Ton Harmsen I FC Utrecht-Ajax 2-2 (13-9-1998, 900 Ajacieden) Weer met zo'n stompzinnige combi met die nog stompzinnigere stewards. Zijn er geen andere Melkert-banen voor deze mensen? is het niet weer eens tijd voor een boycot? Gewoon met 800 man op eigen houtje naar Utrecht gaan? Ajax had, net als vorig seizoen, Utrecht weer kunnen vernederen. Jari Litmanen maakte op aangeven van Danny Blind 0-1, daarna had Ajax zat kansen om de wedstrijd al vroeg te beslissen. Helaas werden alle kansen gemist, waarna Utrecht vlak voor rust gelijkmaakte, notabene door John O'Brien, uitgeleend door Ajax. Na de rust was Ajax alweer oppermachtig, kwam door Benni op 1-2. De wedstrijd leek beslist totdat Ajax weigerde een overtreding te begaan op een Utrechtse middenvelder, die het halve veld kon oversteken en zodoende Mols de gelegenheid gaf voor de gelijkmaker. Beetje onnodig gelijkspel dus. Nog steeds het oude liedje: zat kansen maar te weinig doelpunten. Croatia Zagreb - Ajax 0-0 (17-9-1998,175 Ajacieden) In het stadion bleek nog maar eens dat politiek en sport een hoop met elkaar te maken hebben. Net als in Nederland trouwens, zie de PCC. Wel mooi om te zien trouwens, die Dynamo-spandoeken, al dacht de Kroatische politie daar anders over. De terugkeer van Frank de Boer in de basis was gezien de kwaliteit van de verdediging de laatste wedstrijden niet echt verrassend. Ajax speelde een beetje on-Ajax, kwam door onnodig balverlies amper uit de verdedigende stellingen en kreeg pas vlak voor rust een paar kansen. De voorhoede was zo goed als onzichtbaar. De tweede helft was saai om naar te kijken. Croatia kreeg wel de beste kansen, gelukkig staat Van der Sar nog steeds op doel. Lang geleden dat we blij waren met één punt in een uitwedstrijd. Gelukkig eindigde de andere wedstrijd ook gelijk. Opa Spoor De oudere supporters kunnen zich de roerige tijd waarin Ton Harmsen de scepter zwaaide bij Ajax maar al te goed herinneren. Varkenskoppen noemde hiii de supporters van de F-Side. een uitspraak die ae u die tijd toen ai vemitte aemoederen noa meer dit oplaaien Ton harmsen en oe t-tsioers tieiaaioHi elkaar met reent-voor-zijn-raap uitspraken met gelijke munt, net schepte in ieder geval duidelijkheid. We waren desondanks ook tot elkaar veroordeeld. Af en toe mochten we met een supportersdelegatie komen opdraven Deze vergaderingen verliepen vaak hoogst merkwaardig. De nors kijkende, zwijgzame, ietwat onderuitgezakte voorzitter stak schril af tegen de andere Ajax-bestuurders die volop bezig waren de sociale kontakten met opstandige supporters aan te halen. Vanuit onze ooghoeken verdachten wij hem ervan een dutje te doen Opeens rechtte hij de rug en bulderde wat zinnen de zaal in, alle aanwezigen verstomden Het was duidelijk wie hier de baas was. "Als het er moet komen, dan moet het er maar komen", Harmsen hief de handen ten hemel en keek zijn mede-bestuurders aan met een blik die geen tegenspraak duldde Een zonder enige verwachting door supporters gestelde vraag ovar het supportershonk, werd binnen enkele minuten zonder poespas geregeld Na afloop van dit soort bijeenkomsten was onze mening vaak wat genuanceerder. OK, Harmsen was een vreemde vogel, maar er viel vaak wel wat te regelen; eigenlijk viel hij toch ook wel weer mee. Al te uitbundig supportersgedrag werd door Harmsen matig gewaardeerd, maar tot hilariteit van de supporters nog matiger in de pers verwoord Na afloop van het in Kerkrade behaalde kampioensschap op 25 mei 1985 (RoOa JC-Ajax 2-3) werd de veldbestorming door supporters als volgt becommentarieerd "Eh als je in Wimbludon (red. bedoeld werd Wembley) deeehhh cupfinal ziet, hoe geordend dat gaat met 100.000 man, waarom dat bij ons altijd een rotzooitje eh moet zijn, eh dat begrijp Ik niet Ton Harmsen en de F-Side, het waren bijzondere tijden -De varkenskoppen van de F-Side 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 5