Who the fuck is Graten-Piet? 1. Welke en wanneer was je eerste wedstrijd van Ajax en waarom ging je hier naar toe? Ajax-Haarlem op 16 mei 1971 (4-0). Ik woonde op loopafstand van de De Meer. In 1971 was ik eindelijk oud genoeg dat ik alleen naar Ajax mocht. Ik kocht een jongenskaartje voor vak F aan de Diemenzijde en was meteen verkocht. 2. Wat was jouw mooiste moment bij Ajax? Ajax-boeren op 18 september 1983 (8-2) met die overloper bij feyenoord. Wat heb ik die middag genoten! 3. Wat was jouw vervelendste moment bij Ajax? RKC-Ajax op 23 maart 1997. Toen wij tijdens de eerste helft hoorden dat het bijna zeker was dat Carlo was overleden, zijn we meteen weggegaan. Ik kende Carlo al vanaf het einde van de jaren '70. Kapot was ik ervan. 4. Wat was jouw meest angstige moment bij Ajax? De laatste vijf minuten tijdens Ajax-Torino. Uit was het 2-2 geworden, thuis stond het 0-0. Ik heb die laatste vijf minuten letterlijk in doodsangst gezeten. 5. Wat trekt je het meest aan om naar Ajax te gaan Gezelligheid, goed voetbal, sfeer en een biertje drinken met je gabbers. 6. Wat vind je de meest aantrekkelijke uitwedstrijd en waarom? Die tegen Heerenveen en Volendam. Daar kun je lekker een biertje drinken zonder dat je als vee wordt behandeld, ook met die supporters daar. Zonder dat je bang hoeft te zijn voor een mes in je rug of een politielat in je nek. 7. Wat is jouw meest favoriete club na Ajax en waarom? Geen enkele. Ik kan me niet voorstellen dat iemand voor meer dan één club kan zijn. Wel ging ik vroeger met Bob, Jantje en Nelis wel eens naar Man United, maar mijn gevoelens voor deze club halen het in de verste verte niet bij die voor Ajax. 8. Waarop ben je het meest trots bij Ajax? De saamhorigheid onder de supporters, vooral vroeger. De laatste jaren is dit wat minder geworden. 9. Waaraan erger je het meest bij Ajax? Aan de commercie en de merchandising. Je ziet tegenwoordig de meest waardeloze producten met een Ajax- logo erop. 10. Wat is jouw meest favoriete speler aller tijden en waarom? Edwin van der Sar, omdat hij al zoveel wedstrijden voor ons heeft gewonnen. Meestal wordt de waarde van een keeper onderschat. Misschien is Van der Sar wel de "keeper van de eeuw", zoals de supporters hem toezingen. 11. Wat vind je het mooiste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? Het San Siro-stadion, met zijn 82.000 zitplaatsen. Bij elke zitplaats is een hekje geplaatst, zodat je niet naar beneden kunt vallen. Bovendien is dat stadion van alle gemakken voorzien. Ik was er bij Nederland-duitsland tijdens het WK in 1990 (Rijkaard-völler). Het was gelijk mijn laatste bezoek aan het Nederlands Elftal, die kaarten zijn me veel te duur geworden. 12. Wat vind je het lelijkste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? Het stadion van Besiktas. Daar is die ouwe pisbak (Olympisch Stadion) nog heilig bij. Er is geen enkele 22

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 22