- moment zijn de agent en zijn hond niet meer van het veld verdwenen. Betondorpers weten te melden dat de agent en zijn hond zelfs nu nog regelmatig op het terrein bij de Meer gesignaleerd worden. Olympisch Stadion De kaartjes voor de wedstrijden van het Olympisch Stadion waren zeer fraudegevoelig. Meestal werd er maar één controlestrookje afgescheurd. Een beetje knutselaar zette dit strookje er met behulp van een schilfer van een papieren zakdoek weer aan zodat hij voor de volgende wedstrijd geschikt was. Holland- Polen in het Olympisch Stadion werd bijvoorbeeld bezocht met een kaartje voor Ajax-psv. Ook oude kaartjes werkten goed. Vooral de sorties (kaart die je kreeg als je het vak verliet) konden de volgende wedstrijd rustig weer gebruikt worden. Het is sommigen zelfs gelukt meerdere wedstrijden het stadion binnen te komen door het tonen van een Amsterdams busabonnement (voor de geïnteresseerden: een twee sterren-abonnement). Het veld van FC Amsterdam werd meerdere malen als route gebruikt. In het hek van het Olympisch Stadion gaapte een groot gat. Gezien de huidige controles is het bijna onvoorstelbaar maar zelfs een beladen wedstrijd als feyenoord-Ajax werd gratis (inclusief treinreis) beleefd. Een leuke wedstrijd was ook Ajax-Real Zaragoza in het Olympisch Stadion. Het stadion was uitverkocht en vanwege de lange rijen voor de ingang werden de controlestrookjes niet afgescheurd. Op vak SS werden alle kaartjes verzameld en vertrok één supporter met een stapel geldige kaartjes naar buiten. Daar werden de kaartjes verpatst. Eenmaal weer binnen werden de geeltjes rondgedeeld. Trainen Werd er in het weekend niet gevoetbald dan zaten we uiteraard niet stil. Er werd druk "getraind" bij andere evenementen. Vooral de RAI was een geliefd trainingscomplex. Meerdere malen werden de Huishoudbeurs en de AutoRai bezocht. Het was een kwestie van wachten tot de volgende buslading huisvrouwen of boeren arriveerde. Vervolgens onopvallend tussenvoegen en doorlopen maar. Eenmaal werden de Dolly Dots in de RAI met een bezoekje vereerd (Voor onze jongere lezers: de Dolly Dots waren de Linda, Roos en Jessica van die tijd). Veel jongens uit de Rivierenbuurt bezochten ook het jaarlijkse Concours Hippique. Niet zozeer omdat zij zulke paardenliefhebbers waren, maar omdat er volgens eigen zeggen zulke rijke en lekkere wijven kwamen. Volgens ons het bewijs dat voetbalsupporters niet zo eenkennig zijn als wel eens beweerd wordt. Senor Mendoza Sommige wedstrijden zijn een verhaal apart. Real Madrid-Ajax in 1995 bijvoorbeeld. Omdat Ajax al zijn kaarten aan Rover verkocht had, hadden we besloten om een paar dagen eerder naar Madrid te gaan en te gokken op een zwarte kaart. Aangekomen bij het Bernabeu-stadion bleek er net een persconferentie te beginnen. Met een zelfverzekerde blik en wat Amsterdamse bluf werd de bewaking gepasseerd; sterker nog, de bewaking deed een stap opzij. Temidden van de Spaanse pers hebben we het emotionele ontslag van Senor Mendoza bijgewoond. Daarna hebben we nog een mooie foto op de middenstip genomen, alvorens weggejaagd te worden door een schreeuwende en druk gebarende terreinknecht. En dan de afscheidsceremonie in de Meer. De belachelijke toegangsprijs 60,werd geboycot. Voor de laatste keer in de Meer zou er gewoon ouderwets geglipt worden. Dat ging makkelijker dan verwacht. Er was door onbekenden al een plank over de sloot gelegd, zodat het trainingsveld snel bereikt was. We hebben nog wat gratis bier gedronken in het spelers-home, waar het voltallige gouden elftal uit 1971 aanwezig was. Daarna werd langs een slaperige bewaker koers gezet richting skyboxen. In de sky-box van Opel hebben we bier laten bezorgen en genoten van het afscheidsfeest. Arena Met enige onzekerheid werd de opening van de Arena afgewacht, want dit stadion zou wel eens het einde kunnen betekenen van de gliptraditie. Achteraf bekeken bleek deze onzekerheid onterecht, zoals uit de volgende verhalen zal blijken. Gezien de toegangsprijs 80,per kaart) was de opening waarschijnlijk niet bedoeld voor de trouwe supporters maar voor VIPS en genodigden. Vanzelfsprekend nodigde deze toegangsprijs direct uit tot het testen van de glipbestendigheid van het theater. Via een zij-ingang lukte dit vrij makkelijk, wat ons hoop gaf voor de toekomst. Een maand later werd er wederom getraind, ditmaal bij het concert van Michael Jackson. Via de garage en een paar omgebogen spijlen (hier waren andere glippers ons voorgegaan) werd er geglipt. Het concert tussen de dolenthousiaste kinderen was minder interessant, maar zelfs de beste voetballer moet trainen zullen we maar zeggen. De opening van het Ajax Museum was gezien de vele bewakers vrij lastig. Maar een glipper geeft zich niet zomaar gewonnen. Alleen de pers en genodigden waren hier (gratis) welkom. Gewone supporters mochten de volgende dag 12,50 betalen. Bij de ware glipper gaat het hart dan sneller kloppen en dus werd er naar de Arena gereden. Na lang wachten deed zich een moment van onoplettendheid voor bij 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 7