Fanstuff (Een rubriek waarin CD's, fanzines en boeken worden besproken en met een aantal sterren worden gewaardeerd. De waardering is als volgt: fantastisch; (f erg goed; goed; matig; slecht) Boek: Everywhere we go - Dougie en Eddy Brimson O (Uitgeverij Headline, ISBN- nummer 0-7472-5225-4, prijs E 7, ongeveer f 25,recensie door Mike) probably the best book ever written on football violence' DAILY MAIL De gebroeders Brimson zijn supporters en ex-hoolies van de Noord-Londense club Watford FC. Dit boek gaat niet over hoe fantastisch Watford FC is of over de avonturen die de Brimsons zelf hebben meegemaakt. Om het simpel te zeggen: dit boek gaat over het fenomeen voetbalgeweld. De Brimsons hebben dit boek geschreven omdat er volgens hen weinig bekend is over het echte fenomeen voetbal vandalisme, voetbalgeweld, of hoe je het ook wilt noemen. Dit boek gaat niet alleen over degenen die dit geweld veroorzaken, waarom, hoe en wanneer zij dit doen, maar ook over maatregelen tegen dit geweld, waarom dit geweld bestaat en ook waarom dit fenomeen nooit uitgeroeid kan worden. Zij hebben voor dit boek veel gebruik gemaakt van informatie die zij hebben verzameld d.m.v. interviews en ingezonden brieven. Ze willen dat iedereen weet dat hoolies niet het stereotiep zijn van werkeloze jongeren, dom zijn of uit gescheiden gezinnen komen, (aangezien zij allebei vroeger ook aan rellen meededen terwijl ze allebei een fatsoenlijke baan hadden als ontwerper en als sergeant van de Engelse luchtmacht) maar dat deze personen uit alle lagen van de bevolking komen. Ze hebben voor dit boek niet alleen interviews of verslagen van hoolies gebruikt, maar ze hebben ook gesproken met slachtoffers van rellen, hoolies, de media en de overheid, welke ook in het boek zijn verwerkt. Deze verslagen zijn in het boek verwerkt om iedereen een inzicht te verschaffen over hoe voetbalsuppor ters zich soms kunnen gedragen en waarom zij zich zo gedragen. Dit boek gaat dus niet over de talloze rellen van de afgelopen 30 jaar in Engeland, maar over de andere kant achter het voetbalgeweld. Als je geïnteresseerd bent in informatie over de Engelse firms, hoe ze zijn, hoe ze georganiseerd zijn en hoe ze worden tegengewerkt door de rest van het land, moet je dit boek beslist lezen. Dit boek geeft een volledig inzicht over de waarheid achter het voetbalgeweld en is niet alleen voor de hoolie een absolute must om te hebben, maar ook voor de gewone supporter is dit een boek wat je makkelijk doorleest. Het enige minpunt is dat het boek in het Engels is geschreven en er geen Nederlandse vertaling van is. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 35