R.I.P.C.C. als verdediger volledig door de mand. Na een matig WK speelt Oliseh dit seizoen tot nu toe dramatisch. Ook hij staat op een aantal meter te dekken en is voor zijn verdediging geen rustpunt. Oliseh speelt met oogkleppen op en is erg onrustig aan de bal wanneer de tegenstander druk zet. Voor de positie waar hij speelt is dit absoluut dodelijk. De vrije trappen die Oliseh neemt zijn misschien wel hard, maar als ze bijna allemaal hoog over of ver naast het doel belanden, heeft dit weinig zin. De spelers die bij Ajax op de bank of tribune zitten roepen ook de nodige twijfels op. Zijn soortgelijke spelers als Wamberto nou echt niet in Nederland te vinden Reuser en Kreek zijn toch zeker niet minder. Bovendien zijn dit echte Amsterdammers die ook nog eens bekend zijn met het Ajax-systeem. Het is geen probleem wanneer Ajax een buitenlandse speler haalt, maar dan moet deze wel een toegevoegde waarde voor het elftal zijn. Een speler uit het buitenland is niet per definitie beter dan een Nederlandse speler. Waarom krijgen spelers als Mols en J. de Jong, Oude Kamphuis en Verlaat niet een kans om zich bij Ajax te bewijzen? Ook in het tweede lopen een aantal uitstekende spelers rond die een kans verdienen. Hierbij denken wij bijvoorbeeld aan Splinter, Knopper en v.d. Meyde. Een ander probleemgeval binnen deze selectie is Gorré. Gezien zijn verleden had hij nooit het shirt van Ajax mogen dragen en als hij dan ook nog eens doodleuk in een interview gaat verkondigen dat dat volk van die andere club fanatieker is dan de supporters van Ajax Het enige positieve wat je over Gorré kunt vertellen is dat hij dit seizoen nog geen minuut heeft gespeeld! Overigens moeten we hier wel eerlijk toegeven dat Gorré gehaald is door Van Gaal. Wij komen tot de conclusie dat het op deze manier niet verder kan met onze club. Ajax moet weer Ajax worden! Bij Ajax hoort 3-4-3 gespeeld te worden. Buitenlandse spelers zijn welkom mits zij een toegevoegde waarde voor het elftal zijn, en de jeugd moet een eerlijke kans krijgen om door te stromen! Als Ajax op de huidige manier door gaat, verliest de club zijn eigen gezicht en dat is nu precies wat Ajax zo bijzonder maakt. Dat kan dan toch nooit de bedoeling zijn? Rust zacht PCC 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 27