m de bewaking. Een geoefende glipper heeft aan een klein gaatje genoeg. Zo kon het gebeuren dat schrijver dezes het museum eerder binnen was dan de Ajax-selectie en de genodigden. Hij moest slechts Johan Cruyff voor laten gaan, maar ja die zal dat wel "logisch" hebben gevonden. Europa Cup 1 finale Het romantische tijdperk van sorties, oude kaartjes en gezinstribune ligt inmiddels ver achter ons. De sjofele bewakers zijn vervangen door frisse jonge studentikoze types. Zij worden betaald, worden goed gekleed en wensen je nog een prettige wedstrijd ook. Een gulden in de hand van de bewaking drukken levert slechts een verbaasde blik op (we hebben het nog wel geprobeerd en zelfs de prijs opgeschroefd tot een tientje, maar zonder succes). De verzakelijking van de maatschappij en de voetbalwereld heeft ook de glipkunstenaars niet ongemoeid gelaten. De kwajongensachtige Ciske de Rat-stijl heeft helaas plaats moeten maken voor een ordinaire Schwarzenegger-stijl. De strenge maatregelen rondom de Europa Cup 1 finale Juventus-Real Madrid dwong onze tot deze stijl. Was het tijdens de sluiting van de Meer nog voldoende om over een hek te klimmen, bij de Europa Cup 1 finale werd het spel anders gespeeld. Voor de eerste maal in onze glipgeschiedenis moest er (tot onze spijt) geweld gebruikt worden. Onder het toeziend oog van tientallen Italianen zonder kaart en aanmoedigende supporters op de brug werd een deur aan de Zuidkant (in de rechtertoren) door enkele supporters binnen luttele seconden geforceerd. Tientallen dikke zwetende Italianen begaven zich achter ons naar de tweede ring, onderweg twee verbaasde schoonmaaksters groetend. Wij zijn direct het vak opgegaan en hebben ons zo snel mogelijk naar het Italiaanse vak aan de Zuidkant begeven. De wedstrijd werd vanaf de trap gevolgd 170,per kaartje). Hoe het met de andere supporters is afgelopen is ons onbekend. Nadat er door enkele Italianen vuurwerk was afgestoken verschenen er vijf kleerkasten van de Arena-bewaking. Zij onderwierpen, zonder enig gevoel voor voetbaltraditie, veel verbaasde Italianen aan een tassencontrole op zoek naar vuurwerk. Het enige dat wij konden doen is met het schaamrood op de kaken uitleggen dat het in ons theater altijd zo gaat. Aan de uitleg van de functie van een Arena- card hebben wij ons maar niet gewaagd. Revival Door de komst van nieuwe stadions, elektronische toegangscontrole en andere veiligheidsmaatregelen dreigt het glippen een uitstervende streek te worden. Een uitstervende hobby Het is niet onwaarschijnlijk dat de komst van de Persoonsgebonden Club Card, de soms schrikbarende toegangsprijzen, de stadionver boden en de stijgende vraag naar toegangskaarten het verschijnsel noodgedwongen een nieuw leven zal inblazen. Verontrustend is echter wel de alsmaar strengere en agressievere controle. Wij denken dat dit uiteindelijk een averechtse uitwerking zal hebben, want naar Ajax gaan we toch wel. Wij vrezen dan ook de dag dat de eerste bewaker "omgelegd" zal worden om een wedstrijd bij te kunnen wonen. Want binnenkomen doen we. Met of zonder kaartje. PS. Voor wie niet genoeg kan krijgen van deze succes-story: in juli zijn we bij de Rolling Stones binnengeglipt. We beginnen ons zowaar thuis te voelen in ons eigen theater. Naschrift redactie: tips, trucs en ervaringen van andere glippers zijn welkom. 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 8