Kort nieuws Het wordt steeds drukker op de Open Dag bij Ajax. Wat wil je ook met al die prachtige gratis en vooral unieke cadeaus, waar supporters mee worden verrast. Nog even en we kunnen uitwijken naar de tribunes op sportpark de Toekomst. Open dag i i de open dag in 2004. De reclame campagne voor de volgende Open Dag is al gestart, getuige de billboards in de stad. Mededeling van het sfeerteam (door Joark) Het sfeerteam is terug van weggeweest. Na wat onduidelijkheid heeft Ajax ons veel medewerking toegezegd, ook wat de financiën betreft. Dus gaan we weer proberen dit seizoen enkele wedstrijden van Ajax een meer Ajax-waardig karakter te geven. Of dit gaat lukken is ook uiteraard aan jullie. Geef je mening of idee of geef je op als vrijwilliger. Je kan daar de emotiebus voor gebruiken. Wij zullen proberen iedereen ook antwoord te geven of zelfs uit te nodigen om je idee of je plan nader uit te leggen. Ook zal je zelf in de uitvoering betrokken worden, mits je dit wil natuurlijk, ledereen die al zijn reactie heeft opgestuurd, krijgt van ons te horen of heeft al iets van ons gehoord. Omdat het niet duidelijk was of we doorgingen, hebben we de post even laten rusten. Sorry voor dit late reageren. Het sfeerteam is een mengelmoes van personen van de F-Side (we proberen nog wat mensen van Noord erbij te krijgen), de supportersvereniging, de Arena, degene van het geluid en de videoscherm, Axsios en sinds kort Ajax. Dit alles moet het vernieuwde professionele sfeerteam het komende jaar op de been houden. Uiteraard noem ik geen namen, want een team is een team. Dus alle post ter attentie van het sfeerteam. Wij hopen dat iedereen mee zal doen met de acties die op komst zijn, bedankt en de mazzel. De klucht van het stadionverbod (aflevering 93) Wie een stadionverbod van een half jaar krijgt voor het zich niet kunnen legitimeren, gaat natuurlijk in beroep. Aangezien de altijd krijgshaftige KNVB de afzender was, is op 28 juli een beroepsschrift ingediend bij veiligheidsman Will van Rhee, hierbij is tevens gevraagd hoe de beroepsprocedure is geregeld. Na twintig dagen wikken en wegen meldt deze brave borst op 17 augustus dat het schrijven aan de verkeerde instantie is gericht. Supporters met een stadionverbod kunnen bezwaar aantekenen bij de Commissie van Toezicht, t.a.v. de heer Heinis, Postbus 515, 3700 AM in Zeist. Dat adres komt erg bekend voor. En ja hoor, dit is postbusnummer zoals dat op het briefpapier staat van de KNVB. De Commissie van Toezicht blijkt precies twee bureaus verder gehuisvest te zijn, dan het bureau van Wil van Rhee. Een knap staaltje recherchewerk van deze ex-politieman en dat na twintig dagen. Maar wie zitten er dan wel in deze geheimzinnige Commissie van Toezicht? Op 28 augustus is een nieuw beroepsschrift ingediend. Er is opnieuw gevraagd hoe de beroepsprocedure nu precies geregeld is en welke personen zitting hebben in de Commissie van Toezicht. Het is dat de emotiebussen van het sfeerteam in het stadion hangen, en dat ze voor degenen met een stadionverbod onbereikbaar staan opgesteld. Maar wij voelen nu even een neiging opkomen om deze bussen finaal aan flarden te schoppen. Het stadionverbod loopt tot 3 februari 1999, dat wordt nog spannende race tegen de klok (wordt vervolgt). Hoge nood? Afknijpen die hap! En wij maar zaniken dat je voor het niet kunnen legitimeren een stadionverbod krijgt van een half jaar. Het kan nog erger, veel erger zelfs zoals een voorval bewijst van enkele weken geleden bij de wedstrijd Fortuna Sittard tegen feyenoord. Een feyenoord-supporter met hoge nood lengde nietsvermoedend zijn blaas in een steegje ergens in Sittard. Het werd een heterdaadje "wildplassen" en de supporter werd meegenomen naar het bureau. Een paar weken later reageerde de KNVB met een stadionverbod van één jaar wegens het in diskrediet brengen van het voetbal. Wij zijn benieuwd hoeveel Ajacieden er na afgelopen woensdag weer weggestreept kunnen worden. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 26