Gametalk Ajax-psv 0-2 (16-8-1998, 10.000 Ajacieden en 30.000 overige toeschouwers, allen zonder geldige clubcard) Na een voorbereiding met wisselende resultaten, vooral de nederlaag tegen Borussia Dortmund was een negatieve uitschieter, waren we benieuwd naar de eerste echte wedstrijd. Zou de negatieve tendens in de Arena tegen psv dan eindelijk worden doorbroken? Nee dus, weer werd er verloren. De eerste 10 minuten waren zeer hoopvol. Gio Kinkladze liet zijn tegenstander een paar keer zijn hielen zien en ging lekker dreigend buitenom, alleen de voortzetting ontbrak nog. Helaas zou die voortzetting de hele wedstrijd ontbreken. Zoals altijd speelde Ajax constant op de helft van de tegenstander die zich gewillig terugtrok. Old man Robson had een schandalige tactiek "bedacht". De Ajax-spelers hadden afgesproken dat alleen mooie doelpunten zouden tellen en dat alleen binnen het doelgebied mocht worden gescoord. Het psv-legioen liet weer eens blijken geen echt legioen te zijn, liefst 141 hebben we er geteld. Ajax-Willem II 2-0 (23-8-1998, 31.000 Ajacieden) Het effect van de persoonsgebonden clubcard werd tijdens de eerste thuiswedstrijd (helaas) al duidelijk. Sommige dagbladen vermeldden het aantal betalende toeschouwers (44.000), het aantal werkelijk bij de wedstrijd aanwezige toeschouwers was slechts 31.000. Conclusie: één op de vier seizoenkaarthouders was niet aanwezig bij de seizoensopening. Bedankt Van Praag. Ajax was ouderwets oppermachtig tegen het "Ajax van het Zuiden." Ajax speelde de eerste 20 minuten erg goed, kwam redelijk eenvoudig op 2-0, kreeg daarna nog vele kansen op meer, maar verprutste de mogelijkheid op een monsterscore. Uitblinker was zonder meer Jari. Wat zouden we zonder hem moeten? Onze Braziliaanse Simon kreeg bij zijn wissel dan wel applaus, maar kon ons nog niet echt bekoren. Op de F-Side vroegen velen zich al af: "Zou er nou in de jeugd niet een buitenspelerOok de linkervleugel draaide nog niet echt naar behoren. Maar zoals Engelsen het altijd zo mooi zeggen: "It's early". Reeds na één speeldag staan we boven psv en feyenoord. Roda JC - Ajax 0-2 (28-8-1998, 600 Ajacieden) Heerlijk weer zo'n lekker verre uitwedstrijd op een vrijdagavond. Hoezo niet thuiskomen met het openbaar vervoer? Ajax begon sterk en kreeg via Dani (een te zacht stiftballetje) en Gio Kinkladze (schot naast) twee grote kansen. Daarna was Roda JC gelijkwaardig aan Ajax en kreeg ook wat kansen. Litmanen speelde alweer erg goed. Helaas speelde Ajax de eerste helft compleet zonder vleugels, wat Olsen ook was opgevallen. Peter Hoekstra en Babangida voor Gio Kinkladze en Wamberto alias Simon waren in de rust dan ook logische wissels. Diezelfde Hoekstra peerde even na rust uit de rebound van een corner de eerste in het dak van het doel. Daarna werd Roda sterker en kreeg ook kansen. Gelukkig hebben wij Van der Sar. Danny Blind buffelde als vanouds en Baba zorgde voor dreiging aan de rechterkant, wat tevens de beslissing betekende. Via een beweging naar buiten (gezien Wamberto?) verraste hij de keeper van Roda en zorgde voor 2-0. Lekker gevoel, niet goed spelen, maar toch met 2-0 zegevieren tegen een tegenstander waar Ajax in geen jaar of vijf uit van had kunnen winnen. Ajax-AZ 5-1 (9-9-1998, 45.000 Ajacieden) Een uitslag waar iedere Ajacied vooraf voor zou tekenen. Niet waar? En: Ajax wint alweer een wedstrijd onder Wegereef. En toch waren er na afloop een hoop morrende supporters waar te nemen. Morren waarschijnlijk omdat Ajax niet zo vlammend speelde als dat wij graag zouden willen, en verdedigend aardig wat steekjes liet vallen. Toch raar hoor. Speel je niet eens zo goed, win je toch met 5-1 van AZ, dat dit seizoen waarschijnlijk een aardig aantal punten gaat verzamelen. Een 9-3 uitslag had trouwens ook niet misstaan. Jari miste de eerste (kop)kans voor open doel. Dani schoot de eerste als een kogel in het net, Benni maakte vlak voor rust op prachtig aangeven van Richard Witschge 2-0. Het leek toen eigenlijk wel gedaan met AZ, dat op dat moment drie verdedigers met geel had lopen. Na de rust startte Ajax erg matig. AZ kreeg een paar kansen die eigenlijk een doelpunt hadden moeten opleveren. Langerak zal de komende twee maanden nog wel aan de slaappillen zitten. De eerste keer dat Ajax na de rust echt dreigend doorkomt is het gelijk een (dubieuze) penalty, mooi benut door Jari. Wegereef marchandeert nog een keer bij de zoveelste Alkmaarse aanslag, hij weigert voor de tweede keer geel te geven. Sunday Oliseh bewijst vervolgens dat hij niet alleen hard, maar ook heel zuiver kan schieten. Na onnodig balverlies op het middenveld scoort AZ, weg die nul. Vlak voor tijd zorgt Peter Hoekstra ervoor dat hij de topscorer is van Ajax, en dat als invaller! Op dit moment zien we hem liever op de linkervleugel dan Gio Kinkladze, die zichtbaar moet wennen aan het Ajax- spelletje. 4

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 4