, met een opvallend Germaans uiterlijk, die er een satanisch genoegen in schiep om op onverwachte momenten de hondenriem te laten vieren. Met de overgebleven vrije hand mepte hij met een gummiknuppel in het wilde weg naar alle supporters die in zijn buurt stonden. Babyface haatte voetbalsupporters en dat was geheel wederzijds. Het liefst zouden wij hem met hond en al voor een aanstormende trein willen gooien, een gelegenheid die zich helaas nooit heeft voorgedaan. Voor ons stond vast dat Babyface zijn aanlijnriem in het geniep zo'n honderd meter langer had gemaakt. Gezien de vaak verregaande staat van dronkenschap van de supporters zou een kortere riem ruimschoots voldoende zijn, maar Babyface overdreef altijd. Het gemiddelde slachtoffer had Hector, stomtoevallig ook nog een duitsche herder, binnen drie meter in de armen of benen hangen. De wat rapper waggelende supporter wist er nog wat extra meters uit te peuren, maar het was bijna altijd tevergeefs. Hector beschikte over een buitengewoon goed gebit en moet kilo's supportersvlees hebben verslonden, hierbij voor vele kilometers aan littekens veroorzakend. Een paar jaar later bij een uitwedstrijd tegen feyenoord, overschatte Hector zijn kunnen, toen hij met zijn kop halverwege de coupé-deur wilde toehappen. Een snel dichtgetrokken en vooral dichtgehouden schuifdeur zette de duitsche herderskop klemvast, waarop een regen van supportersvoeten neerdaalde op de zo gehate hondenkop. Fietser op RW 4 Hoofddorp - Zondagmorgen vroeg, omstreeks kwart voor zes, trof de politie op de oostelijke rijbaan van Rijksweg 4 een jongen aan die op een fiets reed. De knaap vertelde dat hij naar de wedstrijd NAC-Ajax was geweest, maar in Leiden uit de trein was gezet. Omdat hij geen zin had om naar Amsterdam te lopen had hij in Leiden een fiets weggenomen. De politie bracht de jongen over naar het hoofdbureau te Hoofddorp. Fietsen Door het intimiderende toezicht van Babyface durfden wij ons nauwelijks te verroeren, fluisterend werd overlegd hoe de sloopplannen van de trein toch uitgevoerd konden worden. Hector blafte zoals gebruikelijk op het treinbalcon zijn hondenkeel weer schor. Alles leek onder controle, zodat Babyface een tukje kon doen. Zich veilig wanend achter het glas probeerden de supporters door het zwaaien met sjaals de aandacht van Hector te trekken. Tot groot vermaak bonkte de herder kwijlend en blaffend van woede tegen de glas aan. Dit festijn duurde tot de aankomst in station Leiden. Opeens bleek Babyface helemaal niet te slapen, en hij keek degene die met wilde zwaaibewegingen de hond nog lijper probeerde te krijgen, recht in de ogen. Met kracht werd de deur opengesmeten en vlak langs de reeds opengesperde bek van Hector werd supporter R. de trein uitgesleurd en kreeg het bevel op te sodemieteren. R. wist dat het nog een kwestie van seconden zou zijn, voordat de hond zou worden losgelaten en trok een sprint naar de uitgang. Net op tijd wist R. de veilige zonegrens van honderd meter te bereiken en zag dat Babyface alsnog het perron was afgerend en de lijn liet vieren. Ver buiten het station slaagde R. erin zijn belagers te ontlopen en hijgend realiseerde hij zich nu ook de laatste trein gemist te hebben. Hoe nu in Amsterdam te komen? Na enkele mislukte liftpogingen zat er niets anders op dan een alternatief vervoermiddel te zoeken. Het werd een gammele oude damesfiets, waarvan het slot weinig voorstelde. Aangezien het fietspad Leiden - Amsterdam onvindbaar was, was de snelweg het enige alternatief. Aldus gebeurde. Over de vluchtstrook in het stikdonker begaf een met voetbalsjaals omhangen R. zich fietsend op weg naar huis. Het werd een levensgevaarlijke onderneming, want jakkerende auto's scheerden rakeling langs. Bij een pompstation ter hoogte van Hoofddorp probeerde een dorstige R. een waterkraan te vinden en scharrelde zoekend rond. Toevallig surveillerende agenten werd recht in de armen gelopen. Zij vroegen zich meteen af wat deze zonderling hier in het holst van de nacht uitspookte. Al vrij snel kwam de aap uit de mouw en volgde arrestatie wegens diefstal van de aftandse fiets. Zondagochtend werd R. met fiets en al opgehaald door agenten van het korps Leiden, daar was het delict gepleegd en R. heeft daar tot de namiddag vastgezeten. Het avondje NAC was uitgelopen tot een weekendje NAC. Ajax(t) AMSTERDAM - Ajax-supporters hebben de spoorwegen zaterdag middag grote overlast bezorgd. Ze vertrokken om 15.30 uur van Amsterdam-Centraal richting Den Bosch voor de wedstrijd tegen NAC, maar tussen de stations Amstel en Bijlmer trokken ze aan de noodrem. De trein bleef een half uur staan. Het gevolg was dat de erop volgende stoptrein naar Utrecht 25 minuten vertraging kreeg en een tweede stoptrein tien minuten, dat de Intercity Amsterdam-N ij megen moest worden opgeheven en dat twee andere treinen moesten worden omgeleid over Hilversum: de Intercity Amsterdam-Heerlen en de Holland-Wien Express. Vlak voor Utrecht sneden de supporters vijf kussens kapot, en smeten er twee het raam uit. In Utrecht kregen ze gezelschap van de spoorwegrecherche die hen verder naar Den Bosch begeleidde. Verder kon de spoorwegpolitie niets doen, omdat niemand zich als getuige aanmeldde.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 39