Gametalk Ajax - Graafschap 1-1 (20-9-1998, 44.000 Ajacieden) Ajax pleegt een wanprestatie. En dat nog wel met de beide De Boertjes in de basis. Tegen De Graafschap, waartegen Ajax het thuis de laatste jaren opvallend moeilijk heeft (wie herinnert zich niet de omhaal van AN Ibrahim?), morst Ajax twee onnodige punten. Zou het misschien komen doordat Ajax-De Graafs-chap steeds door Ajax-supporters als actie- wed-strijd wordt gekozen? Hadden we vorig jaar "Van Praag, verziek het niet", nu weer zorgde "Euro- Stand" voor een stilzwijg end begin en een sfeervol slot. De Graafschap blijft opvallend makkelijk over eind. Van der Sar maakt zijn eerste foutje van het seizoen (mag ie ook een keer?) door op een schot van Fuchs twijfelend te reageren, Ajax komt daarna door Jari op 1 -1assist van de weer tegenvallende Kinkladze. Wat Ajax daarna liet zien hopen we een tijdje niet meer te zien. Ajax kreeg overigens nog zat kansen om de "Superboeren" op de knieën te krijgen. Zo kreeg Baba het voor elkaar om driemaal vrij voor de keeper niet te scoren. Na de wedstrijd waren veel klaagzangen te horen over het wel heel slechte veld in de Arena. Sommige spelers lieten horen dat ze liever uit dan thuis spelen. Natuurlijk is dat veld klote en Ajax-onwaardig, misschien kunnen er sponsors (niet de Heidemij hoor) worden gezocht om per week een nieuwe grasmat er in te gooien, natuurlijk heeft Ajax daar meer last van de tegenstander, maar om dan zo'n prestatie neer te zetten? Fortuna Sittard - Ajax 1-0 (23-9-1998, 850 Ajacieden) En wij maar denken dat het zondag al zo'n wanprestatie was. Deze wedstrijd slaat echt alles. Ajax, zonder Baba (reserve) en Benni (op de tribune!), wordt bij tijd en wijlen weggespeeld. Ja, je leest het goed: weggespeeld. Door wie? Door Fortuna Sittard. Ja, je leest het goed, Fortuna Sittard. Fortuna krijgt in de eerste 10 minuten al twee dotten van kansen. Dankzij Van der Sar blijft het dan nog 0-0. Door een cadeautje in de vorm van een penalty wordt het (verdiend!) 1-0 voor de Limburgers. Het middenveld wordt compleet overlopen, de verdediging lijkt wel een grote zeef en de voorhoede is onzicht baar, al kun je dat Jesper Grorikjaer (voor het eerst in de basis) niet kwalijk nemen, wèl Ronald de Boer en Georgi Kinkladze. Na de rust hoopten we op meer inzet en pressie van Ajax. Het bleek ijdele hoop. Opnieuw zag het er naar uit dat het eerder 2-0 zou worden dan dat Ajax de gelijkmaker zou scoren. De Ajax-supporters bleven zingen, we zouden bijna zeggen tegen beter weten in. Voor de tweede keer in successie scoort Ajax niet in een uitwedstrijd. Sterker nog: in deze wedstrijd slaagt Ajax er niet eens in een doelkans te creëren. Jari was als enige "gevaarlijk" met een paar schoten op doel in de laatste tien minuten. Een aantal spelers beseffen hun wanprestatie door toch nog opzichtig de meegereisde Ajax-supporters toe te zwaaien. En: dit keer zal het toch niet alleen aan dat veld hebben gelegen? Ajax - NAC 1-0 (26-9-1998, 46.000 Ajacieden) Tijd voor revanche, dachten we. Scoretechnisch gebeurde dat wel, want 1-0 winst levert toch ook drie punten op? Ajax creëert zich amper kansen. Sommige delen van de Arena vertonen grote overeenkomsten met een 10

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 10