Kort nieuws Combi-vervoer nog steeds te duur Wie als AZ-supporter de uitwedstrijd naar NEC wil bezoeken reist verplicht per combi-bus. De route die de kaasboeren afleggen loopt via Amsterdam naar Nijmegen. Leden van de supportersvereniging betalen 26 en de niet-leden betalen 36. Wie als Ajax-supporter de uitwedstrijd naar NEC wil bezoeken reist verplicht per combi-bus. Omdat Amsterdam dichter bij Nijmegen ligt dan Alkmaar betalen Ajacieden geen 22 of 32. Nee, de Ajacieden betalen 55; ra, ra, hoe kan dit? Wie bepaalt er nu eigenlijk de prijs? De stichting Axios (Frans Perlot), die namens de supportersvereniging de busreizen organiseert, zegt geen enkele invloed te kunnen uitoefenen op de prijs. De supportersvereniging die jaarlijks maar liefst 160.000 aan Axios doneert voor busreizen heeft vreemd genoeg al helemaal geen grip op de uiteindelijke prijs. Michiel Menting (Ajax) kan desgevraagd wel de hoge prijs verklaren en benadrukt dat slechts een deel van de kosten in rekening wordt gebracht. Zo wordt de begeleiding van stewards (net zo als bij AZ) niet in de prijs verdisconteerd, evenals de jaarlijkse bijdrage van 180.000 van Ajax aan de stichting Axios. De hoge prijs wordt verklaard door een hoge verzekeringspremie voor de bussen 10 per persoon), de SENS-kosten 5 p.p.), de parkeermogelijkheid bij de Arena 5 p.p.) en de duurdere toegangsprijs (NEC rekent hogere prijzen bij "topwedstrijden"). Bedrijfseconomisch gezien zal dit een prachtige kostprijsberekening zijn, waar geen speld tussen valt te krijgen. Toch hebben we met zijn allen het gevoel getild te worden en denken we dat het goedkoper moet kunnen. Bij andere clubs wordt wel geprobeerd om de prijs zo laag mogelijk te houden, bijvoorbeeld door gebruik te maken van sponsors. Het zou een goede zaak zijn als Ajax hier wat meer werk van zou maken. Het is ten slot van rekening ook in het belang van de club om bij de uitwedstrijden door zoveel mogelijk fans gesteund te worden. Excuus brief Zagreb-fan Wij ontvingen een brief van Peter Rosandic die namens de Zagreb-fans excuses aanbod aan de op het Jelacic-plein in Zagreb neergestoken Ajax-fan R. Het incident was het gevolg van provocaties van de Amsterdammers waarin op weinig subtiele wijze zou zijn verwezen naar de gebeurtenissen in Sebrenica. Onder de harde kern van Zagreb ("De Bad Blue Boys") zijn in de tragische burgeroorlog een groot aantal slachtoffers gevallen. Rosandic gaf aan weinig behoefte te hebben aan een "replay" in Amsterdam en sprak de hoop uit dat het bij een volgende gelegenheid in Zagreb er vriendschappelijker aan toe zal gaan, zoals dat in het verleden ook met Newcastle en Celtic-fans het geval is geweest. Rectificatie In de vorige DAS schreven wij over een goedkope vliegmogelijkheid van Budget Air naar Athene. Helaas bleek aan het tarief van 420 in de praktijk honderden guldens duurder uit te pakken. Excuses I Gigantische avond in sexpaleis Yab Yum De winnaars met het condoomnummer 782002 hebben hun prijs inmiddels in ontvangst mogen nemen getuige de bijgaande foto. V.l.n.r.: Miss-Ajax (op de rug gezien), Kevin uil Brunssum, Champy, Paul uit Hoorn, Stefan uit Vianen, niet zichtbaar op de foto Peter uit Huizen, Jan uit Kekerdom en Patrick uit Bolsward. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 34