begraafplaats op een regenachtige winterse maandagavond. Gelukkig blijft Zuid nog lekker zingen, anders was iedereen ongetwijfeld in slaap gesust. Ajax is de hele wedstrijd veel meer in balbezit dan NAC, dat niet naar Amsterdam gekomen lijkt te zijn voor méér dan één punt. Gelukkig wordt dit uiterst laffe spel afgestraft. Een listig steekballetje van Ole wordt afgemaakt door uitgerekend Ronald de Boer. Redelijk tevreden verlaten wij de Arena. Hoe luidt dat spreekwoord ook al weer van die kinderhand? We zijn nu al blij als Ajax klote speelt en met 1-0 wint. Times are changing. Ajax - FC Porto 2-1 (30-9-1998, 46.000 Ajacieden) "Champions League is altijd anders", vinden een hoop spelers en supporters. Dat bewijst deze wedstrijd wel. Leek de Arena een paar dagen terug op een graftombe, tegen Porto bewezen een hoop supporters wel degelijk voor een redelijke sfeer te kunnen zorgen. Helaas krijgen de supporters vlak voor de wedstrijd amper kans om te zingen, de Arena-regie regelt liever hun eigen muziek. Idioten! Helaas is de Arena niet uitverkocht waarschijn lijk het resultaat van de eerdere wanprestaties plus de zo verfoeide PCC. Ajax (met Rudy op de plaats van Blind) begint erg nerveus, Porto krijgt via onder andere sluipmoor denaar Jardel een paar dotten van kansen. Een maal brengt de lat redding. Ajax werkt hard en krijgt bijna loon naar werken. Arveladze kapt en schiet, de keeper brengt (schit terend) redding. Peter Hoekstra had de 1-0 in moeten koppen, helaas net over. In de tweede helft is Ajax veel sterker en Porto nauwelijks gevaarlijk. Dan eindelijk, na vier en een halve wedstrijd zonder doelpunt tegen Porto, schiet Rudy (met een beetje dank aan de keeper) de 1 -0 in. Zuid ontploft bijna. Dan de kater, Rudy dekt een mannetje eventjes verkeerd, haalt hem net niet voldoende onderuit, Sunday Oliseh net te laat om de bal nog van de doellijn te schieten: 1 -1 Dan (eindelijk!!) Sibon erin. Hij zat zo langzamerhand op hete kolen. Ajax begint steeds meer te drukken, met alle risico van dien. Voorzetje van rechts, we zien ineens Sibon duikelen, penalty??? Toch??? Ja! Jari schiet hem koel en beheerst in: 2-1We zijn eindelijk van het complex Porto af. Een lekker gevoel, ook al zagen we na de wedstrijd dat het eigenlijk geen pingel was. Voorlopig heeft Sibon dat eventjes mooi "geregeld". Sparta - Ajax 2-0 (4-10-1998, 900 Ajacieden) Hoera, eindelijk een wedstrijd waar je zonder clubcard een kaartje kan kopen. Sparta is blij met iedere toeschouwer, iedereen die maar wil komen wordt toegelaten. Na Porto waren we allemaal weer een beetje optimistischer geworden over Ajax. Of noemen we dat minder pessimistisch? In ieder geval, na deze wedstrijd zijn we iets anders geworden: radeloos. En wat het ergste is: Olsen vond na de wedstrijd dat "zijn ploek" helemaal niet zonder bezieling had gespeeld. Ajax speelt het eerste half uur redelijk en speelde Sparta eigenlijk van het veld. Het vergat alleen dat 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 11