Can you hear the F-Side sing Let's sing together Op onze oproep in DAS nr. 16 aan alle Ajax-supporters om eens met ideeën te komen om een vorm van samenzang in de Arena te bereiken, is helaas geen respons gekomen. Doordat er de afgelopen maanden in onze zandbak geen (duidelijk hoorbare) nieuwe zanggroepen zijn gekomen, moet de meeste sfeer nog steeds van de F-Side komen. Al begon de Noordzijde zich tegen Porto wel wat te roeren; laten we hopen dat dit zich voortzet Het mooiste zou zijn als zij de F-Side duidelijk hoorbaar kunnen uitlokken tot gezang, bijvoorbeeld met "F-Side, F-Side, give us a song" of in gewoon Nederlands "Oh F-Side, zing een liedje voor ons alleen". Zeker weten dat de F-Side hierop zal reageren en dan hoeven de Noord-Siders alleen maar weer hierop terug te reageren en we hebben onze samenzang. Zo simpel is het eigenlijk, dus wie staat er op bij de Noordzijde? Jonge garde Wèl hebben we een verzoek van een man of vijftig jonge Ajacieden uit Zwolle en omgeving ontvangen, die zich dolgraag bij de zanggroep van de F-Side willen aansluiten. Uiteraard zijn jullie van harte welkom. Hoe meer support, des te beter. Een tip: probeer als groep een mooie nog niet of weinig gezongen Ajax-song in te studeren en zing die als groep op een moment dat het even stil is. Goede timing is belangrijk, het is zinloos een nieuwe song uit te proberen in een rumoerige situatie. Mocht je echt geen song weten dan kun je altijd nog wat oude DASSEN hierop naslaan. Op het moment dat iedereen om je heen het begint mee te zingen, is de gewenste aansluiting bereikt. Veel succes hiermee! Can you hear... Wij verbazen en ergeren ons iedere keer weer bij het aanhoren van het prachtige "Can you hear the F-Side sing" in een verbasterde versie. Is het echt nou zo moeilijk om die vier regels te onthouden? Die vier regels hebben toch in DAS nummer zoveel gestaan? Althans dat dachten we dan, want na alle zeventien eerder verschenen DASSEN van voor naar achter en achter naar voor te hebben uitgeplozen, bleek de tekst van dit enige echte eigen F-Side lied nergens voor te komen. Zelfs niet in ons in oktober '97 uitgegeven songtekstenboek. Dus zetten we dit gelijk maar even recht. Daar komt ie dan: "Can you hear, the F-Side sing The boys don t run away And we will fight, forever more As we go marching in" Voor degenen die net komen kijken: het wordt gezongen op de wijs van "Mary's boychild" van Boney M. Opvallend is trouwens dat deze groep in '78 en '79 maar liefst vier hits heeft gemaakt die door voetbalsupporters als clubliederen zijn geadopteerd, namelijk "Brown girl in the ring" (Ajax kampioen, la la la la la), "Rivers of Babylon" (vertaald door de Utrecht-fans in "In de sloppen van Utereg" of iets dergelijks; te verstaan is het namelijk niet), "Mary's boychild" (Can you hear the F-Side sing) en "Hooray hooray" (De Oliseh- song). Daarmee is Boney M al negentien jaar de ongekroonde koning der voetbalhitmakers. Nieuwe songs Via Internet hebben ons de afgelopen maanden weer wat nieuwe teksten op bestaande songs bereikt. De leukste vonden wij een soort van "Jari moet blijven-versie" van "Oh Johnny" (of is het "Oh Sjakie"?). Het gaat als volgt: "Oh Jari, teken nog een paar jaartjes bij Oh Jari, ja jij maakt ons al jaren blij Ja jij dolt, ja jij jaagt en jij scoort Oh wie heeft niet van Jari gehoord Oh oh oh Jari, teken nog een paar jaartjes bij Oh Jari, ja een oer-Ajacied dat ben jij Ja jij dolt, ja jij jaagt en jij scoort Oh wie heeft niet van Jari gehoord" 18

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 18