Streaken onder toezicht Zoals bij de meeste lezers bekend is, heeft het huidige sfeerteam zichzelf een paar maanden geleden opgeheven toen het erop leek dat een goede samenwerking met Ajax niet meer mogelijk was. Gelukkig bleef men wel met elkaar in gesprek. Uiteindelijk heeft dit geresulteerd in het heroprichten van het sfeerteam. Inmiddels is het sfeerteam weer volop in de weer om nieuwe sferen in de Arena te scheppen. Wat minder bekend is, is dat Ajax, in de maanden dat er officieel geen sfeerteam meer bestond, als vervanging een eigen sfeerteam heeft opgericht. En in dit sfeerteam is zelfs een deel van het bestuur vertegenwoordigd! Dit sfeerteam heeft in de zomermaanden niet stilgezeten. Zo hebben ze -het is nauwelijks te geloven maar toch echt waar- een plan de campagne gemaakt om in de Arena het "streaken onder toezicht" te introduceren. Omdat de NV Ajax, ondanks een enthousiast onthaal van de bestuursleden, richting haar aandeelhouders hiermee wat in hun maag zat, heeft Michael van Praag namens het sfeerteam contact met de DAS-redactie opgenomen om de uitnodigingsbrief voor de streakers via ons in de openbaarheid te brengen. Mochten er problemen ontstaan, dan kon Ajax zijn handen in onschuld wassen. Omdat wij het een fantastisch idee vinden, Ajax heeft eindelijk weer eens een positieve primeur, en het publiceren van deze uitnodigingsbrief volgens onze advocaat niet strafbaar is, hebben we besloten om hieraan onze medewerking te verlenen. En hier komt die dan: Beste Ajacieden, Met gepaste trots introduceert het Ajax-sfeerteam een nieuwe sfeerverhogende maatregel die zijn weerga niet kent. Het idee werd geboren tijdens de lange nachtelijke brainstormsessies. Al enige tijd was men het er over eens dat cheerleaders niet de oplossing zijn. Te Amerikaans en bovendien al te zien bij de AA (niet de Anonieme Alcoholisten). Niettemin vond men ook dat er niets mis is met het 'aankleden' van de wedstrijden met vrouwelijk schoon. Om die reden is dan ook besloten tot het invoeren van streaken onder toezicht. Voor degenen die het fenomeen niet kennen: streaking is een van oorsprong Engelse traditie. Het is in feite niets anders dan naakt een rondje over het veld rennen om uiteindelijk door agenten in de armen te worden gesloten. "Streaken breekt het ijs", aldus Richard Krajicek na de door hem gewonnen Wimbledon-finale, waar een schone deerne voor aanvang van de wedstrijd naakt het centre-court betrad. Volgens onze medewerker Michael van Praag vormt streaken een aangename en frivole onderbreking van de vaak hoog oplopende spanning tijdens wedstrijden. Ook Arie van Os en Maarten Oldenhof toonden zich om verschillende redenen enthousiast. Om het geheel in goede banen te leiden en uitwassen te voorkomen, zal het streaken in de ArenA onder toezicht geschieden. Bovendien is organisatie gewenst omdat de gracht om het veld een belangrijke 'drempel' vormt voor mensen die spontaan tot streaken willen overgaan. Wij hebben in principe geen bezwaar tegen streakende mannen, mits zonder erectie en ook niet in gezelschap van kleine kinderen. Ooit werd tijdens de Europacupwedstrijd Ajax-Zaragoza de mascotte (een geit) van het Amstel Fanfarecorps door een zwaar geschapen dronken kerel van achteren genomen. Deze schokkende gebeurtenis heeft op de toen aanwezigen een onuitwisbare indruk gemaakt. Uiteraard willen wij het ArenA-publiek niet aan dergelijke taferelen blootstellen. Het totale plaatje ziet er als volgt uit: - een half uur voor aanvang van de wedstrijd melden bij Herman van Pinksteren bij de hoofdingang; - dopingcontrole; - gelegenheid tot ontkleden in de ArenA-catacomben; - het naakt betreden van het veld (om het geheel niet van alle spontaniteit te ontdoen, kan het moment zelf gekozen worden); - het rennen of huppelen over het veld (uiteraard zonder scheidsrechter of spelers lastig te vallen); - het opgevangen en afgerammeld worden door twee bekende Amsterdamse agenten (Jerry Prins en Ad - Smit); - voor mannen die na het streaken nog de herenliefde willen bedrijven zijn enkele potige ArenA-stewards beschikbaar. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 32