YWTTOffflt "maar later overwint Ajax in zijn eentje de Griekse vloot door de aanvallers met fakkels af te weren. Marcelle van Hoof over de historie van (de God) Ajax in haar boek "Dat zijn nou typisch Ajacieden". "En sindsdien worden Bengaalse fakkels in de handen van Ajax-fans door het Ajax-bestuur als wapenbezit gezien en zodoende verboden." "Op deze manier voel ik me steeds minder veilig in de kuip" Michael van Praag tijdens de ter ere van de opening van het nieuwe seizoen op 13 augustus 1998 gehouden persconferentie. "Een aardige uitspraak Michael, alleen slaat ie nergens op. Je bent, evenals alle andere Ajacieden, in de kuip namelijk nog nooit veilig geweest. "Ajax is niet onze club, maar jullie club." Michael van Praag tijdens het Ajax Kick Off Festival van 14 augustus 1998. "Michael moet gedacht hebben dat alleen de aandeelhouders de tribunes tijdens de Open Dag bevolkten. Gezien het geringe aantal bezoekers had dit in theorie ook gekund. "Voetbal gaat niet alleen om geld, maar ook om idealen." Michael van Praag tijdens het Ajax Kick Off Festival van 14 augustus 1998. "Wat het vragen van een tientje voor een Open Dag en een prijsverhoging van de seizoen-kaarten met ca. 10% te maken heeft met idealen, is ons een raadsel. Het enige wat we kunnen bedenken is het ideaal om zo snel mogelijk zo rijk mogelijk te worden. Maar of Van Praag dat ideaal nou bedoelde?" "Wel in Amsterdam, niet in de Arena" Het antwoord van Stefan Pettersson op de tijdens het Ajax Kick Off Festival van 14 augustus 1998 gestelde vraag "Voel je je hier thuis?". "Bravo Stefan, een antwoord Mister Ajax waardig. Wie volgt?" "Het belangrijkste is dat we specifiek die mensen hebben gehaald voor de plekken waar we ze het meest nodig hadden." henk vos in de Nieuwe Revu van 26 au-gustus 1998. "Ja, die henkie heeft er verstand van. En nu driemaal raden voor wiens plekkie peter van vossen is gekocht..." "De Club Card geeft u de mogelijkheid toegangskaarten te kopen voor wedstrijden in het betaald voetbal." Een zin uit de meest recente folder over de Persoonlijke Club Card (PCC). "Maar dan toch niet voor de wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal. Alleen psv- en Ajax-Club Cardhouders konden namelijk voor deze wedstrijd een kaartje kopen. Terwijl hier toch echt wel betaald voetbal werd bedreven!" "Vorig jaar om deze tijd hadden we verwacht nog bij Ajax te spelen. Die gevoelens zijn opeens veranderd. Oldenhof heeft gevoelens gekregen voor een andere vrouw. Had hij dat verwacht? Lijkt ons niet." Ronald de Boer in de Sportweek van 25 augustus 1998. "En wat moet Ronald's vrouw wel niet denken van deze opmerking? Waarschijnlijk niets anders dan dat ook zij op een schopstoel zit. "Door de Club Card kunnen de clubs hun 'gasten' beter leren kennen, zodat zij nóg meer aan hun wensen kunnen voldoen. Bovendien komt u in aanmerking voor allerlei leuke extra's. Kortingen op clubartikelen bijvoorbeeld, of andere speciale aanbiedingen die uw club voor u heeft." Twee opeenvolgende zinnen uit de meest recente folder over de PCC. "Ten eerste weten wij eigenlijk niet of we wel zo blij moeten zijn dat Ajax ons beter leert kennen. Voor je het weet heb je een stadionverbod als je in een ander vak even een lekker wijf staat te versieren. En waar blijven die extra's bij Ajax? Kortingen op (enkele) clubartikelen zijn er alleen voor de leden van de supportersclub en een gratis Ajax-Magazine is er ook niet meer bij" "Gegoochel van beenhakker verstoort cadans bij feyenoord." Een "kop" in de Volkskrant van 31 augustus 1998. "Welke cadans?" "Die actie tegen feyenoord had niets met arrogantie te 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 34