ttt *t..M misdragen zouden volgens een nieuwe strafmaatregel kunnen worden verboden aanhangers mee te nemen naar uitwedstrijden." Een stukje uit de rubriek "Deze week" van de VI van 30 september 1998. "Als de regering van Spanje zich zo zou opstellen naar aanleiding van wat knokpartijtjes aan de Costa Brava en op Mallorca, kwam er geen toerist meer dat land in. Weet de KNVB eigenlijk wel waar ze mee bezig zijn?" "feyenoord heeft een enorme trouwe kern van zo'n 25 duizend supporters. Die zitten er ook als het slecht gaat." willem veenman, voorzitter van de supportersvereniging van feyenoord, in de VI van 30 september 1998. "Als de kern al uit25.000 supporters bestaat, hoe is het dan in 's hemelsnaam mogetijk dat er tijdens de wedstrijd tegen De Graafschap maar 18.000 toeschouwers aanwezig waren? En dan hebben we het niet over die 3.500 figuren die het vorig seizoen de moeite namen om naar het gepruts tijdens de bekenvedstrijd tegen Top Oss te gaan kijken." "De rotterdammers lopen weer met de borst vooruit en de kin omhoog." jean paul van gastel in de VI van 30 september 1998. "Volgens ons is het met de kin naar beneden en de kont omhoog, of vergissen we ons nu?" "Zo vroeg en kreeg Frank de Boer wel erg snel een wissel na een trap op de enkel." Verslaggever Valentijn Driessen in de Telegraaf van 5 oktober 1998 over de wedstrijd Sparta-Ajax. "Of Frank snel om een wissel vroeg kunnen wij niet beoordelen, dat kan alleen Frank zélf. Frank kreeg echter niet bepaald snel een wissel; dat duurde namelijk ruim vijf minuten nadat hij hierom gevraagd had. Zat Morten Olsen op dat moment te slapen of is het normaal dat je een geblesseerde speler meer dan vijf minuten laat strompelen voordat je hem wisselt? In ieder geval raakte de verdediging in de periode rond de blessure van Frank geheel de weg kwijt. En juist die periode bleek fataal." "Veel mensen zijn op het juiste moment tot inkeer gekomen. Alleen Michael van Praag houdt nog krampachtig vast aan de invoering van de persoonsgebonden card. Maar iedereen zal nu toch wel inzien dat het gezonde verstand onder de clubcard is weggeslagen. Dat zal Van Praag ook een keertje moeten begrijpen. Hij kan niet nog langer met zijn hoofd in de Arena-wolken vertoeven." Ex-FC Zwolle voorzitter Gaston Sporre in het Noord-Hollands dagblad van 9 oktober 1998. "We wisten het al langer: Alle wijsheid komt uit het oosten." Vluchtende clubvoorzitters verlaten halsoverkop de KNVB-vergadering na het zoveelste drammerige pleidooi over de clubcard 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 37