Waar zal ik het eens over hebben? Over Van Praag? Over de commercie? Over de sfeer? Over de seizoenkaart? Ja de seizoenkaart, die was altijd heel mooi totdat die kop van mij er op kwam. Ik heb mijn seizoenkaart ingeleverd omdat ik recht had op een kaart met voorrang bij het kopen van wedstrijden buiten je seizoengebonden wedstrijden. Waarschijnlijk zijn er een paar mensen van Ajax zich te pletter geschrokken van die knikker van mij, want ik heb zeker zes weken op mijn nieuwe kaart moeten wachten. Gek want als je een pasgebonden clubkaart aanvraagt, heb je hem binnen drie weken. Dus zal mijn theorie wel kloppen. Dat zal ook de reden zijn dat Ajax het VU-ziekenhuis sponsort, de traumahelikopter komt meteen naar de Arena als Ajax daar om vraagt. De heer Gaasterland zal ook wel naar mijn seizoenkaart hebben gekeken en daar een acute hartverstuiving van hebben gehad. Nou, dan heeft hij vanuit de helikopter kunnen zien dat de Arena nog lelijker is dan van dichtbij. Het is net de blote reet van de Bijlmer vanuit de lucht. Mijn pasfoto heb ik op de snelweg laten maken, hij is een paar keer mislukt omdat iedere keer weer alleen het kenteken van mijn auto erop stond. Trouwens, laatst lag er een uitgeputte potloodventer op de vluchtstrook, de regenjas die hij aanhad leek verdacht veel op die van dick advocaat. Is die nu helemaal de weg kwijt, buiten zijn haar en hersens? Waar zal ik het eens over hebben? Over de jeugdopleiding, ja over de jeugdopleiding. Goed zo heren van het bestuur van Ajax, ga vooral zo door om jonge spelers zo vroeg mogelijk weg te doen. Luister vooral naar onze trainer en koop nog meer miskopen. Weet u niet wat ik bedoel??? De wedstrijd Utrecht-Ajax. Let op, O'Brien 1-1 Mols 2-2, zal ik verder gaan? Reuser, Schulp, enz. enz. Nog even en de heren Splinter, Terpijn, Stuut, Landzaat en De Cler houden ons van Europees voetbal af. Een buitenlander is niet erg, maar een heel buitenlands elftal is wel wat veel. Wie geeft ze eigenlijk mediatraining, een doventolk? Of kent persmuskiet David Endt de vogeltjesdans op zijn Deens? Kortom, een laatste smeekbede voor ik weer eens gelijk krijg en de touwtering uitbreekt onder de supporters: geef de eigen jeugd eerst de kans! Want wij zien liever deze jonge jongens debuteren en een keer falen, dan een speler die voor veel geld komt en de weg kwijt raakt op het voetbalveld. Ja, het voetbalveld. Gelukkig komt er een nieuw onderzoek naar de Bijlmerramp, want wat er in dat vliegtuig heeft gezeten, weet niemand. Ook naar het uranium, wat nooit is teruggevonden, zal opnieuw gezocht worden. Nou dan kunnen ze stoppen met zoeken, want dat ligt onder de grasmat van de Arena. Ik vraag me trouwens ook af waar al die glinsterende kolere steentjes vandaan komen die rond de Arena zijn aangebracht, of zal dit ook met de lading van El Al te maken hebben? Als je al die zenuwlijders in het stadion ziet, weet je zeker dat de sarin zich ophoopt in de Arena. Daarom is Champy aangesteld, hij is er om alle kwade geesten weg te jagen. Leuk zo, een schaatsbaan in het stadion. Deze zal ook wel tien keer vervangen worden. Pas op voor wakken, want anders kom je in de parkeergarage terecht en word je overreden door een lelijke eend. Wie oh wie zal er achter het stuur zitten, Marco Bakker of Kluivert? Je hebt wel het voordeel dat als ze je doodrijden, je gelijk ingevroren kan worden. Als je gelooft in reïncarnatie, heet je in je volgende leven Ola Gaasterland. Waar zal ik het eens over hebben? Ik mag eigelijk helemaal niks verkeerd meer zeggen want ik zit in het sfeerteam, dus is mij gevraagd niet meer zo kritisch te zijn in mijn oordeel. Welnu, ik zal ophouden, alleen wil ik nog wel even kwijt dat ik op een legale manier gerold ben door Ajax en Canal+. Hoe halen ze het in hun hoofd om zomaar een wedstrijd te verplaatsen naar 18.00 uur. Krijg je een prachtig mooi programma omdat Ajax geen UEFA-cup speelt, gaan die klootzakken zitten goochelen met de tijden. Ze denken dat we niks anders te doen hebben op zondag. Gelukkig was ik niet de enige, want Ajax-De Graafschap werd door maar 30.000 supporters bezocht. Achter de schermen is Michael van Praag hard bezig om een nieuw systeem te bedenken in plaats van het Cotass-systeem. De rompslomp die vele clubs nu hebben kan niet doorgaan. Supporters blijven weg en de kosten rijzen de pan uit. Van Praag denkt aan oormerken, want supporters zijn net gekke koeien, ledereen krijgt een andere kleur. NAC geel, Groningen groen, Ajax rood wit, psv hoerenrood, feyenoord homoroze enz. Hang de trommels van Uprising in hun oren en het zal zeker scoren. Een wereld-idee. De voordelen zijn dat je altijd meteen wordt herkend, ook voor welke club je bent. 16

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 16