Stoeltjes Noordzijde verhoogd Teneinde het zicht vanaf de onderste rij op het speelveld te vergroten, of beter gezegd minder slecht te maken, zijn de zitplaatsen hier met 10 cm verhoogd. Supporters die langer zijn dan 2.28 m kunnen nu de dichtstbij gelegen achterlijn zien. Reikhalzend kijken wij uit naar het moment dat deze aanpassing op de Zuid-tribune zal worden uitgevoerd. Supportersclub Oranje stapt uit het FSV Zoals bekend heeft het FSV recentelijk de komst van de PCC via de rechter aangevochten. Helaas ging het kort geding verloren, maar het FSV kondigde aan in hoger beroep te gaan. Supportersclub Oranje, met 31.000 leden, heeft met ingang van vandaag (8-9-98) laten weten uit het FSV te stappen omdat zij zich niet kunnen verenigen met de stellingname van het FSV inzake de PCC. Ook de gevolgde procedure zou niet voldoende intern zijn afgestemd. De supportersclub verwijst tevens naar het recente uittreden van de supportersvereniging feyenoord (die overigens om hele andere redenen is uitgestapt) en vindt dat het FSV nu niet meer als spreekbuis van de supporters in Nederland mag optreden. Is dit de wraak van Michael van Praag die fel tegenstander was van het kort geding van het FSV? Het lijkt de bedoeling om het FSV te isoleren, zodat er een nieuw FSV kan worden opgericht dat de oren wat meer naar Zeist laat hangen? (zie reactie Michael van Praag bij ingezonden brieven). Enquête de Boertjes De affaire met de Boertjes heeft de gemoederen danig bezig gehouden. Nog een jaartje Ajax en de heren zijn zo vrij als een vogel. Jammer dat Ajax de poot niet wat stijver heeft gehouden, maar de hieruit volgende derving aan transferinkomsten zou door de aandeelhouders niet in dank worden afgenomen. Hoe denken supporters hierover? Bijna 54% vindt dat de Boertjes niet bij Ajax mogen vertrekken. Dit blijkt uit een enquête zoals die via Internet is gehouden door supporter Kerdy. Precies 151 supporters gaven hun mening over de kwestie. Het inmiddels geaccordeerde voorstel om na één jaar Ajax naar Bargelona te mogen vertrekken kan op verassend weinig steun rekenen, 58% van de geënquêteerden is tegen. Een kwart denkt dat de supporters van buiten de F-Side de gebroeders gedurende de rest van hun Ajax-carrière zullen uitfluiten, en bijna de helft (49%) verwacht dat dit niet zal gebeuren. De rest weet het nog niet zo zeker. De kans dat de F-Side de broertjes zal uitfluiten wordt wat groter geacht (35%), maar 41% denkt dat de F-Side dit niet zal doen. Wij zijn benieuwd I (zie ook op URL http://www.knoware.nl/users/kerdy) Enkele reacties van supporters Nee natuurlijk; ze komen er prachtig af, en lachen zich dood; volgend jaar zitten ze bij het Ajax van Spanje, Ajax vangt wat centen en wij mogen op zoek naar vervangers die, zeker in het geval van Frank, niet bestaan. Ik vind...dat die De Boertjes verwende ettertjes zijn die onvolwassen gehandeld hebben, hun club en de supporters in de steek gelaten hebben. Geef mij dan maar Clarence Seedorf die altijd duidelijk maakte naar het buitenland te willen, of Mario Melchiot, die bewust voor twee jaar tekende. Dat is duidelijk en eerlijk. Van Gaal is KUT, de Boertjes zijn KLOTE, Barga bestaat alleen uit POTEN Laat Barga maar lekker 140 miljoen neerleggen, ledereen weet dat als een Ajacied naar het buitenland gaat, hij weer heel gauw terug verlangt naar Amsterdam. Dus laat Nunez lekker de tyfus krijgen en wij het geld. .Ik vind dat ze nog 1 jaar moeten spelen en dan moeten we ze laten gaan, ze hebben een hoop gedaan voor ons en ik gun ze een hoogtepunt bij een buitenlandse club!!! Schoonvaders moeten verboden worden bij Ajax. Dat gedonder begon al bij Cruijff. Mooie voetballer, maar dat gezeik altijd, je was het al bijna weer vergeten. Met de beiden Boeren gaat het dezelfde kant uit Ajax is groots, daarom blijven ook alle ex-Ajacieden een speciaal plekje in mijn hart behouden. Ajax kan natuurlijk weer veel verdienen aan deze jongens en moet dus eigenlijk niet zo zeuren. De jongens hebben gelijk als ze zeggen dat ze ook wel eens een buitenlands avontuur willen starten. Een flinke tijd laten zweten, dan verkopen aan PAOK Saloniki of Sevilla, in ieder geval per opbod om veel meer binnen te halen als die miezerige (nou ja) 40 miljoen voor 2. Zelfs zo'n deur als Stam kost al bijna net zo veel. Dat deze hele klote affaire een smet is op de geschiedenis en de naam van Ajax. Van Gaal is ook niet echt een gentleman om deze twee jongens nu weg te willen trekken bij de club waar hij groot geworden is. Een beetje dankbaarheid en loyaliteit naar Ajax toe zou op z'n plaats zijn... Ik vind dat onze alom bekende penningmeester dit conflict te veel heeft laten escaleren. Met onwillige spelers kun je geen wedstrijden winnen. Zo snel mogelijk verkopen dus. Ik vind van Gaal een naaier. ledereen kan een goed elftal maken door gewoon half Oranje te kopen. Maar zelfs nu lukt het hem nog niet echt. Hij is over een half jaar ontslagen. 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 28