Van de redactie Hierbij alweer ons 18e nummer. De verkoop van het vorige nummer bleek een overweldigend succes. In een recordtijd waren alle 5000 nummers met de daarbij behorende condooms uitverkocht. Voor veel lezers was dit een uitgelezen mogelijkheid om nu eens niet met een rood hoofd stamelend bij de drogist om condooms te vragen. Van enige kritische geluiden van Maarten en Nicole is ons niets bekend, het geheel werd sportief opgevat. Enge berichten uit Engeland, waar Manchester United in zijn geheel is opgekocht door mediatycoon Rupert Murdoch voor het aardige bedrag van twee miljard gulden. Waar moet dit naar toe? Niet alleen bezit deze man alle televisierechten tot het jaar 2001 van de Premier League, deze Murdoch is tevens een van de initiatiefnemers en geldschieters van de beoogde Europese Superliga voor topclubs in Europa. Volgens Arie van Os is het haast zeker dat deze Superliga er ook komt. De eerste besprekingen zijn daarover in Zagreb al gevoerd. Wij adviseren alle Ajax-supporters nu alvast te gaan sparen. Stel je voor dat een bedrijf als Endemol Ajax opkoopt, daar moeten wij toch niet aan denken. De Arena wordt dan voor het gemak omgedoopt tot 'Soccer-City', in de rust worden we getrakteerd op het Rad van Fortuin en na de wedstrijd Ajax- Aalsmeer worden we nog getrakteerd op Ron Brandsteder met zijn 'Moppentoppers'. Wil je Ajax op televisie zien dan ben je genoodzaakt een decoder aan te schaffen bij Joop van de Ende. We hopen maar dat het zover nooit zal komen. En zowaar, het onmogelijke is gebeurd: de gebroeders spelen weer voor Ajax. De tweeling was er stellig van overtuigd nooit meer voor Ajax te spelen maar is toch gezwicht. Moeten wij er blij mee zijn als supporters? Aan de ene kant wel, aan de andere kant niet. We herinneren ons maar al te goed de woorden van Ronald op de F-Side meeting in februari:"J/c ga niet weg bij Ajax". Veel supporters voelen zich terecht misleid door deze woorden, ook nu blijken woorden en contracten niets waard te zijn. Mocht Barcelona niet bereid zijn de vraagprijs op tafel te leggen (van Os noemde 44 miljoen al een fancy-fair prijs) dan zijn de gebroeders toch genoodzaakt bij Ajax te blijven. Natuurlijk kunnen ze nog veel voor Ajax betekenen, hun voetbalkwaliteiten spreken voor zich, maar is het niet zo dat veel supporters er van overtuigd zijn dat ze er maar met de pet naar gaan gooien, mede door de uitspraken die ze hebben gedaan? Wie herinnert zich niet Bergkamp en Jonk. Toen zij eenmaal wisten dat ze bij Ajax vertrokken (naar Inter Milaan) waren ze veel wedstrijden 'niet thuis'. Is het ook niet zo dat deze twee spelers wèl een afscheid kregen van hun supporters die ze verdienden? Ok, de manier waarop ze vertrokken was anders, maar tochlaten we proberen Frank en Ronald toch te steunen, al kost het veel supporters moeite. Eén helft uitfluiten mag, maar laten we niet vergeten dat de Boertjes desondanks Ajacieden zijn (en blijven) en veel voor de club en de supporters hebben betekend. Wat valt er verder in deze DAS te lezen? Een ooggetuigeverslag van Croatie Zagreb-Ajax, alwaar het eerste punt (en ruim vijf ton) werd weggehaald in de Champions League, een aardig artikel over het 1500(1) pagina's tellende politiedossier van het Supcri-team, waar de DAS-redactie even in heeft mogen lezen (pag.23), en een artikel over een doorsnee gezin uit Roermond, die het onmogelijk werd gemaakt om spontaan een wedstrijd van Ajax te bezoeken (pag.12), LEVE DE PCCI! Ook Willem II stelt nu zelfs de ClubCard ter discussie, wie volgt? 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 3