t'XECUl P°ft7ÉKs Ajacieden on tourZagreb De hoofdredacteur van DAS zat met zijn handen in het haar. Normaal gesproken staan alle redactieleden in de rij om een Europese uitwedstrijd van Ajax te bezoeken, maar voor de wedstrijd in Zagreb was geen vrijwilliger te vinden. De reden voor deze terughoudendheid school in de verwachte agressieve houding van de ultra rechtse harde kern van Croatia Zagreb. Hoewel allen voorzien van vorstelijke levensverzekeringen waagde geen enkeling zich op het smalle koord dat Zagreb-uit heette. Er was echter wel een probleem: op de één of andere manier moest er toch een ooggetuige verslag komen van de (verwachte) schermutselingen. In een poging in een goed blaadje te komen bij de hoofdredacteur meldde zich dus toch een vrijwilliger aan. Uiteraard speelde hij niet op safe door bij roeverte boeken, maar voegde zich bij een gezelschap van supporters die al jaren naar Ajax gaan. Terwijl de roever vliegtuigen met de gebruikelijke urenlange vertragingen op Schiphol te maken kregen, verliep onze zelf georganiseerde reis op rolletjes. De vliegtuigen vlogen volgens schema en bij aankomst stonden busjes klaar voor het vervoer naar het hotel. Daar de inwendige mens ook wat wilde, toog onze groep vol goede moed naar een restaurant nabij het stadion om de Kroatische keuken uit te proberen. Tot nu toe was de teleurstelling groot. We kwamen louter aardige mensen tegen, die ons graag van onze duitse marken afhielpen. Tijdens de maaltijd kwam er een onverwacht telefoontje uit Nederland. Een bekende supportster was benaderd door de media, omdat er een Ajacied was neergestoken. De persmuskieten van de NOS wilden meer informatie. Uiteraard kon dit niet gegeven worden omdat we er niet bij was geweest. (een handvol Ajacieden in Zagreb) Ondanks dit nare nieuws werd de tocht naar het stadion vol goede moed aangevangen. De DAS redacteur lachte zich een hoedje om die collega's die niet durfden te komen. Er was helemaal geen reden om bezorgd te zijn. "Zij zitten straks zich voor de TV te verbijten, terwijl ik er gewoon bij ben!" dacht de streber in zichzelf. Gemoedelijk liep de groep samen met Kroatische supporters richting Maksimir-stadion. Op het eind van straat stond een grote groep van de fanatieke aanhang van Zagreb (die zich Bad Blue Boys noemen) bij een café. Om geen onnodige irritatie te veroorzaken verplaatsten de Ajacieden zich naar de overkant om zo rustig het stadionterrein te kunnen betreden. Dit was uiteraard niet naar de zin van de op rellen beluste cafégangers en zij begonnen met het gooien van (helaas lege) bierflessen. In een regen van glas probeerde de redacteur zonder geraakt te worden toch het stadion te bereiken. Op dat moment werd echter onder de kreet "fuck the Jews" een Kroatische aanval ingezet op de achterhoede van de groep. Hierin bevond zich (uiteraard) de DAS-medewerker, die dus rake schoppen kreeg. Dit ging de politie van Zagreb te ver en enkele agenten maakten een eind aan het korte treffen door één BBB-fan te arresteren, zodat de Ajax supporters gewoon konden doorlopen. In het stadion werd overlegd wat te doen. De terugweg naar de busjes van het hotel was afgesloten door de Kroatische hooligans. De enige mogelijkheid om heelhuids terug te keren was.... via de roever bussen. Ondanks dat we ons gemakkelijk zonder toestemming in de bussen hadden kunnen begeven, vroegen we netjes of arend er geen bezwaar tegen had. Tot onze verbazing bleek dat we gewoon mee konden Met medewerking van de politija konden we snel het vliegveld bereiken. Hier stonden de busjes klaar stonden om ons naar het hotel te brengen, het einde van een enerverende dag. Vlak voordat hij in slaap viel dacht de DAS-medewerker bij zichzelf benieuwd wie van ons zich in Athene waagt.... (evacuatie per executive bus) (de plaats des on hei Is) Blutiger Auftakt zur Champions Lea gue. Vor Hem Spiel wurde in Zagreb git) Ajax-Far. brutal niedergestodten. Stuhdehinr.g daeiSerten sich die hoi- iartdtscften Supporter M hen Cro< Anhangem, (Overdrijven is ook een vak) 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 37