Als dil door een grote groep wordt gezongen, is het wel zeker dat dit bij Jari voor het nodige kippenvel zal zorgen. En wie weet trekt dit hem over de streep om nog een paar jaar bij te tekenen. Een heel ander soort lied is het volgende. Niet alleen omdat het in het Engels is maar ook omdat wij, als we het gaan zingen, de eerste Side in Nederland zijn die het zingen. En dat is altijd leuker dan stomweg een lied van FC Utrecht te kopiëren. Het lied is zo mooi en zo indrukwekkend dat het wel eens een echt Ajax-volkslied zou kunnen worden. Temeer omdat de tekst alleen op Ajax kan slaan. Andere clubs kunnen moeilijk pretenderen door God te zijn gezonden, aangezien wij de enige echte "Godenzonen" zijn. Toegegeven, de tekst is vrij moeilijk te zingen. Maar met wat oefening moet het (ukken. Het wordt gezongen op de wijs van het Engelse volkslied "God save the Queen". "God sends his fa-mous team Opponent is ne-ver seen God loves his team A-jax A-jax Send them victo-ri-ous Goatbound and glo-ri-ous Best foot-ball e-ver seen Go-hod sends his team" Voor alle duidelijkheid: waar een staat volgt een beklemtoning of extra lange uithaal. Bij deze willen wij de toezenders van alle, dus ook de (nog) niet gepubliceerde, teksten bedanken voor hun moeite! Het land van Maas en Waal Het meest succesvolle lied van de afgelopen weken was zonder enige twijfel de F-Side versie van "Het land van Maas en Waal", gezongen met als enige tekst "tuhruhtuhtuh tuhruhtuhtuh enz." en eindigend op "JODUH De afgelopen weken hebben vele professionele en minder professionele tekstschrijvers zich urenlang over kladblokken en tekstverwerkers gebogen om hier een passende tekst voor te creëren. Omdat wij hieruit geen keuze konden maken, gingen we ten einde raad met de overgebleven teksten op audiëntie bij degene die "Het land van Maas en Waal" op de F-Side had geïntroduceerd. Zonder echter ook maar één letter gelezen te hebben besliste deze echter: "Nee, je moet hier geen tekst voor maken, dan wordt het voor veel mensen te moeilijk. Nu kan iedereen mee tuhtuhruhen zonder na te hoeven denken en daarom is dit lied zo'n succes". Toch menen wij twee teksten te moeten publiceren. De eerste wordt momenteel al gezongen en is bestemd voor degenen die de tekst niet helemaal hebben kunnen volgen. De tweede song is voor een muzikale hint voor de supporters aan de Noordzijde (waarbij de aldaar zittende sfeermakers zich niet aangesproken hoeven te voelen). Aan de rand van Mokum, aan de Middenweg, lag een stadion zo sfeervol, 't is gesloopt en dat is pech. Nu in de Arena, veel bobo's, weinig sfeer. Het vuurwerk is verdwenen, k heb heimwee naar de Meer. Maar de echte fans die blijven en die houden zich niet tam, 't zijn de Ajax die-hards, het zijn de boooooooooooooooys uit Amsterdam, joduh uit Amsterdam, joduh uit Amsterdam, joduh Wij zijn maar dooie lullen, wij zitten hier op Noord, En wat de overkant ook doet. wij zingen toch geen woord. Dus zing de longen uit je lijf, ja ga vooral zo door Maar laat ons hier nou maar met rust, daar komen wij niet voor. Wij komen hier voor Champy, Miss Ajax en het spel Net geen gewonnen reis, ja dat waaaaaaaaas De avond wel, Joduh De avond wel, joduh De avond wel, joduh Voor meer teksten zie de internetsite van de Ajax Boyz (http://members.xoom.com/ajax_bhoyz/liedje.htm). 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 19