moment geen vlag meer over is. Lichte paniek maakt zich dan meester van onze beheerder, immers de volledigheid van de verzameling is in het geding. Er rest dan weinig anders om de eerste de beste supporter met vlag, het ding uit de handen te trekken. Dit brengt de DAS-redactie die gouden Rolexen verzamelt ook op een lumineus idee, op naar de skyboxen! Juichen Wij vervolgen het hellende verzamelpad van Jeroen en werpen een blik in de overvolle dozen met sjaals. Hier moet voor een klein vermogen liggen. "Zijn deze kubieke meters dozen met sjaals toevallig ook in de uitverkoop gekocht", vroegen wij ons ongelovig af? Dit wordt bevestigd, maar een groot aantal sjaals is op andere wijze buitgemaakt. Met name doelpunten die gevierd worden op een staantribune zijn bij uitstek de gelegenheid om sjaals te veroveren op andere supporters. Het grote staanvak in het Olympisch Stadion was een uitstekend jachtterrein. Bij een doelpunt golfde een mensenmenigte naar beneden. Terwijl iedereen iedereen om de hals vloog, zag een meejuichende Jeroen kans om in een vloeiende beweging supporters te ontdoen van sjaals, petten en mutsen en soms zelfs van vochtige kunstgebitten. Natuurlijk leverde dit wel eens een dubbel exemplaar op, maar dat komt altijd weer van pas in de ruilhandel bij buitenlandse wedstrijden. Prutswerk De officiële Ajax-sjaals vindt Jeroen helemaal niets. 'Te saai en het nieuwe logo is gewoon helemaal niets. De shawls zijn slecht ruilbaar in het buitenland. Hier vindt men de sjaals met een Davidster erin of met Israëlische letters erop veel interessanter. "Neem nu de geweven sjaals van Barcelona en Panathinaikos, hier is aandacht aan besteed, en zijn met tien of vijftien gulden per stuk bovendien stukken goedkoper dan de Ajax-sjaals. Haastwerk zonder gevoel gemaakt, vaak met loze kreten erop". Stanley Menzo Niet alle trofeeën halen ongeschonden het museum. Bij het afscheid van Bergkamp en Jonk lopen de spelers naar de F-Side toe. Een hoog hek met prikkeldraad maakt het voor hen onmogelijk iets van hun kleding er over heen te gooien. Good old Stanley Menzo loopt om en mikt vanaf de zijkant zijn keepersshirt naar de supporters. Samen met zo'n vijftig supporters, kennelijk ook museumbeheerders, stortte Jeroen zich op het shirt. Wie wil er nu geen originele Menzo aan de muur hebben hangen? Enfin, wie de minuscule restanten van het shirt wil bewonderen zou een bezoek moeten brengen aan het museum. Zoals de Boeing die bij Lockerbie is neergestort aan de hand van de wrakstukken wordt gereconstrueerd, zo beschouwt Jeroen het als zijn levenswerk om het volledige shirt van Menzo opnieuw samen te stellen. Supporters die nog in het bezit zijn van wat vezels stof worden hierbij opgeroepen dit in te leveren. Wie helpt deze wanhopige museumbeheerder? Even naar lucht happend turen wij een ogenblik omhoog. Ah, dat treft, want ook het plafond is stijf gevuld met souvenirs met als stralend middelpunt een witte bouwvakkers- helm, die was overgehouden aan een rondleiding bij de in aanbouw zijnde Arena. Dan valt een doos met meters lint op. wat is dit nu weer? Opnieuw blijkt de verzameltic van Jeroen, want ook gekleurde politielinten die bij afzettingen worden gebruikt zijn verzamelwaardig. Een moment later krijgen we zelfs een aantal dienstkaarten, die door de politie worden gebruikt, voorgeschoteld. Uitbreiding? Over de vele mappen met krantenknipsels en wedstrijdverslagen hebben we het dan niet eens meer. Het wordt allemaal wat te veel, deze hoeveelheid voorwerpen overstijgt ons bevattingsvermogen en zo langzamerhand ook de opslagcapaciteit van de zolder. Wat zijn de uitbreidingsplannen van het museum? Jeroen sluit niet uit dat de eerste etage van de woning ook als tentoonstellingsruimte zal worden gebruikt en op de langere termijn ook de huiskamer, maar de hoofddirectie van de woning (bestaande uit zijn vriendin Leonie) denkt hier geheel anders over. Om een beslissing te forceren stelt de redactie een originele lichtmast uit de Meer, waar we toch niets meer mee deden en een paar honderd meter Heras-hekwerk met Nato-prikkeldraad ter beschikking. Supporters die in het bezit zijn van andere begerenswaardige Ajax- hebbedingetjes en hier niets meer mee doen, kunnen dit altijd schenken aan het museum van Jeroen. Het zal in dank worden aanvaard. Het museum is dagelijks, behalve op wedstrijddagen, geopend van 7.30 tot 23.45 uur en in ruil voor een souvenir of op vertoon van een lopend stadionverbod gratis te bezoeken. Belangstellenden kunnen zich melden bij Jeroen of de redactie. 18

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 18