Vooruitblik Porto De reis Een doordeweekse lijnvlucht kost, schrik niet, 1.302,10 inclusief luchthavenbelasting. Je kunt echter wat minder duur vliegen door een goedkope vlucht, waarin een weekend is opgenomen, te combineren met een enkeltje Porto-Schiphol. Dat kost je dan 965,10 inclusief luchthavenbelasting, nog steeds een belachelijk hoge prijs. Supporter Steve (S&B-Travel) organiseert een "low-budget" driedaagse trip voor 889, dit is inclusief luchthavenbelasting en twee hotelovernachtingen. Er wordt vertrokken op dinsdagmiddag ongeveer 13.00 uur vanaf Schiphol of Brussel. In het laatste geval wordt een bustransfer geregeld. Boeken kan tot en met zaterdag 14 november via telefoon 06-55738440. Bij voldoende belangstelling organiseert S&B-Travel ook een busreis ("Royal Class", ongeveer 369). Gezien de lange reistijd (27 uur) dient de supporter wel over voldoende zitvlees te beschikken. Een leuk alternatief is een weekje Algarve, aankomst vrijdag en vertrek vrijdag. Voor de kosten hoef je het niet te laten. Als je met z'n vieren gaat ben je voor nog geen zeshonderd gulden onder de pannen. Hierbij inbegrepen is een retourvlucht Schiphol-Faro, luchthavenbelasting, een appartement en een huurauto. Met deze huurauto kun je dan op de dag van de wedstrijd naar Porto; je moet wel rekening houden met het feit dat het nog zo'n 500 kilometer rijden is en dat de wegen in Zuid-Portugal (naar verluid) niet al te best zijn. Een tweede mogelijkheid is een "Fly Drive Faro": als je met zijn vieren bent betaal je 483,- voor een vliegretour, luchthavenbelasting, twee overnachtingen in Faro en een huurauto. Voor meer informatie en boekingen kun je bij de NBBS terecht. Voor de strandtoerist: de gemiddelde temperatuur in de Algarve is in december altijd nog zo'n veertien graden, het aantal zonuren per dag zo'n 7 en het zeewater 17 graden. Het nadeel van deze reis is dat je Ajax-MVV op zondag 6 december mist. De club De FC Porto heeft zijn thuishaven in het Estadio das Antas en heeft een capaciteit van 76.000 toeschouwers. De fanatieke aanhang, genaamd Super Dragoes, is te vinden achter de goal bij de ingangen 4, 6 en 10. De gastsupporters nemen plaats achter de andere goal bij de ingangen 5, 7 en 9, waar de anti-Benfica graffiti een prominente plaats inneemt. Wil je een clubsouvenir aanschaffen dan kun je terecht in de clubshop Loja Azul bij ingang 6 van het stadion. Wellicht een leuk decembercadeau is een klein flesje port in een geschenkverpakking met het embleem van Porto erop (ook geschikt voor eigen consumptie). Zeker de moeite waard is het Porto-clubmuseum gevestigd in het stadion. Wil je deze bezoeken dan moet je daar wel een afspraak voor maken, want het is niet doorlopend geopend! De stad Voor informatie over bezienswaardigheden kun je naar het tourist-office gevestigd in het stadhuis van Porto aan de Rua Clube dos Fenionos 25. De twee centrale gebieden voor het nachtleven zijn te vinden aan allebei de kanten van de rivier de Douro, in de wijken Flibeira en Vila Nova de Gaia. Enkele kroegen zijn: 100% Bar, Café Aviz (pooltafels), Cosa Nostra (de meest populaire club) en Da Lapa (soccercafé). Het vervoer is makkelijk te noemen. De bussen nemen de overhand in Porto, hoewel er ook nog een enkele tram te vinden is. Zoek je een station ga dan naar Sao Bento, dan zit je altijd goed. Kaartverkoop voor de bus bij de nieuwsstands in het centrum tegen een redelijke prijs. Is dit allemaal te ingewikkeld neem dan de taxi tegen een standaardtarief. Succes in Porto! (de Portugese Ajax Ster) 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 15