-5^- V Ingezonden brieven mail De mening van de schrijver hoeft niet altijd de mening van de redactie te zijn. Beste DAS, Eindelijk weer een goede wedstrijd afgelopen woensdag (Porto red.), de sfeer zat er ook goed in. Gelukkig is de actie 'Olsen verziek het niet' mislukt. Wat mij betreft mogen de Boertjes weg en moet er meer eigen jeugd komen, maar als het even slecht gaat hoeft er niet meteen gekankerd te worden. En als er dan actie gevoerd moet worden doe het dan voor iets waar iedereen momenteel de schijt aan heeft, de combiregeling. Naar NEC of Vitesse met de combi, het is toch van de zotte I Als alle uitkaarthouders op de voor hen gereserveerde dag geen combikaart kopen, dan vraagt men zich wel af wat er aan de hand is. Als ik in het buitenland over een combiregeling praat krijgt men het idee dat je je vrijwillig een dag van je vrijheid laat beroven en als criminelen behandeld wordt, en op die manier ervaar ik het ook. Geen gezellige kroeg meer voor de wedstrijd, geen biertje meer, aanvoeren, een half uur voor tijd het stadion in, wedstrijdje kijken en weer afvoeren. Een betere en realistischere uitleg over de combiregeling dan vermeld op de website van Ajax. Groeten, Marcel. PS: Het enige positieve van de combi is de mogelijkheid tot glippen... Beste DAS, Het volgende moet mij van het hart. Ik word echt doodziek van al dat negatieve gezeik dat ik op de tribunes (zuidzijde) hoor en op internet lees. Er zijn nu al mensen die opmerkingen over de doelnetten hebben. Jezus zeg, waar slaat dat op. Straks zijn er mensen die de cornervlaggen en de dugouts niet mooivinden. Blijf dan lekker thuis! Ook die EuroStand actie kon mij niet bepaald bekoren. Wat is hier het nut van? Denk je nu echt dat de UEFA hiervan onder de indruk zal zijn geweest? Het enige effect was, dat er totaal geen sfeer was in het stadion. Wat ook lachwekkend was tijdens Ajax - NAC, was dat diegenen die Ronald de Boer het meest zaten uit te fluiten, vervolgens het hardst stonden te juichen toen hij scoorde. Wat een hypocriete mannetjes zeg. Die (mislukte) "Olsen verziek het niet" actie sloeg al helemaal nergens op. Op dat A4-tje stonden werkelijk alleen maar kansloze dingen. Er moet meer jeugd opgesteld worden. Wie dan? Rody Turpijn? Martijn Reuser terughalen? Rot lekker op man. De jeugd is op dit moment gewoon niet goed genoeg (dit is trouwens niet alleen bij Ajax het geval). En speelt Reuser dan iedere week zo goed bij Vitesse? Waarom kan er niet altijd zo'n sfeer zijn als tegen Porto? Steun je club ook in mindere perioden! En niet na een paar gelijke spelen gaan zeiken dat de trainer weg moet. Als iedereen achter het elftal blijft staan, komen de goede resultaten er heus wel weer. Zelfs met mooi voetbal. Jeff, vak 127. Naschrift redactie: EuroStand is geen succes geworden mede doordat er weinig clubs aan mee hebben gedaan. Ajax- supporters hebben in ieder geval het goede voorbeeld gegeven. Is Martijn Reuser per toeval international geworden? Sfeer tegen Porto: helemaal mee eens! Beste leden van de redactie, In Voetbal International nummer 40 hebben jullie een artikel over plagiaat geplaatst. Het gaat over het gedicht 'Bedankt' en dat ene Barry Nas uit Almere dit heeft nageschreven. Die Barry Nas ben ik. Laat ik voorop stellen dat het absoluut niet mijn bedoeling was om de originele schrijver te kwetsen. Mijn bedoeling was wel om Nederland te laten zien dat het voetbal steeds meer voor de rijke patsers is en niet meer van het volk. Ik ben al jaren fanatiek Ajax-supporter en ik zie met tranen in mijn ogen hoe het voetbal naar de klote gaat. Ik las dit prachtige gedicht in DAS en ik wou zo graag dat dit gedicht de wereld in zou gaan. Ik heb bijna een maand gewacht en toen kon ik het niet laten door het gedicht op te sturen naar de VI. Achteraf was het verstandiger geweest om jullie te schrijven of dat gedicht niet geplaatst kon worden door jullie zelf. Ik hoop naar aanleiding van deze brief dat jullie mij een beetje begrijpen. In ieder geval mijn excuses naar de DAS-redactie toe en in het bijzonder de schrijver van het gedicht. Groetjes Barry Nas, vak 127. 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 28