door. Ik had bij wijze van spreken ook tot achter het doel verder kunnen lopen, maar besloot op een zeker moment toch maar te stoppen." Richard Witschge in het Ajax Magazine van augustus 1998 over het 'negen-keer-het-balletje- hooghouden". "En de reactie van de feyenoord-fans in de kuip hierop was ook louter en alleen op intuïtie gebaseerd. Helaas is hun intuïtie echter van een wat primitiever gehalte." Eén van de weinige Voetbal verziek het niet'-acties die dag... "Zelfs na de zondag was het nog niet genoeg. De Telegraaf kwam er 's maandags nog eens op terug, terwijl de wedstrijd al op vrijdag was gespeeld. En jawel hoor, verslaggever Eddy Jansen nagelde op maandagmorgen via de radio van gastel nog eens aan de schandpaal. Zijn slotopmerking behelsde inhoudelijk een mededeling aan de KNVB: 'Denk erom, die jongen is ook nog aanvoerder van feyenoord'. Nou behoeft er principieel geen bezwaar te bestaan tegen datgene wat de media het volk laat zien en horen. Wat mij steeds meer bezig houdt na de zoveelste ervaring is de volgende vraag: wanneer wordt Ajax, in gelijke omstandigheden, nou eens op diezelfde manier behandeld als alle andere clubs?" Een deel uit een ingezonden brief, over de elleboogstoot van van gastel, in de Voetbal International van 2 september 1998. "In dit geval zijn er geen vergelijkbare omstandigheden mogelijk, om de dóódsimpele reden dat wij niet zouden weten welke Ajacied in staat zou zijn om op eenzelfde brute wijze een tegenstander neer te beuken als van gastel dat met Ronald Hamming van Fortuna SC deed. Het is overigens niet meer dan terecht dat de media, als de KNVB dat in eerste instantie nalaat, het op zich neemt om het voetbal tegen dergelijke uitwassen te beschermen. Overigens is van gastel niet de eerste feyenoord-aanvoerder die zich op grove wijze misdraagt, denk nog maar eens terug aan criminelen als de wolf en fraser." "Het kan altijd later nog. Zeg nooit nooit. Maar dit seizoen niet." Ronald de Boer z'n antwoord op de vraag "Is een terugkeer naar Ajax eigenlijk nog denkbaar?" in de Voetbal International van 25 augustus 1998. 'Een duidelijk antwoord, al is het voor Ajax-fans dan geen plezierig antwoord". "Ronald de Boer is bereid dit seizoen nog voor Ajax te voetballen, maar stelt daarbij als voorwaarde dat hij volgend seizoen naar Barcelona mag." Het Parool van 29 augustus 1998. "Om de een of andere reden schiet ons nu zomaar de uitspraak "Het kan verkeren" van onze vroegere collega Bredero te binnen. "Lazio Roma heeft Liverpool ruim vijf miljoen geboden voor het recht om als eerste de onderhandelingen met Michael Owen te openen." Een aantal Engelse kranten op 1 september 1998 "Voor één procent van dit bedrag mogen ze als eerste met ons de onderhandelingen openen. Maar dan moeten ze wel snel zijn, want Rupert Murdoch en maffioso Berlusconi staan te trappelen om DAS in hun Europese Superliga te betrekken. Wat overigens vergeefse moeite is, want wij zullen Ajax tot onze dood trouw blijven!" "Frank en Ronald de Boer hebben Ajax gemeld dat zij bereid zijn de training te hervatten, mits dit op neutraal terrein mag." Het Haarlems Dagblad van 8 september 1998. "Neutraal terrein? Dat wordt eh, eens even de atlas erbij pakken, dat wordt dus zo ongeveer Nantes! 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 35