Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem Amsterdam, 28 september 1998 Geachte redactie, Uiteraard heb ik de inhoud van De Ajax Ster nummer 3 tot mij genomen. En in het artikel 'Glipkunstenaars' trof ik mijn naam. Niet helemaal vreemd omdat ik vroeger (eeuwen terug, geloof ik) een geoefend glipper was. In mijn vriendenkring was er zelfs iemand die de bijnaam Glip kreeg, U zult begrijpen waarom. Hij was meesterglipper. Wat mij echter pijn deed was de opmerking dat het waarheidsgehalte van mijn stuk over het glippen in twijfel wordt getrokken. Ik weet niet waaraan ik dat het heb verdiend. Het zou er op kunnen duiden dat de reactie meent dat ik het glipverhaal uit mijn duim heb gezogen. Jammer, misschien komt het omdat die glip-manouvre dateert van voor 1981 Bovendien werd tegelijkertijd de juistheid van de inhoud van mi|n columns in het algemeen in twijfel getrokken. Bijzonder is dat. Wie screent en controleert overigens de verhalen die doorgaans in De Ajax Ster worden gepubliceerd? Ik ben gekwest in mijn eer als voormalig glipper. Ik kan u verzekeren dat ik niet alleen in het Olympisch Stadion gewiekstheid en inventiviteit liet samengaan om zonder te betalen binnen te komen maar dat ook andere stadions, binnen en buiten Nederland, meestal geen te hoge poorten hadden. San Siro, Olympisch Stadion van München, Ullevi- stadion van Gotenburg, Helmond Sport, om er een paar te noemen. Soms deden bankbiljetten van duizend lire met pasfoto en met viltstift geschreven handtekening en stempel dienst als 'toegangsbewijs'soms was een sprintje op het goede moment voldoende Ach, er waren niet altijd mensen bij die konden getuigen. Hindert ook niet, ik weet wat er gebeurde en ik koester die herinneringen nog steeds als mooie aandenkens. Gegroet, meesters van de pen en volgelingen in de glipkunst! (Succes in het electronische tijdperk, probeer eens te glippen naar Canal Plus) David Endt AFC A;ai NV Aren» Boulevard 29, II0I AX Postbus I2522, 1100 AM Amsterdam Zuidoost Telefoon 020 3 11 14 +4 Fax 020 311 14 80 ABN AMRO bank 54 83 46 801 KvK Amsterdam 33 302 453 e-mail info@ajax.nl 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 30