v Ingezonden brieven mail De mening van de schrijver hoeft niet altijd de mening van de redactie te zijn. Beste DAS, Hoera Toch? Het is weer een nieuw seizoen met weer nieuwe experimenten en nieuwe mislukkingen. Al voordat het seizoen officieel van start was gegaan was het al weer raak. Voorzitters liggen rollend over de grond met elkaar te vechten over wie nu eigenlijk het meest asociaal is geweest in zijn zinloze nieuw- seizoens-toespraak. De "traditionele" (volgens Ajax) Open Dag was voor het tweede achtereenvolgende jaar een grote flop! Wederom dankzij het briljante organisatietalent!! Elke vorm van originaliteit, spontaniteit en kwaliteit was ver te zoeken. Het systeem van vorig jaar bleek niet te werken. Gefeliciteerd! Dit was NOG slechter, terwijl ik vorig jaar toch echt dacht dat het dieptepunt bereikt was. Dan is er de hele zomer fijn door alle heren geruzied over de PCC (vrije vertaling: Politiestaat Controle Card), die tot overmaat van ramp veel te laat is. Ikzelf heb hem deze week pas mogen ontvangen, één week voor de competitiestartEn ik begrijp best dat het fout ging, want ik ben nu voor het zevende jaar seizoenkaarthouder, en het is nog NOOIT goed gegaan!!! Administratief gesol en gedwaal! Ondanks al deze ellende mogen we dit jaar (niet officieel) voor onze (blauwe) stoeltjes staan. Daar hebben we vorig jaar heel wat bergen voor moeten verzetten. Door de samenwerking met de trommeltjes (die trouwens niet moeten overheersen-overdrijven) zullen we iedere wedstrijd zoveel herrie maken, dat de tegenstanders het dun in de broek hebben lopen! Dit wordt weer een echt seizoen, met echte supporters!!!! PS: Mijn voorspelling van vorig jaar dat Olsen een slechte coach is en dat daar gevolgen aan verbonden zijn, zoals de "affaire De Boertjes", is helaas uitgekomen. Groeten Mart. Beste DAS, Ik wou even zeggen dat de Open Dag NOG erger was dan vorig jaar. Ik had mezelf voorgenomen Ajax nog één kans te geven na die klote Open Dag van vorig seizoen. Maar nou weet ik het zeker: ik ga (voorlopig) niet meer naar de Open Dag van Ajax! Groeten, Tjalke vak 425. Naschrift redactie wij zijn vorig jaar al afgehaakt! Geachte DAS-redactie, Geen vlaggenstokken bij het WK, geen vlaggen- stokken bij de Champions League-finale, geen vlaggenstokken bij de Amstelcup-finale. KNVB, UEFA, FIFA, het riekt daar naar samenzwering (criminele organisatie). En dan praten we niet over slagwapens, nee over het dunste friemelstokje waarmee je de vlag van je favoriete kleuren rondzwaait. Een tribune vol vlaggen is een van de mooiste schouwspellen rond het voetbal. Maar het gevaar dat in de stokjes huist is groot. Hooligans die elkaar met kinderfietsstokjes te lijf gaan, waanzinnig. Ik herinner me nog de finale EC II van Ajax tegen KV Mechelen in Straatsburg. Vlak buiten het stadion werden kleine vlaggen met kleine houten stokjes verkocht, nog kleiner dan bij de Europacupduels van Ajax worden uitgedeeld. Honderd meter verder rukten blauwgeklede Franse terroristen de stokjes er resoluut af, hup de container in. Dag vlaggenfestijn. Bij de Amstelcup-finale jl. mei moesten de stokken worden ingeleverd bij de draaihekken van de kuip. In het stadion lag gelukkig een oplossing te wachten: van de aanwezige Sportweken kon met veel moeite een stok worden gedraaid, die helaas halverwege de wedstrijd de geest gaf. Zowaar kon ik mezelf aan de hand van het wapperende rood-witte textiel opsporen op TV. Dat was overigens schrikken geblazen: de 'Rotte' omgevingslucht had zich reeds in anderhalf uur tijd ingevreten op de huid. Genoeg geklaagd. Een oplossing voorhanden tegen dit criminele gedrag? Misschien. Er blijken inschuifbare vlaggenstokken op de markt. Deze stokken zijn verkrijgbaar bij de betere kantoorboekhandel (niet de Bijenkorf dus) voor een prijs van 20-25 pieken. Wat motten die dingen daar? Wel, de stokken worden bv. ook gebruikt door bestuursvoorzitters om hun mooie jaarcijfertjes op het witte doek aan te prijzen. Grote kans dus dat je voorzitter Van Praag of directeur Oldenhof op strooptocht tegenkomt. De vlaggenhouders bestaan uit dunne staafjes metaal die in elkaar schuiven en zo tot de grootte van een pen inkrimpen. Eenvoudig schuift het ding in de zak van een jas of in de V-hals van een shirt. Vaak ook nog met een pen in de top. Handig als je je favoriete voetballer om een handtekening vraagt. Soortgelijke inschuifconstructies zijn er van antennes en van bepaalde wapenstokken. Oei, geweldlozen, vrees echter niet: reeds bij de uitvoer van softe SM zal de inschuifbare vlaggenstok het loodje leggen. De vraag is dan ook of de stokken bij veelvuldig gebruik een lang leven beschoren zijn. Uitgebreide tests zijn me onbekend. Maar ja, je moet wat proberen om je rood/witte of lichtblauw/witte doek een eervol leven te gunnen. En wat zou er mooier zijn dan een Ajax-tribune verondersteld zonder vlaggen, maar badend in een rood/wit/lichtblauwe zee? Kallie. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 29