een wedstrijd alleen wordt gewonnen met het scoren van doelpunten. Ajax dacht echter dat die doelpunten vanzelf wel zouden vallen. Daarna werd duidelijk dat het achterin een groot gatenfestival is. Frank de Boer raakte geblesseerd, vroeg om een wissel, maar kreeg deze pas na ruim vijf minuten te hebben rond- gestrompeld. Hierbij zag je de verdediging steeds onzekerder worden. Zat Olsen te slapen of wilde hij Frank niet uit zijn lijden verlossen? Na de wissel bleef de onzekerheid, wat Ajax na één minuut opbrak. Oliseh vergat even een mannetje te dekken, Ole Tobiasen miste (ongelukkig, dat wel) de voorzet en Tammer kon secondenlang even met een mede-Spartaan overleggen in welke hoek hij Van der Sar zou passeren. Daarna was het afgelopen met Ajax. We hebben geen emotie kunnen ontdekken. Ook niet op de bank. We roepen nog om Sjakie in de spits. Ook dat hielp niet. Sibon viel weer lekker in, maar was ongelukkig met onder andere een kopbal op de lat. Kortom, je betaalt een vracht geld (met ook nog het gegeven dat je weer teveel betaalt), en wat zie je: een futloos Ajax. Zonder te douchen kon bijna iedereen na de wedstrijd zo z'n pakkie weer in. "Hoe nu verder?" is de vraag. Misschien hebben we ergens in de jeugd nog een linksback lopen, dan kunnen we Frank de Boer naar het midden transporteren. Zolang Blind niet speelt lijkt ons dat de enige oplossing. Hopen dat Olsen DAS leest en Ajax niet door laat ploeken. Ajax - FC Twente 5-0 (18-10-1998, 44.000 Ajacieden) Voor de wedstrijden werden we al een beetje onwel: Ajax deelde een vodje uit, genoemd Kick Off, met wim van hanegem op de achterpagina, hoe verzinnen ze het. Positief is de collecte voor Volendam. Want we missen dat wel hoor, lekker een zondag in het Gat van Nederland of waar dan ook. Wij willen daar best wel wat voor doneren. Ook wordt vóór de wedstrijd door die schreeuwlelijk op het veld de veelbesproken jeugdopleiding nog eens geroemd. Wie weet gaan we die jeugdopleiding in de toekomst ook nog eens op het veld van de Arena beleven. Ajax komt matig uit de startblokken. De eerste bal voor Boschker is gelijk een beauty van een goal. Peter Hoekstra verzorgt de assist waaruit Rudy (wat is hij toch nuttig) fantastisch in het kruis scoort. Daarna is FC Twente, volgens de ranglijst een topper, de weg kwijt. Van Halst mag van Van der Ende de ledematen van Jari mishandelen, het deert hem gelukkig niet. Ajax speelt super degelijk en komt via Richard Witschge (rebound penalty Jari) en Jari zelf, prima vrije schop, op 3-0 met de rust. Na de pauze spelen de Tukkers alleen maar om doelpunten te voorkomen. Dit lukt maar gedeeltelijk. Eerst scoort Frank de Boer (vrije trap) en daarna zelfs Pipo Wamberto. Zou hij dan toch Jesper Gr0nkjaer doet zijn naam eer aan door lekker onbevangen zijn tegenstanders op te zoeken en zonodig te dollen. Van hem gaan we nog een hoop lol beleven. Kortom: lekkere overwinning, redelijk spel, maar één zwaluw Opa Spoor 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 12