verlichting en je moet door een doolhof van dranghekjes naar binnen en buiten. Je kunt maar met één persoon tegelijk naar binnen; ik heb gehoord dat dat is om het geduw naar buiten tegen te gaan. Na afloop moesten we op de tast naar buiten. Het was er overigens wel een gekkenhuis: de wedstrijd begon om 20.00 uur en om 12.00 uur was het stadion al gevuld met zo'n 30.000 fans die een sfeer creëerden waarbij de rillingen je over je rug liepen. 13. Aan welke club heb je het meest een hekel en waarom? Aan psv. Al vanaf het begin van de jaren '80 kochten die sch**tbakken alles bij elkaar om kampioen te kunnen worden. En dan wonnen ze ook nog een keer bemazzeld de Europacup 1 na penalties en twee keer 0-0 in thuiswedstrijden. 14. Welke speler zou Ajax nu moeten kopen en waarom? Nikos Machlas, als je ziet hoe makkelijk hij twee keer tegen Sparta scoorde en vaak zijn eigen kansen creëert. In het Ajax-spel kan hij het helemaal maken. "Kijk, daar scoort ie weer, ik zei toch dat Ajax hem moet kopen" (dit interview vindt plaats tijdens de samenvatting AEK Athene-Vitesse, waarin Machlas twee keer scoort!). 15. Wat vind je het beste artikel of de beste rubriek uit DAS? De Afsluiters, daar heb ik me af en toe blind om gelachen. 16. Wat vind je het slechtste artikel of de slechtste rubriek uit DAS? De Ingezonden brieven. De meeste bestaan uit veel geblèr en raken kant noch wal, enkele goede uiteraard uitgezonderd. 17. Wat zou je het eerst doen als je één dag voorzitter van Ajax bent? Dan zou ik nicole edelenbos eens een goede veeg geven. Ook al mag ze dan een tijd in dienst zijn geweest bij die boeren, als vrouw is ze niet onaardig. Piet in concert met open gulp En dan nu de ware Piet Piet heeft vele bijnamen. "Graten-Piet" stamt uit de zeventiger jaren. Omdat Piet een hekel had aan het zich scheren, liep hij nogal eens met een stoppelbaard rond. Voor Lange Jos was dit een reden om hem "Graten-Piet" te noemen. Uiteraard namen al zijn vrienden deze koosnaam met alle liefde over. In zijn stamkroeg noemen ze hem "Pietie", vanwege zijn niet onaanzienlijke gestalte. Omdat Piet de grote regelaar is bij het opstarten van (blinde) poultjes voor voetbalwedstrijden, wordt hij ook wel eens Dick Jol genoemd. Ooit hebben zijn vrienden eens een hoek van de kroeg als groentenwinkel ingericht, om "Dick Jol" zich wat beter thuis te laten voelen. Wie wel eens de geur van een smeulende vuilnisbelt heeft opgesnoven, kan zich voorstellen hoe de zweetvoeten van Piet geurden tijdens de treinreis naar Lausanne in de nacht van 31 oktober op 1 november 1978. Om wat comfortabeler te kunnen liggen trok Piet zijn schoenen uit en viel al vrij snel in slaap op de tot bed uitgetrokken treinstoelen. Supporter R. die in zijn onschuld een slaapplaats naast Piet had uitgezocht, werd halverwege de nacht gewekt door een penetrante geur. Na een kort onderzoek kon de oorzaak worden vastgesteld, de zweetvoeten van Piet. Kokhalzend werd de coupé hierop verlaten. De neiging om een brandende lucifer in de ruimte te gooien, kon met moeite onderdrukt worden. De kracht van de explosie zou de trein waarschijnlijk doen ontsporen, zodat we de wedstrijd Lausanne Sports-Ajax waarschijnlijk zouden missen. Piet heeft de rest van de nacht alleen doorgebracht, zijn gedragen sokken zijn later nog opgekocht door de Mossad die deze tot een geheim biologisch wapen verwerkt heeft. 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 23